Dzielnicowi rozwiesili klepsydry. To ostrzeżenie!

  • 26.10.2021, 11:07 (aktualizacja 26.10.2021, 12:52)
  • TuOlawa (AH)
Dzielnicowi rozwiesili klepsydry. To ostrzeżenie!
Oławscy policjanci znaleźli nietypowy sposób, by ostrzec przed oszustami. Na terenie powiatu dzielnicowi rozwiesili klepsydry z apelem do starszych osób

Uznali, że tak przeprowadzona akcja bardziej zwróci uwagę na poważny problem. Oszustwa na wnuczka, na policjanta, na prokuratora itd. wciąż się zdarzają. Oławska policja stwierdziła, że trzeba w bardziej dosadny sposób zwrócić uwagę starszych ludzi, dlatego apel został wypisany w formie nekrologu. - Pomysł może wydać się kontrowersyjny, najważniejsze jednak, by przekaz trafił do seniorów, którzy szczególnie narażeni są na przestępstwa związane z wyłudzeniem pieniędzy - tłumaczą dzielnicowi. - Klepsydry interesują starszych ludzi, czytają je na co dzień. Dlatego nasza akcja prowadzona jest w takiej formie. Wszystko po to by zapobiec przestępczemu procederowi. Starsi mieszkańcy wychowani są w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym, dlatego często padają ofiarą bezwzględnych przestępców.

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kura domowa
kura domowa 26.10.2021, 18:07
do koguta - no chyba tą głupotą to popisał się piszący wiadomość o klepsydrach (myląc klepsydre z klapsydrą)
Kogut
Kogut 27.10.2021, 00:05
Chyba już wiem, jakim szłaś tropem - KLAPsydra (choć nie ma takiego słowa) wzięła się w twoim kurzym łbie od klapsa. Ale nic z tego, mnie głupota nie kręci (nawet jeśli jest ładnie opakowana).
kura domowa
kura domowa 26.10.2021, 15:00
klepsydra to urzadzenie do odmierzania czasu
Kogut, ale ciebie nie chcę, boś za głupia
Kogut, ale ciebie nie chcę, boś za głupia 26.10.2021, 16:12
https://sjp.pwn.pl/sjp/klepsyd…
kura domowa
kura domowa 26.10.2021, 18:18
głupii to raczej jesteś ty koguciei i do tego prostak(obrazasz mnie za moje trafne spostrzeżenie-głupia to wyraz obrażliwy)
Kogut
Kogut 27.10.2021, 00:03
Wiem, że słownik PWN dla głupka nie stanowi żadnej wartość normatywnej, ale na to już nic nie poradzę.

Pozostałe