Zostali zatrzymani. Jeden z nich chciał "zatuszować sprawę"

  • 06.10.2021, 09:15
  • Źródło: KPP w Oławie
Zostali zatrzymani. Jeden z nich chciał "zatuszować sprawę"
Policjanci pionu prewencji z oławskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru, o wartości tysiąca złotych, na szkodę 23-letniego mieszkańca Oławy. Funkcjonariusze odzyskali skradziony jednoślad i oddali go właścicielowi. Jeden ze sprawców kradzieży, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo, próbował skłonić policjantów do złamania prawa. Złodziej chciał wręczyć mundurowym butelkę whisky, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. "Śmiałkowi" grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Pod koniec września br. policjanci pionu prewencji zatrzymali dwóch mieszkańców Oławy, w wieku 39 i 42 lat, podejrzanych o kradzież roweru o wartości tysiąca złotych, na szkodę 23-letniego oławianina. W toku dalszych czynności procesowych z udziałem podejrzanych, funkcjonariusze ustalili miejsce przechowywania skradzionego mienia i odzyskali je, po czym oddali rower właścicielowi.
W trakcie zatrzymania złodziei, młodszy z nich, próbował uniknąć odpowiedzialności karnej, chciał skłonić policjantów do złamania prawa. W tym celu, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, zaoferował mundurowym butelkę whisky.
W tej sytuacji drogą radiową policjanci poinformowali dyżurnego o próbie wręczenia im łapówki. 39-latek został doprowadzony do prokuratury. Za usiłowanie przekupienia policjantów i kradzież roweru grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Drugiemu z podejrzanych, współsprawcy kradzieży, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
O losie obu mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LLL
LLL 06.10.2021, 09:59
Tosty to były kiedyś............... A teraz to nazwał bym to coś "pieczarkową kpina" nie mam zamiaru i tak tam wchodzić......... Jeżeli ktoś ma parę latek to pamięta jak wyglądało ich spożywanie....... Istna walka z serem...... To był tost..... A teraz to kpina jest.......... I z szacunkiem do Pań ale jak dla mnie to żerują one na tym co rodzice wypracowali.... Większość ludzi chodzi pewnie z sentymentu albo mają inne powody. Jak dla mnie tego lokalu już dawno nie ma.........Lody na Rocha i Krawczyński to renoma i ten sam smak odkąd pamiętam. Taka moja mała dygresja
cześ
cześ 12.10.2021, 14:43
LLL-coś ci się chyba w głowie, popi...
?
? 06.10.2021, 17:08
Co to ma wspólnego z tym artykułem ?

Pozostałe