Seria z pepeszy

  • 14.10.2021, 14:02
  • Źródło: My Oławianie - Przemysław Pawłowicz
Seria z pepeszy
Kolejny kawałek z cyklu "oławskie historie" opublikował Przemysław Pawłowicz w grupie "My Oławianie". - Dzisiaj mój ulubiony budynek przy ul. Lipowej i jego elewacja - pisze

 - Na zdjęciu, stan aktualny i wciąż widoczny napis : Franz Messner Molkerei . Rzeczywiście przez dekady tu była mleczarnia. Przy nazwisku - 6 małych otworów, to pozostałość i ślad wydarzenia tuż po wojnie, ale jeszcze w 1945 roku. Świadkowie zapamiętali serię z pistoletu maszynowego, w wykonaniu jakiegoś krasnoarmiejca, skierowaną w napis, być może litery „SS” (w nazwisku) wzbudziły potrzebę zniszczenia niemieckiego napisu. Wiele lat temu, użyłem drabiny i z muru, przy opisywanych literach, wyciągnąłem pocisk, kaliber 7,62 mm, czyli wszystko się zgadza, seria z „Pepeszy”. Lata mijają , napis coraz mniej widoczny, tylko dziury maja się nieźle. Taka mała historia, ale nasza.

Źródło: My Oławianie - Przemysław Pawłowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe