Tomasz Sukacz po raz drugi zdobył puchar

  • 02.10.2021, 12:35
  • (tk)
Tomasz Sukacz po raz drugi zdobył puchar
26 września rozegrano gruntowe zawody Koła Miejskiego PZW nr 16

Największe koło Polskiego Związku Wędkarskiego w powiecie oławskim rozegrało kolejne w tym roku zawody feederowe. Tym razem głównym trofeum był "Puchar Prezesa". 

Metoda gruntowa jest najbardziej efektywna w połowie średnich oraz dużych ryb, szczególnie na większych dystansach i na łowiskach z wodą płynącą. Wynika to z idealnego zanęcenia miejsca, gdzie jest haczyk z przynętą, bez względu na odległość łowienia i typ łowiska. W zawodach gruntowych łowi się na feedery lub pickery, z drgającą szczytówką. Nośnikiem zanęty jest koszyczek zanętowy lub sprężyna. Na przynętę stosuje się: pinkę, białego i czerwonego robaka, dendrobenę, rosówkę, pijawkę, także kukurydzę, pszenicę, pelet, kulki proteinowe itp.

W zawodach oławskiej "Szesnastki", rozgrywanych na kanale żeglownym Odry, startowało 15 wędkarzy. Przed startem zawodnicy mieli półtorej godziny na przygotowanie sprzętu, łowiska, zanęt i przynęt. Złowiono łącznie 24640 g ryb, głównie leszczy, płoci, okoni i krąpi.

Najlepiej w tych  okolicznościach poradził sobie Tomasz Sukacz, który złowił 7160 g ryb, zdobywając główne trofeum zawodów.  Z relacji tego zawodnika wynika, że łowił na dwie wędki. Jako zanętę przygotował mieszankę pod leszcza, natomiast na haczyku miał ochotkę przy przyponie 0,8 mm.W Wyniku tego łowił byczki, leszcze krąpie, okonie a nawet dużą płoć. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajął Paweł Pittner, który upolował ryby ważące łącznie 2730 g, a trzeci był Rafał Kowalski, z łupem o ciężarze 2000 g.

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Jakub Stadnik - 1885 g, Zbigniew Barnyk - 1610 g i Marek Marciniak - 1565 g. 

Trzem najlepszym wędkarzom w głównej kategorii wręczyli puchary prezes koła Stanisław Kądziołka oraz Czesław Zawer. Sędziował Czesław Zawer, w asyście Zbigniewa Piegzy.

*

Zarząd Koła PZW nr 6 w Jelczu-Laskowicach zaprasza swoich członków na walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się 3 października w "Podkowie" przy ul. Hirszfelda 10 w Jelczu-Laskowicach o godzinie 9.00. W przypadku braku kworum drugi termin o godzinie 9.15. Uczestnicy muszą posiadać legitymację członkowska z opłaconymi składkami lub dokument potwierdzający opłacenie składek w przypadku e-zezwolenia.

*

Zarząd Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie zaprasza swoich członków na zawody spławikowe, które odbędą się 10 października na górnym kanale Odry w Oławie naprzeciw elewatorów. Zbiórka i zapisy do godziny 7.00. 

 ***

Skarbnik Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie przyjmuje wpłaty we wt. i czw. w g.16-18, w sklepie wędkarskim koło dworca PKS. W pilnych sprawach kontakt tel. nr 609 68 22 07W tym samym miejscu takie sprawy członków Koła nr 19 załatwia Agata Kieda. Skarbnik Koła PZW nr 90 "Rzemieślnik" dyżuruje w czw. w g.16-18 w siedzibie Koła przy ul 3 Maja 1A, lub pod tel. 501278041 w pozostałe dni.

(Graro)

(tk)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe