Parkowali gdzie popadnie, niszczyli zieleń

  • 25.06.2018, 09:15
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Parkowali gdzie popadnie, niszczyli zieleń
W niedzielę takich miejsc w Oławie było wiele, kierowcy, którzy przyjechali na zlot nie mieli gdzie zaparkować. Zdesperowani zostawiali auta na trawnikach w pobliżu oławskiego Miasteczka. - Pozwalam sobie wysyłać zdjęcia z niedzieli z parkingu przy 11 listopada. W taki sposób została zniszczona zieleń na parkingu - napisał do redakcji Grzegorz. -  Ludzie parkowali gdzie popadnie - przy oczywiście biernej postawy Straży Miejskiej w Oławie. Ogromny budżet, którym się chwalono na wybudowanie tego miejsca poszedł w niwecz, bo nikt nie potrafi przypilnować tego miejsca. Czy ktoś w ogóle przygotowywał się do Dnia Koguta - czy było założenie że przyjedzie znacznie więcej gości na zlot samochodów. Obawiam się, że są to pytania retoryczne. Właśnie takich mamy gospodarzy miasta - przyjdzie wydać kolejne miliony na zieleń, ale przecież pieniądze nie swoje łatwo się wydaje. *** Coś w naszym powiecie Cię irytuje, denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników!
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robson
Robson 26.06.2018, 21:34
Bo ten zlot to było totalne dno co roku co raz dorszy
26.06.2018, 17:53
Naśmiewanie się z wyglądu kobiety nie pomoże nikomu w tym że ludzie ocenią ją po efektach pracy a nie po tym jak wygląda.
Kkk
Kkk 25.06.2018, 17:21
Co za ludzie następnym razem w zapraszamy zlot do Jelcza. A Oława powinna się zaorać i trawę posadzić ;-)
Teściowa
Teściowa 26.06.2018, 17:04
Dobre podsumowanie.
Jolanta
Jolanta 25.06.2018, 15:58
A ja zawsze z koleżankom chodze spacerowac . W niedziele nie moglam bo było durzo ludzi . Mieszkam koło kortu i musiałam iść do parku !!! To jest niedopuszczalne a po drugie czułam durzo spalin . Zle się czułam z kolerzankom !!!
Mariusz
Mariusz 25.06.2018, 15:42
Edit
Starostwo Powiatowe też mogło swoje bramy otworzyć i udostępnić parking przyjezdnym.
.....
Mariusz
Mariusz 25.06.2018, 15:29
Marek napisał:
,, .... a przy tak ogromnej imprezie nie ma możliwości znalezienia dla wszystkich parkingu. "

Parking koło Szkoły Podstawowej nr.2 był puściutki.
Na parkingu Tesco i przyległym Parku Handlowym też można było śmiało zaparkować.
Mieszkaniec Oławy
Mieszkaniec Oławy 25.06.2018, 15:12
Ochrona przyrody to jedno - ale przestrzeganie przepisów to drugie. Nic się nie stało, to tylko na chwilę - ciekaw jestem, czy równie wyrozumiali byliby Ci Państwo gdyby ktoś im w domu zaparkował samochód - też na chwilę, kolein też by nie było. Albo przestrzegamy zasad współżycia międzyludzkiego albo nie. Pobłażliwość w tym względzie pokazuje podejście do prawa naszych obywateli.
A czy impreza była fajna - niewątpliwie - natomiast nakłada to na organizatora obowiązki a nie tylko spijanie śmietanki sukcesu. Wielokrotnie parkuje na tym parkingu i te "klepisko" to trawa specjalnie posiania tam, plus krzaczki i kwiaty, które tam zostały zasadzone, a które zostały zniszczone.
Marek
Marek 25.06.2018, 12:55
Nic się tej trawie nie stanie, jest lato grunt suchy więc kolein się nie zrobi.
Nie przesadzajcie.
Na Miasteczku też samochody wszystkie na trawie stały i śladu nie ma.
Obrońcy przyrody troszkę na wyrost.
Raz do roku chyba można ludziom wybaczyć, a przy tak ogromnej imprezie nie ma możliwości znalezienia dla wszystkich parkingu.
25.06.2018, 12:51
Olo, Oławianin, Ola, Ewa czy to oficjalne stanowisko ratusza, którego jesteście pracownikami? Te komentarze doskonale pokazują jakie nieodpowiedzialne jest podejście burmistrza i jego świty. Przepisy przez te kilka godzin nie obowiązywały czy jak? Wskazano jako miejsca parkingowe parkingi gdzie w normalne dni jest ciężko parkowaniem mieszkańcom, a co dopiero jak się spodziewamy nawału przyjezdnych.
Burmistrz powinien przede wszystkim zadbać o osoby z których podatków jest utrzymywany, a ta sytuacja dobitnie pokazuje, że o mieszkańcach Oławy pamięta jedynie przed wyborami.
Dlaczego nikt ze straży miejskiej nie kontrolował jak wygląda sytuacja na parkingach i podwórkach w okolicy? Byłyby dodatkowe przychody do budżetu miasta?
Szkoda, że nikt sobie nie zadaje pytania co by było jakby potrzebny był przejazd dla straży pożarnej albo karetki, bo podobnie wyglądały wszystkie podwórka i place w okolicy?
Anonim
Anonim 25.06.2018, 22:04
Magda uspoķój się ty już naprawdę nie masz co wymyślić na burmistrza
26.06.2018, 11:28
strzął kulą w płot, bo nie jestem Magdą. Jest znacznie więcej osób w mieście, które chcą pożegnać rządzącą od kilkunastu lat ekipę BBS niż wam się w ratuszu wydaje.
26.06.2018, 12:15
A może to Pseudo koleżanki, które nie mogą znieść sukcesu męża jednej z nich i które,, pożyczały,, sobie często jej telefon i podczas przerw wypisywały na nią.Ale telefon już nie będzie sobie beztrosko zostawiany na biurku. Takie zachowanie to...
gość
gość 26.06.2018, 11:55
Popieram, koniec z Frischmanem i jego kolesiami.
cześ
cześ 25.06.2018, 12:34
koleś się spina jakby mu na wacku ktoś zaparkował :D
aaa
aaa 26.06.2018, 11:59
cześ, komentarz w twoim, "inteligentnym" stylu, buraczku.
P@weł
[email protected]ł 25.06.2018, 11:39
Oławianin, niby tak, niby nie... A gdyby tak auto zostawić gdzieś w mieście, tam gdzie miejsca jest sporo, np. Sportowa, 3 maja i inne parkingi i na miasteczko z bucika to i trawa by nie ucierpiała i dla zdrowia lepiej ;) Jedyne co by ucierpiało to nasza narodowa duma, że żelastwem pod samą imprezę nie podjechałem i nie dałem szansy zabłyśnięcia swoim passatem na allusach... ;) Analogicznie do wyjazdu na mszę w kościele oddalonym od garażu 500m - no nie jest tak.. ? ;)
asd
asd 26.06.2018, 11:57
Gdzie jest sporo miejsc dla aut, w Oławie ???? co za bzdury!
Ewa
Ewa 25.06.2018, 11:15
Postawili na kilka godzin i odjechali . Przecież nic się nie stało . Szkoda tylko ze Pan który sie oburzył,też da do publikacji zdjęcia psów które szczają i srają.
To zieleń nie niszczą?!!!
Ola
Ola 25.06.2018, 11:15
A gdzie ta trawa, ja się pytam!!! Bo na tych zdjęciach to akurat auta stoją na klepisku a nie na trawie. Znowu szukacie sensacji tam, gdzie jej poprostu nie ma.
Mariusz
Mariusz 27.06.2018, 09:39
Właśnie już jej nie ma!
Kierowca
Kierowca 27.06.2018, 12:59
Po 3 godzinnym postoju samochodu nagle zniknęła... Ogarnij się typie...
Oławianin
Oławianin 25.06.2018, 09:57
Masakra.. Skoro impreza masowa to chyba logiczne ze bedzie wiecej osob i ciezko przewidziec ile... Ludzie dajcie spokoj auto ktore pare godzin postalo na trawie nie zdewastowalo jej.... Ten artykul to bezsensowna bzdura i szukanie sensacji..
Olo
Olo 25.06.2018, 09:22
Postawili na kilka godzin i odjechali . Przecież nic się nie stało . Przynajmniej impreza fajna ?

Pozostałe