Co dalej z Tesco?

  • 25.11.2021, 10:23 (aktualizacja 25.11.2021, 10:36)
  • TuOlawa JK
Co dalej z Tesco? Gaztea Powiatowa
A dokładniej co dalej z terenem po oławskim Tesco przy ul. 3 Maja. Handel czy osiedle? Wiadomo, że najemcy, którzy po wyprowadzeniu się firmy Tesco zostali w hali, dostali już wypowiedzenia

Mają opuścić swoje lokale do końca lutego. Dwa tygodnie temu swój lokal opuścił kiosk w galerii, wciąż jednak jeszcze paru najemców handluje w hali, m.in. sklep z firankami czy biuro podróży. Oczywiście "handluje" to złe słowo, bo klientów niewielu (pisaliśmy już o tym szerzej w "Gazecie Powiatowej"), a perspektyw na rozwój w tym miejscu już raczej nie ma. Skoro najemcy dostali wypowiedzenie, może to znaczyć, że nowy nabywca, czyli Netto lub ktoś, kto ostatecznie odkupi to miejsce, nie chce podnajemców.  Wiemy, że Netto w tym miejscu raczej nie powstanie, Oławy nie ma na liście miejsc, w których Tesco zmieni się w Netto.

Mieszkańcy powtarzają niesprawdzone informacje o tym, że nowym nabywcą terenów ma być ostatecznie jakiś deweloper "powiązany z lokalną władzą". Do jednego z ewentualnych deweloperów, mogących być zainteresowanym terenem na inwestycje dzwoniliśmy, ale usłyszeliśmy, że oni nie kupili tego terenu. Na razie miejscowy plan zagospodarowania terenu nie przewiduje w tym miejscu budowy bloków czy osiedla domów wielorodzinnych, ale to się może zmienić. 

 

 

 

 

TuOlawa JK

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazik
Kazik 30.11.2021, 11:28
Co mnie to obchodzi
W mieście sklepów full tylko kasjerów w nich brak
ole
ole 26.11.2021, 23:28
Skoro nie ma juz tesco to łapówki za wprowadenie tego marketu do miasta powinny zostac zwrócone.
Franz
Franz 27.11.2021, 13:05
Wiesz, co to jest przedawnienie?
edd
edd 28.11.2021, 11:30
Łapówek nie obejmuje przedawnienie.
Franz
Franz 29.11.2021, 01:34
A to jakiś nowy KK wprowadzili? ;-)
edd
edd 27.11.2021, 11:05
Masz dowody to zgłoś do Prokuratury. Nie masz to nie pomawiaj!!!
gość
gość 26.11.2021, 19:23
Inwestorze , nie siej plotek i nie rób fermentu ! ja wiem co będzie i na pewno nie bedą to bloki inwestorze , przekonasz sie nie bawem!
gość
gość 26.11.2021, 19:19
bedziecie widzieć osiedle jak świnia niebo! Ploty i jeszcE raz ploty! Ja wiem co tam będzie i nie powiem bo nie chcę zamentu! Na pewno nie żadne bloki , zobaczycie niebawem!
Drwal
Drwal 26.11.2021, 15:22
Proponuję zbudować tam tartak
Zenek
Zenek 26.11.2021, 14:59
Tesco jak widzę odbija się czkawką członkom Platformy. Jedna z radnych platformy zagłosowała tak że jej mąż został prezesem.
Tomek
Tomek 26.11.2021, 13:35
Oława misto dla swoich za kasę !
Zenek ze Zwierzyńca
Zenek ze Zwierzyńca 26.11.2021, 10:07
Nie wiem co macie przeciwko blokom może nawet z usługami w parterze jak brak wam sklepów. To najlepsze rozwiązanie. Nie daj Bóg zakład produkcyjny z suwnicami co młotkami będą walić i z kominami wyziewami chemicznymi. To jest dopiero koszmar, jak wam strefę przemysłową zrobią. Teren jest atrakcyjny a mieszkaniówka najmniej konfliktowa.
Można tam wieżowce postawić 15 piętrowe, aby miasto zyskało na wizerunku. To atrakcyjne centrum miasta. Teren jest prywatny, więc może być sprzedany za wysoką cenę.
Gocha że Zwierzyńca
Gocha że Zwierzyńca 26.11.2021, 15:23
A Ty głosu nie podnoś.
Pytaj kiedy u nas chodnik zrobią ?
cesiek
cesiek 26.11.2021, 14:44
"Można tam wieżowce postawić 15 piętrowe, aby miasto zyskało na wizerunku" - skąd się biorą takie t..ki na Zwierzyńcu?!
C
C 26.11.2021, 09:03
Czemu komentujący inwestor się nie podpisze? Skoro koncepcja zabudowy jest.
inwestor
inwestor 26.11.2021, 14:34
Dowiesz się wszystkiego w swoim czasie
Lolek
Lolek 26.11.2021, 07:44
Ja bym chętnie kupił tam parę mieszkań pod wynajem. Wkoło pełno zakładów zawsze znajdą się chętni do wynajmu. Gdyby dodatkowy sklep był tam potrzebny to po wyjściu Tesco inni by z chęcią otworzyli tam sklep np. to wspomniane Netto. Tam poprostu nie ma interesu na sklep i koniec. Chcemy Bloków, Chcemy Bloków
oławiak
oławiak 25.11.2021, 15:43
Nie róbcie nas w balona , może się zmienić? Co tam w końcu powstanie ! Nadal ta część Oławy pozostaje bez dobrego marketu!, jedna biedronka , to stanowczo za mało! Bloki!, skandal , nie chcemy w tym miejscu bloków , jeżeli tak się stanie , obiecuję protesty !
Inwestor
Inwestor 25.11.2021, 18:10
Obiecuj sobie co chcesz. Kogo to interesuje co będziesz robił.Możesz nawet się oflagować i przywiązać do słupa (chętnie na to popatrzę) a osiedle i tak powstanie! A najlepszy argument to że za mało sklepów tym rozbawiłeś mnie do łez.Po budowie osiedla będzie sporo punktów usługowych w tym sklepy! Zawsze możesz wykupić ten teren i postawić tam 3 markety
asd
asd 26.11.2021, 09:10
Ty pewnie chciałbyś postawić budynki jak Dombud na Lipowej. KOSZMAR.
Tomek
Tomek 25.11.2021, 14:05
Ha,ha to się może zmienić !Wiadomo od czego zależy !
Mariusz
Mariusz 25.11.2021, 11:17
Przecież to friszman odda za złotówkę spółdzielni mieszkaniowej, postawią bloki a później będzie się śmiać ludziom w twarz

Pozostałe