W drodze po śmierć... O włos od tragedii. VIDEO

  • 22.08.2018, 12:36
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
W drodze po śmierć... O włos od tragedii. VIDEO
Na kanale YouTube użytkownik zamieścił video z ostrzeżeniem przed kierowcą volkswagena golfa, który po raz kolejny stwarza zagrożenie na trasie Oława-Jelcz. Nie mamy wątpliwości, że ten człowiek powinien stracić prawo jazdy. Na tej trasie często dochodzi do wypadków, nie tylko przez brawurę kierowców, ale również nie najlepszy stan drogi. Takie zachowanie jak to nagrane 3 sierpnia powinno być surowo karane. AKTUALIZACJA! 23 sierpnia godz. 13.00. Policja dostała zgłoszenie: https://gazeta-olawa.pl/na-sygnale/81243-naganne-zachowanie-kierowcy-policja-zgloszenie/
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Drug
Drug 25.08.2018, 09:27
Bez jaj, fachowcy sprawdzą, kiedy filmik naprawdę powstał, policja chce świadków, bo tak wygodniej i szybciej. Myślę, że gdy do niego dotrą, sam się przyzna,, a on zapłaci spokojnie mandat, ukłoni się, przeprosi i odtąd będzie uważał na innych, bo też mogą mieć kamerki, a on już wie, co to wstyd
Ja
Ja 25.08.2018, 07:58
Pytanie kiedy miało miejsce to wykroczenie. Nagranie tego nie powie, bo datownik może być zmieniony i do tego potrzebny jest człowiek.mandaty z itd maja pewną datę i taka jest różnica. Świadek potrzebny.
Drug
Drug 24.08.2018, 22:46
Publikować takie filmiki ku przestrodze! Numer rejestracyjny to nie dane osobowe, a jeśli ktoś w miejscu publicznym tak się zachowuje, na dodatek zagrażając innym, społeczeństwo ma prawo się bronić i ostrzegać, to są wartości ważniejsze niż czyjś numer na aucie.
paragraf
paragraf 24.08.2018, 10:09
Szofer - nie ośmieszaj się swym wpisem.

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,…
szofer
szofer 24.08.2018, 08:32
Ale kombinacje pseudoprawników, No i absurdalne wyjaśnienia - dlaczego policja nie może. Nie może - mając film i auto? - czeka na obywatele który złoży doniesienie o przestępstwie.? Nie mam zamiaru tego komentować dam przykład jak sobie radzą z nami - bez świadków i jest zgodnie z prawem. A mianowicie: fotki z videoradarów - przychodzą do domu, trzeba oświadczyć kto kierował i niezwłocznie zapłacić mandacik i przyjąć punkty. (wiem, że to nie z policji ale to zadanie i służba państwowa) MOŻŃA? a tu jeden z drugim wypisuje bzdury że policja nic nie może zrobić z takim filmem. Nie było wypadku, ale ten za kierownicą powinien mieć zabrane prawko albo powtórny egzamin. Nie piszczcie bzdur, że nie można tego załatwić.
Jasiu
Jasiu 27.08.2018, 07:57
Dokładnie. Film może być dowodem w sprawie ... A bez zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia wykroczenia czy przestępstwa nie ma sprawy.
Kratos
Kratos 23.08.2018, 10:23
Najgorsi wypisujecie doa dw dwr dtr, a w filmie jest DOL czyli oni są ok
23.08.2018, 09:54
To nie tablice rejestracyjne prowadzą samochód
cześ
cześ 23.08.2018, 09:22
koleś chyba myśli że ma sportowe auto haahahahahahahahah
Kaziu
Kaziu 23.08.2018, 09:07
Zgadza się - możemy. Życzę powodzenia kierowcy(=pokrzywdzonemu) w dochodzeniu swoich praw.
Robson
Robson 23.08.2018, 08:30
Ja także mam tego "golfistę" uwiecznionego na nagraniu. On takie rzeczy robi regularnie na tej trasie! Któregoś dnia dojdzie do tragedii, bo nie zdąży....
126 P
126 P 23.08.2018, 08:08
Jeśli rozpowszechniamy czyjś wizerunek bez powodu - to owszem nie wolno. Ale w sytuacji takiej jak powyżej - to można, należy i tu ochrona wizerunku jest ograniczona. Na szczęście jest coraz więcej osób wysyłających filmiki na policję i bardzo dobrze. codziennie jadę daleko i codziennie obserwuję na drodze takie sytuacje. Jeśli tacy jak ten z golfa kierowcy się nie opanują -to nie ma innej metody filmy od nas. I nie tylko to, codziennie widzę jak wielu prowadzi bez użycia rąk - bo w jednej papierosek i za oknem, a w drugiej komóra (jak trzeba skręcić to się podtrzyma obojczykiem i jakoś pójdzie).
paragraf
paragraf 22.08.2018, 20:08
Czy można udostępniać na filmie numery rejestracyjne samochodu?

,, Kamery w aucie są coraz powszechniej używane. Kierowcy nagrywają stłuczki drogowe, niebezpieczne zachowania innych na jezdni czy po prostu rejestrują drogę. Takie nagrania niekiedy mogą być pomocne ale czasem mogą stać się powodem problemów.

- Możemy korzystać z wideorejestratorów, obecnie nie ma regulacji prawnych, które by tego zakazywały. Warto jednak uważać jeżeli planujemy udostępnić nagranie w Internecie. Jeżeli udostępniamy numery rejestracyjne samochodu, wizerunek innych osób obecnych na nagraniu to w takim przypadku zaczynamy podlegać pod ustawę o ochronie danych osobowych oraz pod kodeks cywilny. Możemy zostać oskarżeni o naruszenie dóbr osobistych - mówi newsrm.tv Katarzyna Przybylska z firmy NaviExpert.''

źródło ; Internet
22.08.2018, 22:29
Z kwestią udostępniania wizerunku się zgodzę, bo to w jednoznaczny sposób umożliwia identyfikację osoby.
Natomiast jeśli chodzi o numery rejestracyjne pojazdu to przeciętny obywatel nie ma możliwości zidentyfikowania właściciela (a tym bardziej aktualnego posiadacza) pojazdu, taką możliwość mają jedynie służby i urzędy, które mają dostęp do CEPiKu. Numery rejestracyjne to nie dane osobowe, bo nie pozwalają ustalić bezsprzecznie konkretnej osoby (jak np PESEL czy imię i nazwisko), więc udostępnianie ich np w internecie w filmie okazującym popełnione wykroczenie drogowe nie stanowi naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych. Natomiast jeśli pod takim filmem np: zostaną umieszczone obraźliwe komentarze w kierunku nagranej osoby, wtedy może dojść do stwierdzenia naruszenia prawa.
Kaziu
Kaziu 23.08.2018, 09:21
Tzn właściciel samochodu zawsze może udowodnić, że w związku z publikacją tego nagrania (i nr rej.) poniósł jakieś straty. Np. nikt nie chce kupić teraz od niego tego samochodu albo szef w pracy uznał go za kretyna i nie dał mu awansu (bo klienci się śmieją i już nie chcą od niego kupować).
23.08.2018, 14:06
Zwłaszcza jak kupuje ktoś z innego powiatu lub województwa, bo w takiej sytuacji zmiana numerów rejestracyjnych jest jeszcze obowiązkowa.
A jeśli szef w pracy uzna go za kretyna, bo jeździ jak kretyn, no cóż, niech zmieni pracę i weźmie kredyt jak pewien pan kiedyś poradził. :D
Wątpliwa argumentacja.
Kaziu
Kaziu 24.08.2018, 18:55
Z pewnością - bardzo trudna linia do udowodnienia. Natomiast paradoksalnie internet zna takie przypadki. Ale przyznaję - bardzo ciężko to uargumentować i wyliczyć.
kkk
kkk 22.08.2018, 18:01
czekamy na informację co Policja zrobi.
proszę redakcję o monitorowanie tematu i podanie informacji jak się zakończyła ta sprawa
Paul
Paul 22.08.2018, 20:09
Jak ja kocham takie komentarze: ".... co Policja zrobi?"
Co ma redakcja do tego? Co ma monitorować?
Człowieku, ogarnij się. Rusz 4 litery i zainteresuj się troszkę tematem, poczytaj odpowiednie ustawy, przepisy itp. dotyczące takich sytuacji. Zrób coś sam, a nie czekasz tylko aż ktoś za Ciebie zrobi wszystko.

Tak się składa że Policja nic nie może na podstawie takiego nagrania, a raczej tak opublikowanego. Chyba, że kolega policjant zgłosi taką sytuację koledze policjantowi. Równie dobrze, a raczej skoro domagasz się jakiejś akcji, to jak już wcześniej napisałem, rusz się i sam zgłoś tą sytuację na policję. Tylko i wyłącznie jeśli ktokolwiek PÓJDZIE na komisariat (nie wyśle maila, trzeba to zrobić osobiście) i złoży oficjalnie zaistniałą sytuację jako świadek i przedłoży filmik jako dowód, to wtedy policja rusz sprawę i się zajmie typkiem.

Jeśli nie masz zamiaru się z tym pofatygować to PROSZĘ oszczędźcie sobie takie debilne komentarze jak ten powyżej. Tym bardziej, że nic nie wnoszą do tematu.
23.08.2018, 18:11
a Ty co prawnik jesteś ?
a co do debilnych komentarzy to Twój jest naprawdę debilny. najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem a potem wklejaj swoje wypociny.
a to że proszę o monitorowanie tematu to dla informacji, pewnie nie tylko mnie to ciekawi.
a co do Ciebie to życzę ci żebyś takiego kolesia spotkał jadąc samochodem. jak się zesrasz widząc 1 m od siebie inny wyprzedzający samochód który jedzie na ciebie na czołówkę to może się zastanowisz na drugi raz pisząc komentarze obrażające innych
Ksiądz
Ksiądz 22.08.2018, 17:56
GPA TO WIESNIAKI I TYLE
Ggshs
Ggshs 22.08.2018, 17:21
Dlaczego 8/10 przypadków, gdy widzę tablice DTR lub DWR, osoba poruszająca się owym samochodem nie potrafi jeździć?
adam
adam 22.08.2018, 15:47
Trzeba wysłać film na stronę policji http://stopdrogowymwariatom.pl…
22.08.2018, 15:38
Skoro jest numer rejestracyjny wariata czy Policja cos dziala??????
Ktos
Ktos 22.08.2018, 13:32
Życzę mu pęknięcia uszczelki pod głowicą. Zagraża innym uczestnikom ruchu... ktoś może zginąć przez takiego kretyna
Ewa
Ewa 22.08.2018, 13:11
Gdy sobie zrobi krzywde to na wlasne źyczenie,ale bywa tak ze przez takiego gina inni.Policja powinna go zamknac chodzby na podstawie zdjec czy filmu,nie czekac az kogos zabije
Marian
Marian 22.08.2018, 13:11
Dziekujemy za upublicznienie nagrania. Swietny pomysł. AA idiotow nie sieją.

Pozostałe