Oławska drogówka podsumowuje wczorajszą akcję

  • 22.10.2021, 12:09
  • Źródło: KPP w Oławie
Oławska drogówka podsumowuje wczorajszą akcję
21 października w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem było zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści. Oławska ,,drogówka” podsumowała wyniki wczorajszych działań.

Policjanci oławskiej ,,drogówki” ujawnili 26 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych i rowerzystów. Z 26 wykroczeń, 14 związanych było z nieprawidłowym zachowaniem kierowców w rejonie przejść dla pieszych ( nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych). Pozostałe 12, to wykroczenia popełnione przez kierujących samochodami  wobec rowerzystów (nieprawidłowe pokonywanie przejazdu dla rowerzystów).

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie wzmożonego ruchu związanego ze zbliżającym się Świętem Zmarłych.

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
K**a mać
K**a mać 22.10.2021, 20:01
To zajmijcie się rowerzystami , którzy jadą rowerem przez przejście dla pieszych i za pieszych , którzy przechodząc przejściem mają smartfony w uchu
tezk
tezk 23.10.2021, 11:14
Przejeżdżanie na rowerze przez KAŻDE przejście w Oławie JEST NAGMINNE ! Słuchawki na uszach i rozmawianie przez telefon to olewanie przepisów. Policja i Straż Miejska na te przekroczenia nie reagują!!!!
waga75
waga75 22.10.2021, 16:55
Czy suche drzewa na drogach to zagrożenie? Jeżeli tak to mandaty dla tych co mają dbać o to aby tego nie było.

Pozostałe