Chcą to powiedzieć głośno: - My, mieszkańcy Oławy, chcemy być w Europie!

  • 09.10.2021, 09:51 (aktualizacja 09.10.2021, 09:58)
  • Źródło: FB
Chcą to powiedzieć głośno: - My, mieszkańcy Oławy, chcemy być w Europie! źródło Wydarzenie na FB
"Oława też jest w Europie!" - pod takim hasłem spotykają się jutro 10 października o 16.00 w oławskim Rynku, by wyrazić swój sprzeciw przeciw wyprowadzaniu Polski z Unii Europejskiej

- „Nietrybunał niekonstytucyjny” kierowany przez magister Julię Przyłębską rozpoczął wyprowadzanie naszej ojczyzny z Unii Europejskiej - piszą organizatorzy wydarzenia, czyli radny RM w Oławie Albert Zieliński i Marek Drabiński. - W zasadzie po wyroku TK Polska ma jedynie trzy wyjścia. Po pierwsze, może próbować tak zmienić TUE, aby jego przepisy stały się zgodne z polską konstytucją. To scenariusz całkowicie nierealny. Po drugie, Polska może też zmienić własną konstytucję tak, by nie kolidowała rzekomo z TUE - także scenariusz niewykonalny. I wreszcie - Polska może opuścić Unię. Co przerażające, na dziś jest to scenariusz z tych trzech najbliższy rzeczywistości. Takie recepty na wyjście z impasu pt.: kolizja prawa unijnego z polską konstytucją dał w 2005 r. niezależny TK - innych dróg nie ma. Dlatego spotkajmy się w niedzielę 10 października w Rynku o godzinie 16:00 i wyraźmy swój sprzeciw.
pokażmy, że My mieszkańcy Oławy chcemy być w Europie!

Więcej TU:

https://www.facebook.com/events/4219981994796906/?ref=newsfeed

 

 

Źródło: FB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ula
Ula 13.10.2021, 05:47
Kłamstwo ,Oławianie nie chcą, a ci co chcą nierozumieją. Oddaliśmy suwerenność podatkową, co jest skandalem, paliwa po 6 zł.prąd razy 3 w górę, gaz z 8 zł na 22zł. Kolejne podatki czekają na was. Kretynem trzeba być aby w Unii być.
M
M 13.10.2021, 09:01
Bredzisz. Na cenę składają się głównie podatki ustalane przez rząd, akcyza VAT i opłata paliwowa (wprowadzona przez obecny rząd).
Jacek
Jacek 13.10.2021, 07:56
Ula
Coś się tobie w głowie namieszało.
OTUA
OTUA 12.10.2021, 14:59
Niemiecka konstytucja > prawo UE > konstytucja RP
Gość
Gość 11.10.2021, 08:10
Do rolnika z Unii. Kaczyński w 2015 roku ogłosił ,że jak PIS wygra wybory to rolnicy otrzymają dopłaty na poziomie UE. Po wygranych wyborach przez PIS rolnicy otrzymują dzisiaj jeszcze mniejsze dopłaty bezpośrednie i wie o tym każdy rolnik
Anonim
Anonim 09.10.2021, 21:32
Po co protestujecie w Oławie?
Proponuję pojechać panom Zielińskiemu i Drabińskiemu do Lubania czy Bogatyni, skąd większość ludzi pracuje w turowskiej kopalni, elektrowni, firmom naprawiającym ciężki sprzęt kopalniany, firmom ubezpieczeniowym, itd. Powiedzcie tym ludziom, że stracą pracę, bo tak Unia zadecydowała, stańcie na bogatyńskim rynku i powiedźcie swoje pseudoprawdy. Po co nam kopalnia i elektrownia. Prawo unijne jest najważniejsze, a Unia nakazała zamknięcie kopalni. A polski Trybunał to se może. Przecież niemiecki węgiel też możemy kupować. I węgiel niemiecki i solary niemieckie.
O ile węgiel kamienny na Śląsku jest co raz bardziej zasiarczony, zanieczyszczony i wydobywanie węgla kamiennego jest co raz mniej opłacalne, niż jego sprowadzenie z Rosji, to węgiel brunatny mamy w Polsce bardzo dobry, konkurencyjny dla potentata z Niemiec, i jakością i ceną.
Stanąć na oławskim Rynku to pikuś, ale stanąć w Rynku bogatyńskim albo lubańskim to było by wyzwanie. Pojedźcie tam panowie i podyskutujcie o wyższości prawa unijnego nad prawem polskim, i że przyjechaliście powiedzieć, że Unia nakazała zamknięcie kopalni, więc należy ją zamknąć. Niech 50 osób przekwalifikuje się na sprzedaż solarów, następne 50 na zakładanie tychże solarów, a pozostałe 40 tys ludzi niech sobie szukają pracy.
kris
kris 11.10.2021, 09:33
Bredzisz, oni stracą pracę, bo nieudacznicy nie potrafili dogadać się z Czechami, kiedy jeszcze mieliśmy ręce jakiekolwiek argumenty. Zaniedbania tego nierządu doprowadziły do tego, że obecnie nie mamy żadnych kart w ręce, sprawa Turowa posłużyła czechom w kampanii wyborczej, a nam jedynie bije licznik kar. To na Nowogrodzkiej jest główny winny tej sytuacji.
Wiedzący
Wiedzący 09.10.2021, 14:41
Ale bzdury. Nikt nie chce wyprowadzać Polski z Unii. Jednak w większości spraw rząd, który reprezentuje Polaków, powinien mieć prawo wprowadzać takie przepisy, bez ingerencji Unii.
W Unii wiedzą, że nikt Polski nie wyprowadzi z Unii. Jedynie opozycja o tym mówi, bo nie mają innych tematów.
Rolnik z Unii
Rolnik z Unii 09.10.2021, 17:50
Co ty k*** a powiesz
A ten pakiet dla rolników jak myślisz dlaczego się szykuje ?

https://busines sinsider.com.pl/firmy/podatki/kaczynski-rolnik-bedzie-mogl-sprzedawac-swoje-produkty-bezposrednio-bez-podatku/0dptvl3

Po wyjściu z Unii najbardziej dostaną rolnicy ..... , dotacje się skończą.

Mario Max
Mario Max 09.10.2021, 17:35
... chciałeś napisać rząd , który reprezentuje dzieciorobów (500+) , innych świadczeń , oraz emerytów biorących 13 _ taki i inne .
,,Daniny " te skutecznie powiększyły dług publiczny ( wiesz Wiedzący na jakim pułapie on jest?) , który sprowadza nas na dno.

Może i ma prawo ...... , jak tak twierdzisz .
Ale Unia również ma prawo zakręcić kurek z euro .
A bez tej kasy jesteśmy w czarnej du***ie.
Wiedzący
Wiedzący 09.10.2021, 21:10
Oczywiście Mario też masz rację, ale to jednak większość Polaków. Psują politykę, bo każdy następny będzie musiał co najmniej tyle samo obiecać rozdawnictwa kasy z budżetu, i są wśród nich, ci którzy biorą 500+ bony wakacyjne.
Unia nic nie zakręci. Za pieniądze unijne wybudowano autostrady i jesteśmy krajem tranzytowym, najważniejszym krajem tranzytowym, dla towarów unijnych, trafiających do Rosji. Nikt nas nie wyrzuci z Unii.
Sprawa wyższości jednego prawa nad drugim wzięło się od sprawy Turowa nie tylko kopalni, bo co za tym idzie i elektrowni i firm przeróżnych oraz 40 tys pracujących osób. Przejedź się do Bogatyni, Lubania i porozmawiaj z ludźmi. Zainteresuj się, a dowiesz się, że podobne kopalnie odkrywkowe istnieją i w Czechach i Niemczech, i to w pobliżu granicy polsko czesko niemieckiej.
Rzecz jasna, że Pawłowicz i Przyłębska to ostatnie osoby, które powinny zasiadać w Trybunale, za żadnego rządu nie było tak dalece upartyjnionego Trybunału, a i jeszcze Piotrowicz. Inna sprawa, że PIS miał krótką ławkę.
Innymi słowy, Polska musiała przedsięwziąć środki, inaczej Polska musiała by płacić olbrzymie kary, oczywiście rząd popełnił błąd, że wcześniej nie zajął się sprawą, tylko lekceważył protesty Czechów, ale i tak jest to sprawa polityczna Czechów i Niemców, podobne kopalnie istnieją w Niemczech, (najwięcej w Europie kopalni węgla brunatnego) oraz Czechach.
Pewnie, że Czesi czy Niemcy woleliby sprzedawać swój węgiel, czy Niemcy swoje systemy solarne, i pewnie następny rząd Platformy ugnie się, zamknie kopalnię.
Trybunał postąpił słusznie, ratując kopalnię Turów i nie płacenie kary, niesłusznej kary pieniężnej. Opozycja powinna w tej sprawie stanąć murem za Polską. Właściwie to posłowie Platformy z Dolnego Śląska nie wypowiadają się w tej sprawie zbyt często, wiedząc jaką tragedią było by zamknięcie tej kopalni.
kasia
kasia 09.10.2021, 17:12
Wiedzący ,co? PiS-owskie gadanie.
Miecio
Miecio 09.10.2021, 13:06
Chcieliście PiS to go macie, a po drugie wy se możecie, co PiS powie to tak ma być i będzie ha ha

Pozostałe