Półmaraton i nie tylko

  • 23.09.2021, 11:37
  • (tk)
 Półmaraton i nie tylko
Już 26 września odbędzie się Toyota Półmaraton Crossowy. Do wyboru są dwa dystanse - 21,1 km (tylko bieg) oraz 10,5 km (bieg i nordic walking). Zapisy wciąż trwają, zostały przedłużone do 24 września

Trasa zaczyna i kończy się nad pierwszym stawem. Przebiega przez najciekawsze obszary jelczańskich lasów - w sąsiedztwie drugiego i trzeciego stawu, łąk nowodworskich, przez Lisią Górę, częściowo starą poniemiecką drogą betonową z czasów II Wojny Światowej, obok pomnika upamiętniającego tragiczną śmierć leśniczego Hintzego w 1922 roku, pomnika upamiętniającego upolowanie lisa przez księcia Fryderyka a także poniemieckiego kulołapu z żelbetonu, gdzie wykonywano testy uzbrojenia produkowanego w Jelczańskich Zakładach Zbrojeniowych Kruppa.

 Ścieżka została oznakowana w 2012 roku przy współudziale firmy Toyota, Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice oraz Nadleśnictwa Oława. Znajduje się na niej 15 tablic edukacyjnych opisujących: gospodarkę leśną i łowiecką, formy ochrony przyrody, rolę lasu i leśnictwa, rolę martwego drewna w przyrodzie, ekosystem jeziora, łąki i inne.

Oprócz dystansu półmaratońskiego, będzie można również rywalizować na 10,5 kilometra. Zapisy na zmierzymyczas.pl. To ostatni moment, by się zapisać!

 

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe