Domaniowska książka kucharska

  • 17.11.2018, 15:51 (aktualizacja 26.03.2020, 10:08)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Domaniowska książka kucharska
W tej książce kulinarnej znajdują się receptury pieczołowicie przechowywane i przekazywane z pokolenia na pokolenie przez gminne koła gospodyń wiejskich, uzupełnione o przepisy współczesne

Do udziału w projekcie zaproszono mieszkańcy gminy, koła gospodyń wiejskich i młodzież. Wsparli pracowników domaniowskiego Centrum Kultury i Czytelnictwa przy zbieraniu starych zdjęć czy przepisów kulinarnych oraz dzielili się swoimi historiami w filmie dokumentalnym. W ramach promocji zadania wydano też kalendarz. * - Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów pozyskało dofinansowanie w wysokości 27400 złotych ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu "Kultura Interwencje. EtnoPolska." - mówi Magdalena Wiżgała, dyrektor CKiC. - Dzięki temu możliwa stała się realizacja zadania " Z Pokolenia na Pokolenie - Żywotność Regionalnej Kultury", którego wynikiem jest nagranie filmu dokumentalnego pt. "Z pokolenia na Pokolenie" oraz stworzenie publikacji, jaką jest książka kulinarna pt. "Tak to smakuje." Celem filmu było ukazanie bogactwa kulturowego gminy Domaniów wyniesionego jeszcze z Kresów Wschodnich i przywiezionego przez przesiedleńców na tereny odzyskane oraz jego wpływ na młode pokolenia, kontynuujące tradycje swoich przodków.

Pragniemy serdecznie zaprosić mieszkańców gminy na premierę wydarzenia, która odbędzie się w niedzielę 18 listopada 2018 roku o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów. * Uroczystość rozpocznie projekcja filmu, po której odbędzie się prezentacja wydawnictwa. Każdy uczestnik otrzyma w prezencie egzemplarz książki kucharskiej oraz kalendarz. Goście będą mieli możliwość spróbowania ciast przygotowanych przez koła gospodyń i mieszkańców sołectw, a w domu na podstawie przepisów znajdujących się w książce kucharskiej samodzielnie przygotować wybrane specjały. (ck)

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe