Ludzie nie oczekują polityki na kolanach i służalczości wobec Kościoła

  • 23.07.2018, 12:42
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Ludzie nie oczekują polityki na kolanach i służalczości wobec Kościoła
Jest prezydentem Słupska i najpopularniejszym samorządowcem w kraju. Na spotkaniu z mieszkańcami Oławy opowiadał o demokracji, tolerancji i życiowej drodze pod prąd. Z Robertem Biedroniem - rozmawia Kamil Tysa * - Pierwszy raz spotkaliśmy się przed rokiem na Przystanku Woodstock. Jaki świat pan tam zobaczył? - Alternatywę dla tej smutnej rzeczywistości, którą widzimy z ekranów telewizji. Szczególnie publicznej. Świat bez nienawiści i bez hejtu. Świat życzliwych, tolerancyjnych i otwartych ludzi. To jest fenomen, że kilkaset tysięcy osób jest w stanie pokojowo przez kilka dni ze sobą mieszkać, tworząc najbezpieczniejsze miasto na świecie. To coś absolutnie wyjątkowego i szkoda, że taka rzecz dzieje się tylko raz w roku. Zobaczyłem też oczywiście mnóstwo pozytywnej energii. To było bardzo ważne doświadczenie. Nie chcę używać wielkich słów, ale to spotkanie było w jakiś sposób formacyjne. Zobaczyłem, jaka jest nadzieja w młodych ludziach. Zobaczyłem ich potencjał! Oni mają marzenia, czekają, żeby ktoś pomógł im je realizować lub po prostu dał szansę na realizację tych marzeń. Dzisiejsza polityka ich bardzo rozczarowuje, ale oni się nie poddają i chcą o tym rozmawiać. Nawet przez chwilę nie uciekali od dyskusji. Tysiące ludzi, którzy przyszli na spotkanie ze mną, pokazało, że nie jest im wszystko jedno. I to było bardzo ważne. - Spodziewał się pan takich tłumów na tym spotkaniu? Tak liczną widownię ostatni raz zgromadził chyba Kuba Wojewódzki. - Nie spodziewałem się! To było dla mnie nie tylko miłe, ale też szalenie ważne. Poczułem, że naprawdę ciąży na mnie duża odpowiedzialność. Oni przyszli po to, żebym dał im nadzieję, że polityka może być inna. To bardzo obciążające, ponieważ otrzymałem ogromny kredyt zaufania, który - mam nadzieję - jest też jakimś marzeniem zbiorowym. Nie może być tak, że wszyscy będą oczekiwali rycerza na białym koniu, kimkolwiek on będzie. Liczę, że to marzenie będziemy mogli realizować wspólnie. - Mówi pan, że na Przystanku Woodstock zobaczył alternatywny świat. A co widzi pan jeżdżąc po kraju, na przykład do takich miejsc jak Oława? *** Rozmowę w całości przeczytasz w e-wydaniu gazety - dostępne pod tym linkiem: https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-07-19
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Franek
Franek 25.07.2018, 10:04
a mnie kręci bardziej Grodzka .Koleżanka partyjna Biedronia . Gdzie się podziałaś dziewucho ? Znikłaś jak Palikotek. Czy redaktor może też wywiad z Anną zrobić ? Ona ma tyle do powiedzenia dobrego
RR
RR 25.07.2018, 13:35
Konsultowałeś się Franek z poradnią rodzinną? Kryzysy małżeńskie tam się rozwiązuje. Może jakaś terapia? W sumie to niezłe relacje masz w domu. Dziewucho? A jak do ciebie się zwracają? Łysek?
25.07.2018, 13:23
Franiu jesteś typowym przykładem Wolaka szukającego rozumu. I takimi jak ty Wolska stoi.
Gość
Gość 24.07.2018, 16:44
Tym artykułem red. Kamil Tysa zapracował sobie na odpowiednią nominację. Zobacz w Aktualnościach na stronie Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców. HA, ha, ha, ha.
olek
olek 24.07.2018, 12:23
Ten , zdaniem gazety "świetny samorządowiec" wywalił mnóstwo kasy publicznej na podróże po świecie z swoim kochasiem na czym został przyłapany. Jest w czubie Polski samorządowców-podróżników a miasto zadłużone po same pachy. Jego podwładni drogą elektroniczną dostają polecenia gdyż nie ma czasu w urzędzie popracować i osobiście dopilnować spraw.
Fakt ,że jest homoseksualistą nie ma dla mnie znaczenia ale to, że jest kiepskim naciągaczem już tak. I możecie sobie tu popychać te głodne kawałki o jego cudowności. Fakty się liczą a nie propaganda. Mineły czasy kiedy to słupki sondażowe były ważniejsze od uczciwej pracy.
24.07.2018, 14:06
A kto zadłużył miasto? Oj Olek. Szkoda, że nie dostrzegasz marazmu w Olawie i wywalania publicznych pieniędzy no właśnie.... nie wiem na co? Kilka razy w roku bywam w tej "dziurze". Gdybym od kilkunastu lat robił zdjęcia to nic na nich nie zmieniłoby się poza blokowiskiem w szczerym polu na Sobieskiego.
Olek
Olek 25.07.2018, 05:18
Owszem. Długi to sprawka poprzedników ale ten cudotwórca pogłębia ten dług a miało być inaczej. W kwestii Oławy a i gminy to się zgadzam. Zazdroszczę znajomym z innych powiatów dobrych gospodarzy. U nas władza przejawia inicjatywę taką którą powoduje że CBA ma mnóstwo roboty czego dowodem jest nasz wójt oskarżony o branie łapówek.
25.07.2018, 13:26
Polska czy Wolska to narod słynący z brania łapówek i obchodzenia prawa. Jednego przyłapali, a setka dalej robi interesy z klerem włącznie
czehu
czehu 24.07.2018, 10:54
biedroń mądry hahahahahahaha umarłem ze śmiechu
24.07.2018, 11:59
Ty cześ widzisz tylko zaściankową wieś. Jak wyjdziesz z plebani to może dostrzeżesz mądrych ludzi.
Anka
Anka 24.07.2018, 10:50
Super gość. Dość rządów pachołków Watykanu i Waszyngtonu.
Onufry
Onufry 24.07.2018, 09:26
jak zwykle udało się nie zadać ani jednego trudnego pytania. Pan redaktor Tysa spija słowa z ust, jak to określił "najpopularniejszego samorządowca w kraju". To może inaczej Panie redaktorze "ludzie nie oczekują wywiadów na kolanach"...
Stach
Stach 24.07.2018, 06:29
Miło posłuchać mądrego, jest alternatywą dla PiSu.
Albert
Albert 23.07.2018, 17:00
No nie przy jedzeniu na litość boską

Pozostałe