Druhowie z OSP Bystrzyca w Warszawie. To dla nich ważny dzień

  • 15.09.2021, 10:55
  • Źródło: https://gminaolawa.pl/
Druhowie z OSP Bystrzyca w Warszawie. To dla nich ważny dzień
4 września w Warszawie odbyła się uroczystość związana z 100-leciem utworzenia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie mogło tam zabraknąć druhów z naszej gminy. Do Warszawy pojechali przedstawiciele OSP Bystrzyca

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków w Archikatedrze Warszawskiej pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej ks. bp Michała Janocha i kapelanów straży pożarnej. Po mszy na Placu Zamkowym odbył się uroczysty apel w hołdzie pokoleniom strażaków. Na maszt wieży zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie podniesiona została flaga Polski oraz odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego oraz Hymn Związku OSP RP – „Rycerze Floriana”. Na zakończenie mszy świętej Prezes ZG ZOSP RP druh Waldemar Pawlak wraz z członkami ZOSP RP złożyli kwiaty pod urną z „Ziemią z pobojowisk wojny światowej zbroczonych krwią Polaków w latach 1914-1920-21” oraz na grobie Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego. W uroczystości wzięło udział 150 pocztów sztandarowych z całej Polski. Jak czytamy na stronie Związku Ochotniczych straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Związek OSP RP zrzesza ponad 16 tysięcy jednostek i 700 tysięcy członków. Związek posiada struktury zgodne z podziałem administracyjnym kraju. Pierwszym jej szczeblem są Oddziały Gminne i Miejsko-Gminne w liczbie 2 199, kolejnym jest 340 Oddziałów Powiatowych Związku OSP RP, a następnie 16 Oddziałów Wojewódzkich.

Fot. archiwum OSP Bystrzyca

Źródło: https://gminaolawa.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe