Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu kampera?

  • 29.04.2018, 07:16
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu kampera?
Kampery nie są w Polsce tak popularne, jak za granicą, dlatego wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia jest trudniejsze niż w przypadku samochodu osobowego. Z czym wiąże się posiadanie takiego „domu na kółkach”? Jak informuje raport „Polak jedzie na wakacje” firmy Kongsberg Automotive, jedną z popularnych wśród Polaków form spędzania wolnego czasu jest podróżowanie. Cenią oni sobie komfort wycieczki, dlatego odbywają ją najczęściej samochodem, by móc decydować o trasie i czasie, jaki poświęcą na jazdę. Autem, które idealnie łączy w sobie wygodę podróżowania z komfortem własnego lokum jest kamper, jednak jego posiadanie wiąże się z kosztami związanymi przede wszystkim z odpowiednim ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie kampera

Właściciel kampera musi obowiązkowo wykupić OC, bowiem w świetle prawa taki samochód przeznaczony jest do jazdy po drogach publicznych – tak samo, jak auta osobowe. Takie ubezpieczenie nie jest jednak kosztowne i u różnych ubezpieczycieli może tylko nieznacznie różnić się ceną. Inaczej jest w przypadku Assistance, bowiem każda z firm bierze pod uwagę wiek właściciela kampera, markę, okres eksploatacji, model i pojemność silnika. Wykupienie pełnej wersji takiego ubezpieczenia jest drogie, ale może okazać się korzystne w razie poważniejszego wypadku, stłuczki lub awarii. Warto pomyśleć także o zakupie AC, które pozwoli na wypłacenie rekompensaty, jeśli kamper zostanie skradziony. Koszt takiej polisy jest jednak wyższy niż OC.

Ubezpieczenie kampera w Europie

Decydując się na zakup polis, najbardziej opłacalne będzie złożenie ich w pakiet i zakup u jednego ubezpieczyciela. W krajach europejskich, np. w Wielkiej Brytanii, popularne są Campervan insurance, które oferuje chociażby Lancaster Insurance pod adresem https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/. Na taką polisę składa się szereg przydatnych usług, takich jak zastąpienie starego samochodu nowym (gdy auto ma mniej niż rok), a także m.in. pokrycie kosztu butli gazowych. W Polsce brakuje tak rozbudowanych ubezpieczeń kamperów; pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce będą one dostępne w ofertach ubezpieczycieli również i w tym kraju. Przed zdecydowaniem się na zakup polis u danego ubezpieczyciela, warto porównać oferty i wybrać tę, która wydaje się najbardziej korzystna, by właściwie ubezpieczyć pojazd.
(tekst sponsorowany)
 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe