Dwie plantacje marihuany i dwóch zatrzymanych

  • 20.07.2018, 09:05
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Dwie plantacje marihuany i dwóch zatrzymanych
Policjanci z Jelcza Laskowic zatrzymali dwóch mężczyzn  (22 i 23 lata), podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zastali podlewających prowadzoną uprawę, która znajdowała się w Jelczu Laskowicach, w krzakach pomiędzy zabudowaniami. Funkcjonariusze ujawnili 16 krzaków konopi. Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach uzyskali informację, że na terenie miasta, w zakrzewionym miejscu uprawiana jest zakazana prawem marihuana. - Mundurowi udali się we wskazane miejsce, gdzie spotkali dwóch młodych mieszkańców powiatu oławskiego, którzy „dbali” o posiadane sadzonki. Przyznali się do uprawy 16 krzaków konopi. W toku dalszych czynności policjanci znaleźli drugą uprawianą przez zatrzymanych plantację, znajdująca się na trasie pomiędzy Jeszkowicami a Nadolicami. Ujawniono tam 24 sztuki krzaków konopi.  22-letni 23-letni mieszkańcy gminy Oława usłyszeli już zarzuty uprawy konopi indyjskich, do których się przyznali. Decyzją Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Oławie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, a także w postaci poręczenia majątkowego. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
To Ja
To Ja 26.07.2018, 10:31
Chlopaki chca po prostu zaielenic ten swiat a glupie prawo im nie pozwala.Marycha to lek na wszystko.
Kol
Kol 26.07.2018, 17:04
Tja...
(...) policje
(...) policje 26.07.2018, 10:10
buhahaha mega plantacja 300 hektarów....w sumie jaka policja taka plantacja
xyz
xyz 21.07.2018, 23:38
Jelcz-Laskowice, tak to się pisze!
Tom
Tom 21.07.2018, 04:56
A złapać leszczy to dla nich nie problem ,a ukradziony merc za pół bani to już leżą i dalej nie wiedzą kto to polska policja śmiech na sali
indor.
indor. 20.07.2018, 13:40
jak konopia indyjska rosnie na plantacji nadzorowanej to jest lekarstwem .a jak bez nadzoru to nagle staje sie narkotykiem.inteligentna roslina ta konopia.
cześ
cześ 20.07.2018, 12:26
powinni dostać dożywocie!!!
500+
500+ 21.07.2018, 05:35
Za gwałt jest mniejsza kara. Mogli sobie na spokojnie w tych krzakach zgwalcić tyle kobiet ile sadzonek tam zmiescili a i tak wyrok byłby niższy. Szkoda chłopaków bo roślinę uprawiali, która wcale nie jest tak groźna w porównaniu z narkotykami syntetycznymi, które rujnują młode organizmy a do wytwarzania ich potrzebne są laboratoria. Prawda jest taka, że mafiozi, którzy takie laboratoria budują mają opłacony cały organ władzy od najniższego rangą psa po prokuratoa generalnego. Do tego tak ustawili system, że nie szkodliwych palaczy marihuany w świetle prawa traktuje się tak samo jak heroinistów czy kokainiarzy co jest ogromnym generalizowaniem i krzywdą. Ale też jest krzywdą dla mafii i rządu bo tych dwóch chłopaków robiło im konkurencję. Dopalaczy nie potrafią zlikwidować ale za młodymi chłopcami w krzaki ganiać to potrafią. Swoją drogą temu konfidentowi co tym dwóm "pomógł" w życiu, życzę wszystkiego najgorszego.

Pozostałe