Policjanci i strażacy w przedszkolu

  • 29.09.2021, 09:09 (aktualizacja 29.09.2021, 09:25)
  • tuOlawa BS
Policjanci i strażacy w przedszkolu
W ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej i realizacji programu placówki "Bezpieczny przedszkolak", 24 września dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 Oławie gościły u siebie policjantów z KPP oraz strażaków z KPPSP.

Na terenie podwórka przedszkolnego odbyło się spotkanie, podczas którego rozmawiano z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie, a w szczególności o bezpiecznej drodze do przedszkola i o zasadach ruchu drogowego. Przedstawiciele służb mundurowych zademonstrowali wyposażenie pojazdów specjalistycznych. Wykorzystując rekwizyty mówili jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię w miejscu gdzie znajduje się sygnalizacja świetlna oraz tam gdzie jej nie ma. Podkreślali jaką ważną rolę odgrywają odblaski. Ostrzegano dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi i przekazano wiedzę jak należy się wobec nich zachować w przypadku, gdy "obcy" próbuje nawiązywać kontakt.

Strażacy korzystając z wyposażenia w sprzęt wozów strażackich pokazali jak niesie się pomoc ludziom w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Atrakcją wizyty była możliwość dokładnego obejrzenia pojazdów oraz zajęcia miejsca za ich kierownicą. Wywarło to na przedszkolakach dużo emocji i zainteresowania, po czym przyswojoną wiedzę i wrażenia przelały na papier.

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jsl
jsl 29.09.2021, 11:50
Fajna akcja

Pozostałe