Policjanci oławskiego ruchu drogowego odwiedzili pierwszoklasistów

  • 23.09.2021, 08:42
  • Źródło: KPP w Oławie
Policjanci oławskiego ruchu drogowego odwiedzili pierwszoklasistów
W ramach akcja "Bezpieczna droga do szkoły" policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oławie spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie. Najmłodsi uczniowie podczas spotkania z policjantami otrzymali pakiet informacji na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa, a w szczególności bezpiecznej drogi do szkoły i do domu. Niewątpliwą atrakcja spotkania była prezentacja sprzętu policyjnego i upominki w postaci zawieszek i kamizelek odblaskowych wręczonych dzieciom przez policjantów.

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" w powiecie oławskim nadal trwa. Tym razem funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego z oławskiej komendy, mł. asp. Paweł Gabryelski i st. sierż. Mateusz Pękalski, gościli z wizytą u uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie. Policjanci podczas spotkania rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, na jakie mogą być narażone w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Jednocześnie uczyli uczniów, jak postępować aby unikać tych zagrożeń. Policjanci powiedzieli dzieciom, co maja robić gdy zaczepi ich obca osoba dorosła, wytłumaczyli do czego służy telefon alarmowy 112. Mundurowi tłumacząc podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazywali dzieciom na czym polega prawidłowe przejście przez jezdnię na pasach bez sygnalizacji i z sygnalizacją świetlną . Uświadamiali uczniom, jak ważnym elementem dla bezpieczeństwa pieszych są elementy odblaskowe na ubraniu. Spotkanie, cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów tym bardziej, że dzieci miały okazję z bliska zobaczyć radiowóz i motocykl policyjny. Każde z nich otrzymało od policjantów drobny upominek w postaci opasek i zawieszek odblaskowych.

Tego typu spotkania funkcjonariuszy z najmłodszymi użytkownikami dróg mają na celu poszerzanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego i umiejętne stosowanie jej w praktyce.

Źródło: KPP w Oławie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe