Jak wygląda szczelny montaż okien?

  • 21.10.2021, 11:16
  • tuOlawa BS
Jak wygląda szczelny montaż okien?
Szczelność okna to nie tylko kwestia modelu. Wpływ na nią ma również sposób montażu, użyte narzędzia i materiały. Dlatego zawsze skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy zaproponują najlepsze rozwiązania w tym zakresie. Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się szczelny montaż okien, nazywany również ciepłym. Zachęcamy do lektury naszego wpisu, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Różnice między szczelnym a standardowym montażem okien

Podstawowe rozwiązanie jest najbardziej rozpowszechnione ze względu na szybkość wykonania. Nie mniejsze znaczenie ma niska cena montażu okna dachowego. Instalacja odbywa się bezpośrednio w warstwie izolacji. Używa się do tego piankę poliuretanową (PUR), która odgrywa rolę izolatora do szczelin dylatacyjnych, czyli zaplanowanych przerw w strukturze budynku służących prawidłowemu funkcjonowaniu elementów konstrukcyjnych domu. Niestety to jedyne stosowane uszczelnienie. Wobec tego po zawilgoceniu pianki należy spodziewać się jej degradacji, czego skutkiem jest pojawienie się mostków termicznych.

Szczelny (ciepły, warstwowy) montaż stosuje się w dwuwarstwowych i trójwarstwowych murach. Dają one odpowiednio dużo miejsca na zastosowanie nowoczesnego rozwiązania. W jego przypadku wykorzystuje się trzy warstwy izolacji: zewnętrzną, środkową oraz wewnętrzną. Pierwsza z nich ma za zadanie zabezpieczyć przed przedostawaniem się wilgoci, zimnego powietrza i promieniowania UV do wewnątrz. Do tego służy taśma paroprzepuszczalna i taśma rozprężna. Środkowa warstwa to znana ze standardowej metody montażu pianka poliuretanowa. Dzięki ochronie zewnętrznej izolacji pozostaje przez cały czas sucha. Wobec tego utrzymuje swoje właściwości termoizolacyjne oraz dźwiękochłonne. Ostatnia warstwa ma szczególnie dobre parametry paroizolacyjne. W ten sposób uniemożliwia zawilgocenie pianki PUR poprzez wnętrze budynku.

Efektem zastosowania tego typu montażu jest szczelniejsze o ok. 75% okno. Zalety łatwo zauważyć w domowym budżecie. Ma to niebagatelny wpływ na wydatki związane z ogrzewaniem mieszkania. Oddala też ryzyko przeprowadzania drogich napraw.

Ciepły montaż okien u profesjonalistów

Oczywiście nowoczesne rozwiązania wiążą się z wyższą ceną. Na powyższym porównaniu doskonale widać, czego wymaga szczelny montaż okien Cena wzrasta wraz z dodatkowymi warstwami. Tak więc mowa o nawet dwukrotnie większym wydatku. Mimo to wciąż jest opłacalna, ponieważ perfekcyjna izolacja powoduje oszczędności przy ogrzewaniu domu. Nie da się osiągnąć takiego efektu w żaden inny sposób. Dlatego warto zapłacić więcej specjalistom, aby w dłuższej perspektywie odciążyć budżet.

Przystępna cena montażu okna dachowego

W Zleceniomacie zgromadziliśmy oferty pochodzące od profesjonalistów, którzy konkurują między sobą kosztami wykonania. Dzięki temu można znaleźć usługi ściśle dostosowane do oczekiwań. Zachęcamy do skorzystania z serwisu, aby otrzymać najkorzystniejsze oferty z okolicy, które zostaną zrealizowane w oczekiwanym terminie.

(tekst sponsorowany)

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe