Jeszcze raz o aerofonach [VIDEO]

  • 20.09.2021, 08:32
  • (tk)
Jeszcze raz o aerofonach [VIDEO]
19 września na placu przy kościele Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach zorganizowano finisaż wystawy "Aerofony"

Na mieszkańców czekał zaskakujący spektakl oparty na bogatej iluminacji, muzyce oraz tanecznym przedstawieniu Małgorzaty Kozłowskiej. Tancerka jest doskonale znana lokalnej społeczności. To utalentowana, wieloletnia instruktorka zajęć baletowych w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury. Tym razem można było ją poznać z innej perspektywy. Zaprezentowała nietypową choreografię i umiejętności baletmistrzowskie. Występ został przygotowany specjalnie na finisaż, artystka zaangażowała w choreografię rzeźby i elementy świetlne. 

Ekspozycja powstała, by ukazać niekonwencjonalne połączenie muzyki sakralnej i sztuki współczesnej, a jej pomysłodawczynią i jednocześnie współautorką jest Alicja Stawieraj. Ponieważ festiwal i wystawa to jeden organizm, jedno brzmienie, twórcy prac przełożyli budowę i klasyczne brzmienie organów na formę przestrzenną. Myśl przewodnia jest prosta: chodziło o to, by odzwierciedlić muzykę w sposób artystyczny przy wykorzystaniu plastikowych rur, których kształt nawiązuje do piszczałek organowych.

- Kochani! To była prawdziwa uczta dla duszy - komentował na Facebooku radny Jacek Mikołajczyk. - Gratuluję i dziękuję organizatorom! Czekam z niecierpliwością na kolejne edycje połączone z zapowiadanymi niespodziankami. Piękne w tym wszystkim jest to, że kultura z najwyższej półki trafiła do naszego miasta i jest w zasięgu ręki dla każdego z jej mieszkańców! Bardzo pozytywnie odebrałem fakt zaangażowania przez MGCK naszych rodzimych Artystów w to przedsięwzięcie! Stąd nowe pomysły na piękny rozwój festiwalu i pojawiające się wokół niego imprezy towarzyszące! DZIĘKUJĘ.

Więcej o wystawie: https://www.tuolawa.pl/wiadomosci/25121,lokalni-artysci-miedzynarodowy-festiwal-wyjatkowa-wystawa

 

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek
Jacek 20.09.2021, 09:21
Kochani! To była prawdziwa uczta dla duszy 🙂 Gratuluję i dziękuję organizatorom! Czekam z niecierpliwością na kolejne edycje połączone z zapowiadanymi niespodziankami 🙂 Piękne w tym wszystkim jest to, że kultura z najwyższej półki trafiła do naszego miasta i jest w zasięgu ręki dla każdego z jej mieszkańców! Bardzo pozytywnie odebrałem fakt zaangażowania przez MGCK naszych rodzimych Artystów w to przedsięwzięcie! Stąd nowe pomysły na piękny rozwój festiwalu i pojawiające się wokół niego imprezy towarzyszące! DZIĘKUJĘ 🙂

Pozostałe