Sprawdzali, jak idą prace na Zacisznej

  • 14.09.2021, 13:46 (aktualizacja 14.09.2021, 13:54)
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie
Sprawdzali, jak idą prace na Zacisznej
Dzisiaj, we wtorek 14 września, w miejscu realizowanego przedsięwzięcia spotkali się reprezentujący inwestora - starosta oławski Zdzisław Brezdeń i Wojciech Drożdżal - dyrektor Powiatowego Zarządu Drogowego w Oławie

Zakres przebudowy drogi powiatowej nr 1567 D w Oławie obejmuje remont nawierzchni drogi i przebudowę systemu odwodnienia. Przy drodze powstaje także ciąg pieszo-rowerowy (wraz z oświetleniem) na długości 948 metrów, o szerokości od 3 do 3,5 m. Zgodnie z planem prace remontowe potrwają do końca października.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Najpisiowszy Wśród Platfusów
Najpisiowszy Wśród Platfusów 16.09.2021, 11:36
Brezdeń, klaunie, zrób sobie zdjęcie pod tymczasową siedzibą pogotowia, albo pod zamkniętym SORem
Kierowca bombowca
Kierowca bombowca 16.09.2021, 19:02
Miejsca zatkanych kratek na jezdni też są debest do robienia sobie fotek
Szczególnie widać je po deszczu

K****a gdzie wy jesteście
Przejechać nie można ,a uniknięcie pochlania przechodnia na chodniku to mega wyzwanie.
ochlapana
ochlapana 17.09.2021, 12:48
Przy Banku PKO na ul. Młyńskiej jest wiecznie zatkana kratka deszczowa w jezdni - trzeba uważać bo ja już 2 razy zostałam ochlapana. Widocznie trzeba ochlapać odpowiedzialnego za ten stan aby zrobił z tym porządek!
Emeryt z przypadku
Emeryt z przypadku 17.09.2021, 13:01
A to droga powiatowa właśnie!
Kazik
Kazik 15.09.2021, 10:04
szkoda że Pan Starosta nie zrobił sobie foty na SOR-e jak łatają zardzewiałe rury.

p.s.
kiedy koniec tej szopki z rurami ?
M
M 15.09.2021, 11:44
zrobi sobie jak otworzy po remoncie, tak jak robił sobie na ginekologii po remoncie z całą świtą w sytuacji gdy członkowie rodzin nie mogli odwiedzać swoich najbliższych w szpitalu
Merytoryczny Wśród Hejterów
Merytoryczny Wśród Hejterów 15.09.2021, 11:44
Rury na SOR-e nie są łatane tylko zamieniane na rury PP. A tak po za tym co Starosta ma do tego? te rury wymienia ekipa budowlana wraz ze szpitalnymi majstrami.
M
M 15.09.2021, 13:09
trochę mało merytoryczny, zaraz usłyszymy, że burmistrz nie ma i nigdy nie miał nic do ZWiKu i cen wody,
otóż "merytoryczny" do twojej wiadomości, starosta prowadzi nadzór właścicielski nad szeregiem różnych jednostek, instytucji itd,, starosta oławski z tego tytułu pełni m. in. nadzór nad, uwaga, szpitalem powiatowym. Skoro rury zostały doprowadzone do takiego stanu jak było pokazane na zdjęciach pod właściwym artykułem dotyczącym SORu to chyba ten nadzór był sprawowany słabo (albo wcale). Podkreślić należy, że starosta m. in. powołuje i odwołuje dyrektora szpitala, jest jego pracodawcą,
na przyszłość zasięgnij trochę wiedzy zanim się wypowiesz
Anonim
Anonim 15.09.2021, 16:48
Może opowiesz M o inwestycjach platformy, autostradach, gdzie firmy do dziś nie otrzymały płatności za swoją pracę i muszą domagać się swoich pieniędzy na drodze sądowej.
To, że rura pękła nagle, to tak zdarza się, że kran zepsuje się, że jakaś uszczelka puści, co ty przewidujesz że auto ci sie zepsuje choć było na przeglądzie. Śmieszny jesteś z tym zwalaniem wszystkiego na starostę. SOR powstał już parę lat temu i ma prawo rura pęknąć. Co ty myślisz, że ludzie nie myślą i uwierzą ci, jeśli mówisz o winie starosty. Pogrążasz się takimi postami, starostę można obwiniać o inne sprawy, ale z pewnością nie za to, że nagle rura pęka.
A sorki przecież ty nie jesteś związany z platformą tylko macie jakieś nazwy Koalicja czy Obywatelska. Z niektórymi twoimi postami zgadzam się, ale żałośnie wypadasz, gdy absolutnie wszystko chcesz zrzucić na starostę. Świadczy to tylko o tobie, że nie jesteś osobą bezstronną, ale kimś kto jest związany z polityką, gdyż obiektywizmu w twoich postach nie ma za grosz.
Kazik
Kazik 17.09.2021, 10:05
Poczytaj tu

https://www.onet.pl/informacje…


Za cudze to każdy potrafi budować i się chwalić
M
M 16.09.2021, 15:36
Szanowny anonimie, platforma nie rządzi już 6 lat, od 6 lat rządzi PiS. Żeby zrozumieć ile to jest 6 lat posłużę się prostym przykładem. Jest to czas w którym noworodek od urodzenia dorasta na tyle, że idzie do zerówki i z osoby całkowicie uzależnionej od rodziców, staje się na tyle samodzielne, że potrafi już mówić, ma za sobą początki czytania i pisania, potrafi liczyć w niewielkim zakresie i wykonać wokół siebie wszystkie podstawowe czynności (spożywanie posiłków, higiena, toaleta, itp). Dlatego argumenty w stylu "bo za platformy" są żałosne. Platforma zasłużenie przegrała wybory w 2015 roku i z tego co widzę do tej pory, zarówno szefostwo platformy, jej naczelni politycy, jak lokalne osobistości nie rozumieją dlaczego tak się stało.
Na marginesie co do płatności za autostradę to pragnę zwrócić uwagę, że człowiek odpowiedzialny w tamtym rządzie (Sławomir N.) jest obecnie ścigany wyłącznie za to co wyprawiał na Ukrainie a nie to co robił w Polsce. Z resztą mimo obietnicy rozliczeń rządu PO-PSL (wciąż na to czekam) obecna władza jedynie bodajże Tuska przesłuchała jako świadka w jakiejś pobocznej kwestii i nic ponadto.
Tu też nie chodzi o zwalanie na starostę, tylko pokazanie, że ten człowiek (w moim odczuciu) nie radzi sobie ze sprawowaną funkcją. Bycie starostą to też obowiązek sprawowania nadzoru właścicielskiego majątku należącego do powiatu. Nadzór ten oczywiście nie jest sprawowany bezpośrednio, ale to wyznaczeni przez starostę ludzie są za to bezpośrednio odpowiedzialni.
To tak jak do ciebie przyjdzie kierownik i powie, że masz 2 ludzi wyznaczyć do pracy i jeśli będziesz regularnie wyznaczać tych samych i oni będą zawalać, to w końcu kierownik będzie miał pretensje (słuszne) do ciebie a nie do tych co zawalili bezpośrednio. To kolejna już wpadka starostwa za które odpowiedzialność pośrednio ponosi starosta, a skoro nie wyciąga żadnych wniosków to niech ustąpi z urzędu.
A rury nie pękają nagle, jedynie jak są w złym stanie albo zastosowane słabe i nieodpowiednie rury, za obie kwestie ponoszą odpowiedzialność ludzie podlegli staroście (odbiór prac bądź nadzór nad eksploatacją)
PS: Nie, nie widzę nikogo spośród radnych powiatowych kto by się nadawał.
PS2: Z platformą obywatelską czy jak to się tam teraz nazywa nie mam nic wspólnego i jak sięgnę pamięcią wstecz to nawet nigdy na nich nie głosowałem w wyborach parlamentarnych, europejskich czy samorządowych. Podobnie wygląda mój brak relacji z pisem.
Anonim
Anonim 16.09.2021, 18:45
Doceniam M wartość merytoryczną i kulturę wypowiedzi. Warto było przeczytać.
A ten skarbnik PO ma jednak jakąś sprawę. Politycy platformy to takie sprzedajne ... jak dla mnie.
Jak jesteś ministrem w swoim kraju, to nie powinieneś być później prezesem państwowej spółki na Ukrainie, Rostkowskiemu nie udało się w wyborach w Polsce, to startował z angielskiego parlamentu. A jak się nie uda to może znowu wystartuje z innego kraju.
Oczywiście PIS to klęczki biskupów i ojca dyrektora, więc też nie lepsi.
Jutro piąteczek to może znajdzie się czas na weekend, by można było więcej popisać.
Pozdrawiam.Serdecznie M.
Bankomat z Brukseli
Bankomat z Brukseli 15.09.2021, 20:53
Nie spinaj się i zrób sobie ze swoją partią twardy reset
Kasiory z Unii nie będzie a za drukowane dużo nie wybudujecie
Przydup
Przydup 15.09.2021, 20:49
Anonim
Nie świruj pawiana
Wiesz ile mi i z jaką częstotliwością robią przeglądy w mieszkaniu .
Wspólnota tych przeglądów sobie nie wymyśliła .
Z jakiegoś powodu one były.
Marian i Hela
Marian i Hela 15.09.2021, 14:19
Nie napinaj się bo Ci żyłka pęknie. Remont robi się co kilka lub kilkanaście lat i jest to rzecz naturalna. Wszystko z czasem się psuje i się starzeje. Jestem ciekaw czy to w domu robisz prewencyjne remonty czy czekasz jak coś się zepsuje.
Kazik
Kazik 15.09.2021, 20:51
.....
Remonty może nie ale przeglądy
M
M 15.09.2021, 14:53
jak widzę, że rury są w złym stanie, to je wymieniam, a nie czekam aż mi zaleje całe mieszkanie, z resztą sprawdzam jakie materiały zostały dostarczone i czy są zgodne z zamówieniem, ale rozumiem, że dla pisowca z syndromem oblężonej twierdzy to jest ciężkie do pojęcia
Ciekawski
Ciekawski 14.09.2021, 18:19
No i oczywiście etatowy fotograf był obecny.hahaha
Xawi
Xawi 14.09.2021, 16:31
Czego nie ma zdjęć zza bloków czyny pan fotograf bał sięe pokazać jak rozwalone jest pobocze aż do torów ?
Merytoryczny Wśród Hejterów
Merytoryczny Wśród Hejterów 15.09.2021, 11:40
Owszem pobocze z racji budowy ścieżki pieszo-rowerowej i konieczności ustawienia krawężnika jest rozwalone ale jest to teraz droga jednokierunkowa od strony Osiedla Reńskiego ruch jest dozwolony i kierowcy z racji budowy chodnika powinni poruszać się lewą stroną, a wszyscy jadący w przeciwną stronę łamią przepisy. A po za tym i tak będzie tam nowy asfalt.

Pozostałe