Planujesz złożyć wniosek o dotację? Skorzystaj z pomocy doradcy unijnego

  • 18.10.2021, 14:35 (aktualizacja 18.10.2021, 14:40)
  • tuOlawa BS
Planujesz złożyć wniosek o dotację? Skorzystaj z pomocy doradcy unijnego
Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Niestety prowadzenie firmy wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Założenie i utrzymanie przedsiębiorstwa na rynku wymaga sporych nakładów finansowych. Jak wtedy postępować, by nie zaprzepaścić swojej szansy? Można zdecydować się na skorzystanie z dotacji unijnej. Jak to zrobić i w jaki sposób przygotować wniosek o dotację na firmę?

Dotacje na rozwój firmy – czy warto?

Osoby mające firmę lub decydujące się na jej założenie bardzo często chcą rozwijać własny biznes. Jednak w takim wypadku konieczna jest inwestycja i to spora. Pojawia się więc pytanie, skąd wziąć środki niezbędne do rozwoju firmy?

Można zdecydować się na skorzystanie z dotacji unijnej na rozwój przedsiębiorstwa. Dotacja unijna może być przeznaczona na różnego rodzaju działania w wielu obszarach firmy. Dzięki takiej pomocy finansowej można wiele zmienić. Warto zaznaczyć, że dofinansowania unijne oferowane są zarówno małym, jak i średnim przedsiębiorstwom. Na złożenie wniosku mogą więc zdecydować się osoby, które dopiero wchodzą na rynek, a także te, które utrzymują się na nim już od dłuższego czasu.

Na co można złożyć wniosek o dotację?

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi swoją działalność zarejestrowaną na terenie Polski, może zdecydować się na skorzystanie z dotacji unijnej. To pomoc finansowa, która oferowana jest dla małych i średnich firm. Na skorzystanie z dotacji unijnej decydują się również większe przedsiębiorstwa, które chcą rozszerzyć swoją działalność.

Na co można przeznaczyć unijne dotacje? Otrzymaną pomoc finansową można przeznaczyć na budowę lub rozbudowę hali produkcyjnej. Środki można przeznaczyć na zakup maszyn, urządzeń lub materiałów trwałych, które niezbędne są do prowadzenia działalności o określonym charakterze. Są to pieniądze, które można przeznaczyć na kupienie nieruchomości i budynków. Można je również wydać na reklamę lub działania ogólne, które są niezbędne do utrzymania firmy na rynku.

Jak złożyć wniosek o dotację na rozwój firmy?

Chcąc uzyskać dotację unijną, trzeba złożyć niezbędny wniosek. Nie wiedząc jak go wypełnić i jakie dokumenty przygotować, by zwiększyć swoją szansę, na otrzymanie pomocy finansowej, warto skorzystać z pomocy doradcy unijnego, który przeprowadzić może przez każdy krok prowadzący do otrzymania dotacji.

We wniosku koniecznie muszą znajdować się dane dotyczące przedsiębiorstwa. To więc oznacza, że nie może zabraknąć dokumentacji ewidencyjnej. Potrzebny jest również dokładny opis dotychczasowych działań. Po złożeniu wszystkich dokumentów przeprowadzona zostanie ocena wymogów i sprawdzenie wniosku. Korzystając z pomocy specjalistów można mieć pewność, że wszystkie dokumenty zostały wypełnione we właściwy sposób.

Na skorzystanie z dotacji unijnej decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Jest to sposób na lepszy start lub metoda na szybszy rozwój.

Jeśli chcesz otrzymać pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych wejdź na edoradca.pl.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe