Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?

  • 03.11.2021, 11:01
  • tuOlawa BS
Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?
Podstawą funkcjonowania każdej firmy jest zespół podwładnych. Z tego powodu przedsiębiorcy szukają odpowiednich osób do wykonywania określonych obowiązków. Obecnie coraz częściej w polskich spółkach zatrudniani są pracownicy z Ukrainy. Angażowanie specjalistów z tego kraju pozwala naszej firmie odnieść liczne korzyści.

Łatwe porozumienie

Na polskim rynku pracy brakuje specjalistów w wielu branżach. Aktualnie wśród pracodawców najbardziej pożądani są informatycy, pielęgniarki, zawodowi kierowcy czy budowlańcy. Dlatego właściciele firm decydują się na zatrudnienie imigrantów z Ukrainy. Dzięki pomocy organizacji takich jak np. agencja pracy tymczasowej możemy bowiem łatwo uzupełnić braki kadrowe w swoim przedsiębiorstwie. Jedna z największych zalet, jaka wynika z tego rozwiązania, to podobieństwo naszych języków i kultury. Tym samym angażując osobę z tego kraju mamy okazję sprawnie i bez problemu osiągnąć porozumienie. Co więcej, Ukraińcy bardzo chętnie uczą się polskiej mowy, co sprawia, że będą dobrze współpracować z resztą naszego teamu.

Bez zbędnych formalności

Przyjmowanie pracowników, którzy pochodzą z Ukrainy, nie będzie skomplikowane. W tym przypadku procedury zatrudnienia zostały bowiem znacznie uproszczone. Bardzo często nie jest nawet wymagane pozwolenie na pracę. Pracodawca, żeby zaangażować imigranta z tego kraju, potrzebuje jedynie stosownego oświadczenia. Oczywiście mowa tutaj o tymczasowym zatrudnieniu, którego okres wynosi maksymalnie sześć miesięcy. Dlatego niezbędna okaże się zaufana agencja pracy tymczasowej, która pomoże nam w procesie rekrutacji odpowiednich kandydatów. Co więcej, tego typu instytucja przejmie na siebie wszystkie formalności związane z przyjęciem nowych podwładnych. Dzięki temu mamy szansę w prosty sposób zyskać dodatkowych specjalistów w swojej organizacji.

Zmotywowani pracownicy i korzyści finansowe

Rzeczą, którą z pewnością wyróżniają się pracownicy z ukrainy, jest duży zapał do działania. Większość z nich przyjeżdża do Polski, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy w krótkim czasie. Dlatego imigranci z tego kraju pracują wydajnie i solidnie. Szczególnie dotyczy to osób, które zostają zatrudnione tymczasowo. Wówczas wykazują oni dyspozycyjność nawet poza godzinami pracy, co umożliwia naszej firmie osiągnięcie zadowalających rezultatów. Oprócz tego angażowanie Ukraińców pozwala nam odnieść także korzyści finansowe. Dzieje się tak dlatego, że w tym kraju przeciętna stawka miesięczna jest znacznie niższa niż w Polsce i wynosi około ośmiuset pięćdziesięciu złotych. Tym samym ukraińscy pracownicy mają niższe wymagania niż specjaliści, których możemy znaleźć na rodzimym rynku. Dzięki temu mamy szansę ograniczyć koszty związane z utrzymywaniem danego stanowiska w naszej firmie, zyskując jednocześnie efektywnie działającego podwładnego.

Jak widać zatem zatrudnienie imigranta z Ukrainy, ma wiele plusów. Szukając specjalistów z tego kraju, możemy więc w skuteczny i niedrogi sposób uzupełnić braki kadrowe w naszej firmie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://atlaswork.pl/obszar-dzialania/agencja-pracy-tymczasowej-w-poznaniu

(tekst sponsorowany)

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe