Essity odpowiada protestującym

  • 13.10.2021, 11:11
  • (tk)
Essity odpowiada protestującym
W poniedziałek dolnośląski oddział "Solidarności" zorganizował pikietę "przeciwko łamaniu praw pracowniczych" w firmie Essity. Firma odpowiada na zarzuty

  - Przyjechaliśmy pod zakład Essity, ponieważ są tutaj łamane prawa pracownicze i związkowe - mówili protestujący. - Spotykamy się, żeby zaprotestować przeciwko złemu wydatkowaniu środków z funduszu socjalnego. Chcemy rozmawiać o tym, w jaki sposób powinien być wybierany przedstawiciel załogi do Europejskiej Rady Zakładowej. A przede wszystkim protestujemy przeciwko uniemożliwianiu kontaktów przewodniczącego "Solidarności" z pracownikami. Dialog jest utrudniony, przerzucamy się pismami a nasze argumenty nie są wysłuchiwane.

Skontaktowaliśmy z zarządem firmy Essity z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutów. W odpowiedzi otrzymaliśmy oświadczenie: - Essity Operations Poland Sp. z o.o. podkreśla, że w zakładzie w Oławie nie doszło do żadnego naruszenia praw i wolności związku zawodowego ani praw pracowniczych. Pracownicy są zawsze w centrum naszych działań, a w każdym aspekcie naszej działalności są utrzymywane najwyższe standardy. Essity przestrzega zarówno przepisów polskiego prawa, jak i międzynarodowych konwencji. Essity bezwzględnie szanuje prawo do protestów w demokratycznym społeczeństwie, jednak całkowicie zaprzeczamy zarzutom przedstawionym przez Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSSZ "Solidarność". Jednocześnie podkreślamy, że pikieta w dniu 11 października została zorganizowana przez zarząd regionu Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność" i nie była strajkiem pracowników - nasz zakład funkcjonował bez zmian i nikt nie opuścił stanowiska pracy.

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe