Zderzenie z radiowozem i ucieczka

  • 03.12.2019, 13:54
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Zderzenie z radiowozem i ucieczka

Wszystko według scenariusza. Spokojnie, to tylko ćwiczenia! Policjanci z oławskiej KPP 2 grudnia przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Konwój 2019"

Przed godziną 10.00 na drodze do Siedlec było sporo policjantów i pogotowie. Jaki był scenariusz ćwiczeń?  - Radiowóz policyjny, w którym wieziono zatrzymanego, zderzył się z samochodem osobowym, który niespodziewanie wyjechał z drogi podporządkowanej, wymuszając pierwszeństwo - mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. - Po zderzeniu, radiowóz wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Policjanci zostali ranni, stracili przytomność. Konwojowanemu mężczyźnie nic się nie stało. Wykorzystując to zatrzymany, z kajdankami na rękach, uciekł do pobliskiego lasu. Świadkowie zdarzenia powiadomili  policję. W jednostce został ogłoszony alarm. Dyżurny wysłał na miejsce patrole policji. Część funkcjonariuszy podjęła pościg za zbiegiem, inni udzielali pierwszej pomocy rannym kolegom, aż do przyjazdu karetki pogotowia. Całością działań kierował naczelnik wydziału prewencji. W ćwiczeniach poza służbami policyjnymi brali także udział  ratownicy medyczni. Miały one na celu, sprawdzenie umiejętności współpracy między poszczególnymi pionami tj. policjantów pionu prewencji, ruchu drogowego, dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego. Była to doskonała okazja do podnoszenia kwalifikacji na każdym szczeblu służbowym.

(AH)

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bezinteresowny
bezinteresowny 04.12.2019, 07:37
Ten po lewej połamany , ale się śmieje ...
alicj
alicj 03.12.2019, 14:57
haha zdjęcia policjantów wyglądają jak nagrania paradokumentu :) /śmiech

Pozostałe