Konar spadł na dziewczynkę. Wiatr spowodował w powiecie wiele zagrożeń!

  • 22.10.2021, 08:53 (aktualizacja 22.10.2021, 09:05)
  • TuOlawa (AH)
Konar spadł na dziewczynkę. Wiatr spowodował w powiecie wiele zagrożeń!
Osoba poszkodowana, dwa zniszczone samochody, uszkodzone dachy, linie energetyczne i liczne utrudnienia na drogach wynikające z leżących konarów drzew. To bilans zdarzeń na terenie powiatu oławskiego

- Silny wiatr stworzył wiele groźnych sytuacji, a kolejne zgłoszenia wciąż wpływają do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oławie - mówił nam wczoraj około 19.00 bryg. Krzysztof Gielsa z KP PSP w Oławie. - Wszystkie jednostki PSP i OSP z terenu powiatu uczestniczyły dziś w działaniach, wiele z nich wciąż nie wróciło do remiz. Do tej pory usunięto już ponad 60 zagrożeń. Jak duże zagrożenie może stwarzać wiatr potwierdzają statystyki z terenu województwa – 9 osób poszkodowanych oraz 4 ofiary śmiertelne. Niewiele brakowało, a i w oławskim parku doszłoby do ogromnej tragedii. Ułamany konar drzewa najprawdopodobniej spadł na siedzącą na ławce dziewczynkę. Gdy przybyli na miejsce wezwani strażacy, dziecko było już w karetce. Patrząc na uszkodzoną ławkę można chyba powiedzieć o „szczęściu w nieszczęściu”. Pamiętajmy – gdy silnie wieje wiatr lepiej pozostać w domu, a na pewno należy unikać wizyt w parku.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
waga75
waga75 22.10.2021, 16:51
Wczoraj garaże ul .Żeromskiego złamane drzewo. Właściciela garaży pokazywali że jest zagrożenie. Następne drzewo dąb obok podjazdu. Ale powiadano ...ekolodzy... niech teraz sprzatają. Droga kierunek Godzikowice aż do ronda w Łukowicach drzewa do usunięcia .Nastepna wichura i może dojść do wypadku.Kiedyś już pokazywałem te zagrożenia ,bez echa.
Ant Z
Ant Z 22.10.2021, 17:48
Sam lepiej się usuń. Powycinać najlepiej wszystko co.

Pozostałe