Co na budowie nowego ronda w Jelczu-Laskowicach?

  • 14.09.2021, 18:23
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie
Co na budowie nowego ronda w Jelczu-Laskowicach?
Inwestycja polega na przebudowie drogi powiatowej nr 1551D - ulicy Oławskiej wraz ze skrzyżowaniem drogi gminnej nr 111543D - ul. Belgijskiej na małe rondo i stworzenie dojazdów do ronda. Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg w Jelczu-Laskowicach.
Powstaną tutaj zatoki autobusowe na ul. Oławskiej, a także nowe ścieżki rowerowe. Zmodernizowane zostaną istniejące i zbudowane nowe chodniki oraz zjazdy publiczne. Wykonane będą pasy zieleni, powstanie kanalizacja deszczowa (kolektor deszczowy, studnie rewizyjne, studzienki ściekowe, przykanaliki), a istniejąca sieć wodociągowa będzie przebudowana. Powstanie oświetlenie drogowe z doświetleniem przejść dla pieszych.
Rondo usprawni poruszanie się na tym skrzyżowaniu, a przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Koszt realizacji przedsięwzięcia, którego inwestorem jest samorząd Powiatu Oławskiego wynosi 5,5 mln zł. Zadanie jest współfinansowane w połowie przez samorząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe