Donice betonowe na kwiaty

  • 23.11.2021, 09:33
  • tuOlawa BS
Donice betonowe na kwiaty
Wybór donicy pod roślinę jest niezwykle ważny z punktu widzenia jej wzrostu, rozrostu systemu korzeniowego oraz zwyczajnej estetyki. Jaki rodzaj donic będzie najlepszy? Czym się wyróżniają?

Dlaczego warto wybrać donice betonowe na kwiaty?

Na rynku dostępne są różne modele donic – w wielu rozmiarach, kolorach oraz wykonanych z mniej lub bardziej wytrzymałych materiałów. Skupmy się jednak na modelach donic, które często znajdują zastosowanie na zewnątrz nie tylko jako donica, ale również element ozdobny. Donice betonowe na kwiaty są jednymi z lepszych jakościowo produktów – są niemal nie do pokonania w starciu z warunkami atmosferycznymi oraz codziennymi sytuacjami, przez które zwyczajna doniczka mogłaby zostać zniszczona. Do tego plusem jest waga oraz rozmiarówka donic – wiele krzewów oraz drzewek ma bardzo rozbudowany system korzeniowy i ciężką koronę wraz z pniem. Kolejną zaletą jest świetna izolacja, która sprawdzi się jako ochrona gleby oraz części roślin znajdujące się pod ziemią przed wahaniami temperatury. Donice betonowe na kwiaty są niezwykle uniwersalne, ponieważ beton jako materiał można zabarwić i pomalować na dowolny kolor, można go postarzyć, nakładając mech itd. Dodatkowo nie ma problemu ze stworzeniem donicy w dowolnym kształcie jak np. donica betonowa łukowa, owalna, czy nawet sześciokątna.

Donice wykonane z betonu mają również pewne wady, są to:

-Waga donic - donice betonowe są bardzo ciężkie, więc po posadzeniu rośliny będą niemal niemożliwe do ruszenia. Z tego powodu miejsce na pojemnik z rośliną należy wybrać starannie i posadzić w nim krzewy, pnącza, kwiaty, które nie wymagają zmiany stanowiska nawet na zimę. Jednak jest to również niewątpliwy plus, jeśli ma być ona umieszczona w miejscu publicznym – uchroni to ją przed kradzieżą.

-Tempo wysychania podłoża w donicy - ośliny posadzone w donicy wykonanej z betonu muszą być często podlewane, ponieważ beton bardzo szybko pochłania wodę, a dodatkowo będzie ją „wyciągał” z podłoża znajdującego się wewnątrz. Rozwiązaniem problemu może być wodoodporny uszczelniacz do betonu lub wyłożenie dna i boków donicy grubą folią ochronną.

Donice betonowe na kwiaty – rodzaje

Jak wcześniej wspomnieliśmy, donice betonowe są dostępne w wielu standardowych oraz niestandardowych wymiarach i kształtach oprócz klasycznych kwadratowych, prostokątnych oraz okrągłych wybrać można spośród:

- owalnych,

- sześciokątnych,

- betonowo-drewnianych,

- betonowo-łukowych.

Warto wspomnieć, że wszystkie są dostępne w wielu rozmiarach, co pozwala dopasować je idealnie do miejsca, gdzie mają stać. W wielu przypadkach mogą one również pełnić funkcję osłony np. na śmietnik w miejscu publicznym.

Dodatkowo w wielu przypadkach zamawiając lub kupując już gotowe produkty, możesz wybrać czy donice będą z betonu zacieranego, czy płukanego. W kwestii materiału zacieranego oferowaną przez sklepy kolorystyką jest biały, szary, grafitowy, z kolei beton płukany ma szerszą gamę kolorów – grys granitowy, sjenitowy, biały, biało-czarny, kamień rzeczny oraz kamień rzeczny barwiony na czerwono.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe