Modernizacja eko Magdaleny Górskiej - nagrodzona!

  • 25.11.2021, 18:06 (aktualizacja 25.11.2021, 18:20)
  • Źródło: eKodama (FB)
Modernizacja eko Magdaleny Górskiej - nagrodzona! źródło eKodama (FB) Nagrodzony projekt Magdaleny Górskiej z Oławy
Oławianka Magdalena Górska otrzymała pierwszą nagrodę w PLGBC Green Building AWARD 2021 w kategorii Najlepsza Ekologiczna Modernizacja oraz wyróżnienie w kategorii najlepsza ekologiczna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. To stara ceglana obora, ocieplana słomą, z tynkami wapiennymi, glinianymi, naturalnie impregnowanym drewnem i klepiskami i różnymi recyclingowymi elementami. - Lubicie ten projekt? Ja bardzo, tym bardziej, że to mój prywatny domek, w którym mieszka mi się miło i naturalnie - pisze o sobie na stronie swojej pracowni eKodama
- Niezwykle mi miło, że mój osobisty projekcik otrzymał pierwszą nagrodę w PLGBC Green Building AWARD 2021 w kategorii Najlepsza Ekologiczna Modernizacja oraz wyróżnienie w kategorii najlepsza ekologiczna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna - informuje Magdalena Górska an swojej stronie. - Dlatego też dziś przypominam Wam ten projekcik, starą ceglaną oborę, ocieplaną słomą, z tynkami wapiennymi, glinianymi, naturalnie impregnowanym drewnem i klepiskami i różnymi recyclingowymi elementami. Lubicie ten projekt? Ja bardzo, tym bardziej, że to mój prywatny domek, w którym mieszka mi się miło i naturalnie. Nie jest za duży, ale jest bardzo przytulny i oblany permakulturowym ogrodem. Dla przypominania w zeszłym roku zdobył pierwsza nagrodę w tym samym konkursie w kategorii ekologiczne wnętrz, a w czerwcu tego roku telewizja TVN (HGTV) nakręciła go i był bohaterem drugiego sezonu programu Nieoczywiste Miejsca. Jejcia, jak zaczynałam moją przygodę z gliną i wybory ku naturalnemu życiu, to był to mój świadomy wybór osobisty, nie spodziewałam się, że kiedykolwiek świat to doceni. Tym bardziej mi miło, że mogę teraz projektować same takie fajne domki a moje eksperymenty pomagają promować te technologie i mieszkać innym zdrowo i milutko. Tak ku inspiracji, że czasem warto. Dzięki wszystkim, którzy mi pomogli w tym procesie i dzięki Wam, że tu jesteście i odbieracie moje naturalne inspiracje. Dziękuję. Miejcie koniecznie dobry dzień, otulicie się kocykiem i ciepłą herbatką! I nie zapomnijcie o marzeniach o naturalnym, zdrowym domku! Buziaczki.
*
A oto co napisał Tomasz Pągowskli, członek honorowy jury konkursu: - Ta realizacja ujmuje szczerością i prostotą, tworząc ze starego, zapuszczonego budynku klimatyczny dom o uporządkowanej, charakterystycznej dla regionu bryle, która wpisuje się miękko w okoliczny pejzaż. Modernizacja zrealizowana pod okiem konserwatora zabytków, przy użyciu naturalnych materiałów, jest idealnym przykładem na to, jak powinny być realizowane tego typu przebudowy. Z szacunkiem i pokorą. Nie ma w nim niczego spektakularnego. Nie tryska nowymi technologiami, czy nowatorskimi pomysłami. Jego największą wartością jest fakt, że z racji zastosowania lokalnych, nisko przetworzonych materiałów i tradycyjnych technik, pozostaje w zgodzie z naturą, emanując ideą permakultury – i taka właśnie jest jego funkcja edukacyjno-społeczna.
Chcemy tym samym zachęcić architektów i inwestorów do traktowania tego typu realizacji, jako pełnowartościowych projektów, z których mają prawo być dumni, gdyż w dzisiejszym świecie potrzeba nam ich jak najwięcej, by zminimalizować ślad węglowy tworzony przez branżę budowlaną.
 
Źródło: eKodama (FB)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe