Jakie auta sprowadzać z USA, aby uniknąć dodatkowych kosztów?

  • 17.08.2018, 08:57
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Jakie auta sprowadzać z USA, aby uniknąć dodatkowych kosztów?
O opłacalności sprowadzania używanych samochodów z USA do Polski słyszał zapewne już każdy. Mimo to, zawsze zastanawiamy się czy operacja taka jest opłacalna, a gra warta przysłowiowej świeczki. Olbrzymia odległość, rozbudowana logistyka i koszty złożonego transportu mogą wydawać się czynnikiem, który przekreśla korzyści płynące z tego zjawiska. Tymczasem, wcale tak nie jest. Jeżeli operacja zostanie dobrze przeprowadzona, najlepiej przy pomocy fachowców, sprowadzanie pojazdu z USA do Polski może okazać się bardziej korzystne niż z Europy. Jeszcze bardziej atrakcyjne może być sprowadzanie pewnych szczególnych pojazdów, np. zabytków lub uszkodzonych. Dlaczego? Jakie auta sprowadzać z USA?

Czy warto importować uszkodzony samochód ze Stanów Zjednoczonych?

Najwięcej kontrowersji budzi fakt sprowadzania aut używanych. Na temat tego zjawiska urosło wiele mitów i legend. Znajdziemy zarówno wielu przeciwników, jak i zwolenników takiego procesu. W czym może tkwić pułapka? Oszacowanie rzeczywistego stanu uszkodzenia może być rzeczywiście trudne, a sprzedawcy lubią tuszować wady i fałszować autentyczny stan pojazdu. Zdjęcia dołączone do ogłoszenia rzadko, kiedy są prawdziwe. Samochody uszkodzone są rzeczywiście tanie. W amerykańskiej rzeczywistości, gdzie stan materialny znacznie przewyższa usytuowanie np. Europejczyków, naprawa wydaje się całkowicie niekorzystna, toteż ludzie postanawiają pozbywać się uszkodzonych aut za niskie kwoty. To właśnie wpływa na fakt, że ceny uszkodzonych samochodów z USA są naprawdę korzystne z punktu widzenia polskiego nabywcy. Operacja okaże się jednak opłacalna jedynie wtedy, kiedy nie dojedzie do nas po prostu wrak, który będzie nadawał się na sprzedaż. Jeżeli natrafimy na uczciwe ogłoszenie, sprowadzenie uszkodzonego auta zza wielkiej wody może okazać się naprawdę korzystne i opłacalne. Piszą także o tym firmy zajmujące się sprowadzeniem aut: https://usaimport.pl/uslugi/import-uszkodzonych-samochodow-z-usa-i-kanady/

Czy sprowadzanie zabytkowych aut z USA jest opłacalne?

Odmienną kategorię stanowią samochody leciwe, czyli tzw. zabytkowe. O tym, że klasyki są w cenie w Polsce wiedzą chyba niemal wszyscy. Bierze się to zarówno z rzadkości takich pojazdów, trudności dopasowania do nich części zamiennych, ale także wyjątkowej estetyki, która dawno zmieniła swój wygląd. Nie znaczy to jednak, że takie samo podejście do klasyków mają Amerykanie, u których o wiele lepsza sytuacja materialna wykształciła bardziej chęć pogoni za nowoczesnymi rozwiązaniami, niż miłowania się w historii motoryzacji. To pierwszy fakt, który sprawia, że sprowadzanie zabytków może być opłacalne. Ceny takich pojazdów na rynku amerykańskim są bowiem stosunkowo niskie, a na europejskim zdecydowanie wysokie. Na tym jednak atrakcyjność sprowadzania klasyków się nie kończy. Auta zabytkowe to także niższe opłaty związane z formalnościami, jakie należy dopełnić ściągając pojazd z Ameryki do Polski. Przede wszystkim, amerykańskie zabytki nie są obłożone ani opłatami związanymi z cłem, ani z akcyzą. Dotyczy to wszystkich samochodów, które mają co najmniej trzydzieści lat. Dodatkowo, można liczyć na oszczędność związaną z wysokością podatku VAT. W przypadku zwykłych aut wartość ta wynosi 19% kosztu zakupu auta. Jeżeli chodzi o samochody zabytkowe, czyli pojazdy trzydziestoletnie, podatek wyniesie zaledwie 9% wartości samochodu. Firma USA Import na co dzień zajmuje się importem starych klasyków zza oceanu: https://usaimport.pl/uslugi/import-starych-i-zabytkowych-samochodow-amerykanskich/

W jakim stanie technicznym warto importować pojazdy amerykańskie?

Sprowadzanie uszkodzonych pojazdów może okazać się wyjątkowo korzystnym procesem. Należy jednak dobrze wiedzieć, jak tego dokonać. Jakie auta sprowadzać z USA, które są uszkodzone? Najbardziej korzystnie jest skupować pojazdy, które brały udział w stłuczkach, a które wystawione zostały przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dlaczego? Wiąże się to z faktem, że przy takich pojazdach nikt nie pracował, nie zostały czynione żadne zabiegi mające na celu ukryć wady uszkodzonego auta. Zyskujemy zatem gwarancję, że kupimy samochód, którego stan techniczny jest taki, jaki został podany w ogłoszeniu. Ceny aut uszkodzonych na amerykańskim rynku są wyjątkowo niskie. Wysoki stan materialny tamtejszego społeczeństwa sprawia, że nikt nie chce naprawiać pojazdów biorących udział w stłuczkach. Sprowadzenie takiego auta do Polski po rzeczywiście niskiej cenie, a następnie jego naprawa, może przynieść naprawdę opłacalną korzyść.

Sprowadzić samochód na własną rękę czy zapłacić firmie importującej?

Jeżeli chcemy naprawdę skorzystać z okazji cenowej, nigdy nie podejmujmy się samodzielnego sprowadzenia auta z USA, bez względu na to, czy będzie to pojazd uszkodzony, zabytkowy, czy normalny. Rynek motoryzacyjny, który znajduje się z dala od nas, kryje za sobą wiele pułapek. Największa wynika z faktu, że nie mamy możliwości zdiagnozowania rzeczywistego stanu pojazdu. Zyskamy ją jeśli skorzystamy z usługi profesjonalnej firmy, np USA Import Specjaliści nie tylko mają swoich wysłanników lub kontakty, które umożliwiają weryfikację stanu pojazdu na miejscu, ale także posiadają znajomości w domach aukcyjnych, firmach ubezpieczeniowych, które stanowią pewne źródło nabycia pojazdu i pozbawione są nieuczciwych indywidualnych sprzedawców.

Podsumowanie

Sprowadzanie samochodów z Ameryki może być bardzo opłacalne. Ważne jednak, by wiedzieć jak tego dokonać. W tym celu najlepiej skorzystać z usług fachowców, którzy stanowią firmę pośredniczącą. Wyjątkową okazją może być import pojazdów uszkodzonych, których cena jest wyjątkowo niska oraz samochodów zabytków, których sprowadzenie zwolnione jest z opłaty celnej i akcyzy, a także wymaga mniejszej opłaty podatku VAT.
(tekst sponsorowany)
 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe