Policja sprawdza, czy nie doszło do narażenia zdrowia i życia dziecka

  • 22.10.2021, 14:04
  • TuOlawa (AH)
Policja sprawdza, czy nie doszło do narażenia zdrowia i życia dziecka
Dziś w godzinach porannych funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymali zgłoszenie od kobiety przechodzącej ulicą Odrzańską, która napotkała idącą samotnie małą dziewczynkę. Prosili mieszkańców Dolnego Śląska o pomoc w ustaleniu, gdzie są opiekunowie dziecka. Po godzinie 13.00 poinformowali, że matkę dziewczynki udało się odnaleźć. Była pod wpływem alkoholu

Czynności przeprowadzone przez policjantów doprowadziły do ustalenia tożsamości rodziców dziewczynki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż dziecko przebywało pod opieką matki w jednym z mieszkań znajdujących się w okolicy miejsca odnalezienia 3-latki przez zgłaszającą kobietę. W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dziecka. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jeżeli okaże się, że matka dziewczynki naraziła ją na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia to zgodnie z treścią art. 160 kodeksu karnego może jej grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, a swoje czynności prowadzi również miejscowa prokuratura.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
matka_dwójki
matka_dwójki 22.10.2021, 19:03
Może warto zabrać dziewczynkę od takiej matki? Następnym razem może dojść do tragedii.

Pozostałe