Ślubowali nowi policjanci

  • 01.10.2021, 09:08
  • Źródło: KPP w Oławie
Ślubowali nowi policjanci
Wczoraj, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oławie funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie. Teraz czeka ich przeszkolenie podstawowe, po którym trafią na adaptację do warszawskich lub wrocławskich oddziałów prewencji policji, gdzie będą mieli okazję sprawdzić w praktyce wypracowane w szkole umiejętności.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oławie, dzisiaj tj. 30 września br. o godz. 11.00 odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. W szeregi oławskiej policji wstąpili post. Anna Jazienicka, post. Wojciech Trojanowski i post. Krystian Bobko.

Nowi funkcjonariusze docelowo zasilą ogniwo patrolowo-interwencyjne. Przedtem muszą przejść szkolenie podstawowe w jednej ze szkół policyjnych, a następnie odbyć kilkumiesięczną praktykę adaptacyjną w Oddziale Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu lub w jednostce warszawskiej. Dzisiejsze ślubowanie odebrał Komendant Powiatowy Policji w Oławie, podinsp. Artur Dobrowolski. Nowo przyjęci policjanci wypowiedzieli z pełną odpowiedzialnością słowa roty ślubowania „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

W uroczystości uczestniczył także zastępca naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Oławie, podkom. Piotr Mroszczyk. Komendant, życzył policjantom powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie egzaminów oraz satysfakcji ze służby w policji, w której jest wiele obszarów do realizacji, a w każdym z nich najważniejszym celem jest służba społeczeństwu.

Źródło: KPP w Oławie

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 03.10.2021, 10:42
A tak na prawdę ..... kogo to obchodzi ?

Pozostałe