Ile najwięcej pożyczysz z firmy pożyczkowej?

 • 18.06.2018, 13:08
 • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Ile najwięcej pożyczysz z firmy pożyczkowej?
Chcesz pożyczyć 1000 zł? Każda firma pożyczkowa ma w ofercie pożyczki w tej wysokości. Jeżeli potrzebujesz większej kwoty, np. 3000 lub 5000 zł, to znalezienie firmy pożyczkowej będzie już trudniejsze. Sprawdzamy, które firmy pozabankowe pożyczają najwyższe kwoty.

Od czego zależy maksymalna wysokość pożyczki?

Choć firmy pożyczkowe mają bardziej elastyczne podejście do pożyczania pieniędzy, to jednak dokładnie sprawdzają historię i zdolność kredytową potencjalnego klienta. Wysokość pożyczki zależy zarówno od wysokości uzyskiwanych w ciągu miesiąca dochodów przez wnioskodawcę, jak i tego, czy korzystał on już z oferty danej firmy. Stali, solidni klienci mogą liczyć na pożyczki w wyższych kwotach. W ich przypadku formalności są ograniczone do minimum. Na ostateczną kwotę, którą firma pożyczkowa zaproponuje klientowi, wpływają również inne czynniki, np. okres spłaty zobowiązania. Również scoring w BIK ma znaczenie. O pozostałych czynnikach można przeczytać w artykule Wysokość dochodu, a kredyt i pożyczka. Jaką kwotę mogę dostać”.

Oferta firma pożyczkowych dla nowych klientów

Jeżeli dotychczas nie korzystałeś z chwilówek, to nie będziesz mógł pożyczyć bardzo wysokiej kwoty – firmy pożyczkowe wprowadzają ograniczenia dla nowych klientów. Przykładowo firma:
 • Filarum pożyczy maksymalnie 1000 zł na 30 dni,
 • Vivus proponuje nowym klientom pożyczkę w wysokości do 3000 zł na 30 dni,
 • Kuki ma w ofercie pożyczki do kwoty 3000 zł na 30 dni.
Dobrą wiadomością jest to, że RRSO pożyczek dla nowych klientów wynosi 0 proc. Oznacza to, że klient nie będzie musiał oddać ani złotówki więcej ponad to, co pożyczył. Dlaczego firmy pożyczkowe wprowadzają ograniczenia? To zabezpieczenie – w ten sposób ograniczają straty, gdyby klient okazał się niesolidny. Znaczenie ma też fakt, że pożyczki te są nieoprocentowane – firmy pozabankowe nie zarabiają na nich.

Na ile mogą liczyć stali klienci?

Klienci pożyczający po raz drugi lub kolejny mogą zawnioskować o wyższe kwoty niż w przypadku pierwszej pożyczki. Doskonale widać to na przykładzie następujących firm:
 • Filarum oferuje nawet do 5000 zł na 30 dni,
 • Vivus pożyczy do 7500 zł na 30 dni,
 • w Kuki można wnioskować nawet o 10 000 na 30 dni.
Druga lub kolejna pożyczka od firmy pożyczkowej jest zawsze oprocentowana – klient będzie musiał za nią zapłacić. RRSO w przypadku tych pożyczek wynosi prawie 100 proc. Aby otrzymać pożyczkę w maksymalnej wysokości, pożyczkobiorca musi mieć nie tylko dobrą zdolność, lecz także historię kredytową. Osoby, które nie spłaciły zobowiązania w terminie, muszą liczyć się z tym, że nie otrzymają pożyczki we wnioskowanej kwocie.

Pożyczki ratalne – gdy potrzebujesz większej kwoty na dłuższy czas

Potrzebujesz pożyczki w kwocie wyższej niż 10 000 zł? Jeżeli z pewnych względów nie chcesz korzystać z oferty banków, w dalszym ciągu możesz zaciągnąć pożyczkę w firmie pożyczkowej – wystarczy, że zdecydujesz się na pożyczkę ratalną. Pożyczki ratalne są płatne – będziesz musiał oddać pożyczoną kwotę powiększoną m.in. o oprocentowanie i dodatkowe opłaty. Na polskim rynku działa kilka firm pożyczkowych, które pożyczają na raty, np.:
 • Wonga proponuje 20 000 zł na maksymalnie 60 miesięcy,
 • SuperGrosz oferuje 15 000 zł na 48 miesięcy,
 • Hapi Pożyczki pożyczy 15 000 zł na okres do 36 miesięcy.
Pożyczki z firm pozabankowych są alternatywą dla produktów bankowych. Aby jednak uzyskać wyższą kwotę, w każdym przypadku będziesz musiał wykazać, że uzyskujesz dochód, który pozwoli Ci spłacić pożyczoną kwotę w terminie.
(tekst sponsorowany)
 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paweł
Paweł 19.06.2018, 15:35
Zlap zlecenie ,,przystaniowo-kajakowe" z UM to sobie i na wakacje pojedziesz i chatę postawisz :)
Rafalke
Rafalke 19.06.2018, 12:55
właśnie szukam kasy na wyjazd rodzinny, wakacje, o których marzą, chce pożyczyć ok 2 tyś.PLN. Polecicie coś sprawdzonego dla osoby, która pierwszy raz skorzysta z takiej usługi?

Pozostałe