Trzymiesięczny areszt za rozbój

  • 04.10.2021, 13:13
  • Źródło: KPP w Oławie
Trzymiesięczny areszt za rozbój
Sąd Rejonowy w Oławie zastosował trzymiesięczny areszt wobec dwóch mężczyzn w wieku 40 i 41 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju na 29-letnim mieszkańcu Oławy. Łupem sprawców padł samochód użytkowany przez pokrzywdzonego i elektronarzędzia Policja odzyskała całość skradzionego mienia. Obaj podejrzani, w przeszłości niejednokrotnie byli karani za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Zebrany przez policję materiał dowodowy pozwolił zawnioskować do Prokuratury Rejonowej w Oławie, o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanych, w postaci tymczasowego aresztu. Prokuratura po przeanalizowaniu dowodów zaakceptowała wniosek policji i poparła go przed sądem. Z uwagi na uprzednią karalność podejrzanych i działanie w warunkach recydywy, grozi im wysoka kara pozbawienia wolności.

Późnym wieczorem 30 września br. dyżurny oławskiej policji odebrał zgłoszenie od mieszkańca Oławy, który poinformował, że został zaatakowany przez dwóch napastników, którzy go pobili i ukradli auto dostawcze z elektronarzędziami. Policjanci wysłani na miejsce zdarzenia podjęli szereg czynności wykrywczych,  w wyniku których ustalili , że auto z narzędziami należy do 55-letniego mieszkańca Oławy. Właściciel samochodu  oszacował wartość strat na kwotę bliska 3,5 tys. złotych. Funkcjonariusze, w ramach prowadzonych czynności procesowych, m. in. na podstawie przesłuchania świadków, zabezpieczonego monitoringu, oględzin miejsca zdarzenia, wytypowali obu sprawców rozboju. Okazało się, że są nimi dwaj mieszkańcy powiatu oławskiego, w wieku 40 i 41 lat, znani policji z wcześniej popełnianych przestępstw przeciwko zdrowiu i mieniu. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów pionu kryminalnego na drugi dzień po zgłoszeniu. Z uwagi na stan nietrzeźwości w chwili zatrzymania , osadzono ich w policyjnym areszcie do czasy wytrzeźwienia. Następnie przedstawiono im zarzut rozboju, którego dopuścili się na 29-latku. Nadmienić należy, że policjanci odzyskali całe skradzione mienie, samochód i elektronarzędzia - oddali je właścicielowi.
Zebrany przez policję materiał dowodowy w sprawie, pozwolił  zawnioskować do Prokuratury Rejonowej w Oławie o zastosowanie wobec podejrzanych, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokuratura, po rozpatrzeniu wniosku policji , przychyliła się do niego i poparła go  przed Sądem Rejonowym w Oławie, który podjął decyzję o zastosowaniu aresztu wobec podejrzanych.
Aktualnie trwają dalsze czynności procesowe zmierzające do wszechstronnego  wyjaśnienia okoliczności sprawy.

Za popełnione przestępstwo, którego obaj podejrzani dopuścili się w warunkach recydywy, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 18.

Źródło: KPP w Oławie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marta
Marta 04.10.2021, 16:25
prawidło skończyli teraz zeby tylko za dobre sprawowanie znowu nie powychodzili za chwilę , którzy to ? zna ktoś ich pseudonimy ?,

Pozostałe