Oława Chess, czyli wróciły szachowe zmagania

  • 13.10.2021, 10:42
  • (tk)
Oława Chess, czyli wróciły szachowe zmagania fot. MGLKSz Parnas Oława
Za nami Oława Autumn Chess Classic 2021. Pierwszy od dwóch lat turniej oławskiej serii
- W okrojonej wersji i w związku z ograniczeniem liczby uczestników, bez większego rozgłosu, zorganizowaliśmy w ostatni weekend pierwszy po dwuletniej przerwie stacjonarny turniej z cyklu Oława Chess Classic! - mówią przedstawiciele MGLKSz Parnas Oława. - Aż trudno w to uwierzyć, ale w klubie Parnas był on rozgrywany po raz pierwszy!
 
W grupie open tryumfował oławianin Przemysław Szymański, a drugie miejsce zajął Seweryn Piech. Chłopcy wywalczyli odpowiednio IV oraz V kategorię. Trzecie miejsce zajął 6-letni Sławek Moskal, a najmłodszą uczestniczką była 5-letnia Joasia Szumna.
 
W grupie C najlepsza okazała się Natalia Pietrzak z UKS Gekon Nysa, która zdobyła 5,5 punktu z 7 partii i wyprzedziła o 0,5 pkt Wojtka Korzeniowskiego, który zrobił ostatnio wyraźne postępy i zasłużenie wypełnił normę na III kategorię! Trzecie miejsce zajął coraz lepiej grający Błażej Wójtowicz. Nagrodę dla dziewczynki zdobyła aktualna mistrzyni Polski do lat 6, Lila Lechowska (WKSz Hetman Wrocław). W tej grupie poza konkursem grali Jolanta Krawczyk i Michał Wójtowicz.
 
W grupie A+B zwyciężył faworyt Sasza Tyszecki. Drugi był Grześ Marek, który ustąpił zwycięzcy jedynie gorszym buchholzem (obaj wywalczyli 5,5 p. z 7 partii). Trzecie miejsce zajął Dominik Czak (UKS Gekon Nysa), a czwarte - Paulinka Prędkiewicz (najlepsza wśród dziewczyn.
 
Towarzyszący głównym grupom turniej "OPEN Niedzielny" wygrał Janek Wilgosz przed Bogdanem Żmindą i Michałem Kopestyńskim! Wszyscy zdobyli po 4 punkty, co pokazuje, że starsi Juniorzy potrafią już nawiązać równorzędną walkę ze doświadczonymi zawodnikami.
 
(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe