Mistrz Walków znowu górą!

  • 19.04.2018, 11:07
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Mistrz Walków znowu górą!

O sukcesach tego sportowca już pisaliśmy. Nie osiadł na laurach, znów zwyciężył, tym razem przez techniczny nokaut już w pierwszej minucie walki.

- 14 kwietnia wziąłem udział w IX Ząbkowickiej Gali Sportòw Walki KFN. Walczyłem w walce wieczoru o pas zawodowego mistrza Polski kickboxingu w formule K-1 w wadze 86 kg (federacja WKA). Pokonałem rywala przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie - po uderzeniu kolanem w głowę (zbyt duże krwawienie z nosa) - nie był zdolny do dalszej walki. Już za dwa tygodnie (od 1 do 6 maja) będę reprezentował nasz kraj i gminę na Mistrzostwach Świata Kickboxingu prestiżowej federacji ISKA na Ukrainie. Przypomnijmy, że Przemysław Walków to mieszkaniec Jelcza-Laskowic i mistrz świata w kickboxingu, został uhonorowany na sesji rady miejskiej, 26 stycznia 2018. W liście gratulacyjnym burmistrz Bogdan Szczęśniak i przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Bejda docenili wytrwałość, samozaparcie i ciężką pracę Walkowa, które doprowadziły go na sportowe szczyty. Przemysław Walków  trenuje w klubie Wataha Fight Ząbkowice Śl. Od wielu lat odnosi sukcesy w kickboxingu, jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Został powołany do kadry narodowej Polski w sezonie 2017/2018. W październiku 2017 r. zdobył we włoskim Carrara tytuł mistrza świata WKA w wadze do 85 kg.   Fot. arch. Przemysława Walkowa
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Endriu
Endriu 23.04.2018, 05:12
Czlowiek zyje srednio 75-80 lat jak ma szczescie. Mam pytanie do uzytkownika Rolf nie szkoda Ci zycia na takie eseje? Ja postanowilem zmarnowac czas zeby zadac to pytanie ale robie to ostatni raz... Pozdrawiam
Pati
Pati 21.04.2018, 15:29
Nie zabraniam nikomu wyrażania opini, ale trochę wyczucia i elokwencji potrzeba,żeby dyskutować a nie określać sport walki jako "walenie się ludzi po mordach".
Też wielu rzeczy nie lubię ale nie muszę o tym pisać pod postami i wypowiadać się na tematy o których nie mam pojęcia (a niestety Pan nie ma), a publiczne wylewanie żali świadczy o Panu i Pana frustracji życiowej - najwyraźniej musi się Pan dowartościować ujmując sukcesom innych. Ewidentnie jest to brak szacunku i zawiść że ktoś mógł coś osiągnąć a Ty tylko możesz siedzieć przed komputerem i komentować. Odnośnie stwierdzenia ze nie chcesz stać w ringu i walić po mordzie innych to aż tak nie wybiegaj,bo żeby stać na takim ringu trzeba coś najpierw sobą reprezentować. Zdziwiony?? To nie to samo co "walenie w klawiaturę przed komputerem" .
Pozdrawiam.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 22.04.2018, 10:48
Mam swoje osiągnięcia, o jakich Pan, Panie „Pati” może prawdopodobnie tylko pomarzyć. Wciskanie ludziom kitu, że ja tu rzekomo wylewam jakieś żale, że jestem rzekomo sfrustrowany i że rzekomo kieruję się jakąś zawiścią, jest żałosne i świadczy jedynie o tym, jakimi kategoriami i na jakim poziomie Pan myśli.

Jak można dojść do wniosku, że rzekomo chcę ujmować sukcesu innym, jedynie na podstawie tego, że nie lubię boksu i przemocy fizycznej w ogóle. Jaki beznadziejnie prymitywny sposób myślenia trzeba mieć, żeby dojść do tak absurdalnych wniosków?

Zarzuca mi Pan, że rzekomo nie mam pojęcia o sportach walki. Ja to odwrócę twierdzeniem, że Pan nie ma zielonego pojęcia o zakresie i stanie mojej wiedzy. Bo niby skąd?

Nie mam zamiaru pomniejszać czy niedoceniać pracy, zaangażowania i poświęcenia bokserów, czy innych sportowców wyczynowych. Nie zazdroszczę im sukcesów, tytułów i satysfakcji z wygranych walk, bo to nie moja „branża” życiowa i nie mój świat. Po prostu nie lubię przemocy fizycznej w jej każdej formie i tyle. A boks jest czystą formą takiej przemocy, często kończącą się trwałą utratą zdrowia, a czasem nawet życia. Popatrz człowieku na to z perspektywy żon i dzieci bokserów, dla których każda walka ich męża i ojca jest psychiczną gehenną. I nie zarzucaj mi zawiści, bo to czysta groteska.

Coś mi się mocno wydaje, że ten „Pati” atakuje mnie nie z powodu mojego stosunku do boksu, bo atak jest niewspółmierny do mojej pierwszej wypowiedzi na ten temat. Myślę, że to zwolennik rządów postkomuny i jednocześnie przeciwnik „dobrej zmiany”, czyli odstawienia postkomuny od władzy i dynamicznego rozwoju suwerennej Polski, który dołączył do piszących tu dwóch, czy trzech postkomunistycznych hejterów, ku ich radości, jak widać powyżej. Zobaczymy, czy w następnym komentarzu się odkryje. Mogę się mylić, jednak w tej materii mylę się bardzo rzadko.
22.04.2018, 14:26
No i znalazł postkomunę. Lecz się człowieku
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 23.04.2018, 08:32
Ciąg dalszy poprzedniego postu:

Nie są dziś w Polsce problemem jakieś nagrody, czy konieczne reformy. Problemem jest postkomunistyczna mafia, mająca wszędzie swoje macki i prowadząca szeroko zakrojoną działalność antypolską. Jest to największym problemem nowego rządu RP, bo z wszystkimi innymi radzi sobie znakomicie.
Agnieszka Herba
Agnieszka Herba 23.04.2018, 09:11
W związku z tym, że użytkownik - Pan Rolf Michałowski wielokrotnie złamał zasady korzystania z portalu gazeta.olawa.pl (fragment regulaminu - Nie wolno publikować komentarzy, które obrażają inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego); zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego); nawołują do agresji) Użytkownik ma również obowiązek a) korzystania z Serwisu zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, zwyczajami i zasadami współżycia społecznego,
b) przestrzegania Regulaminu oraz ogólnych, zwyczajowo przyjętych zasad korzystania z sieci Internet,

podjęliśmy decyzję o blokowaniu przez trzy tygodnie postów tego użytkownika portalu. UWAGA! NIE BĘDZIEMY PUBLIKOWAĆ WPISÓW KOMENTUJĄCYCH TĘ DECYZJĘ!
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 23.04.2018, 08:31
Leczyć muszą się z pewnością ci, którzy nie widzą, że komuniści, którzy po okrągłym stole przebrali się za postkomunistów, ciągle jeszcze osaczają, jak pajęczą siecią, wszystkie możliwe struktury polityczne, gospodarcze, społeczne, służby specjalne, wojsko, policję, sądy, prokuratury, a nawet Kościół.

Kto twierdzi, że postkomuniści już w Polse nie istnieją, albo że nie mają wpływu na polską rzeczywistość, jest albo głupi jak but z lewej nogi, albo jest postkomunistą i próbuje to tuszować.

Przecież komuniści byli absolutnie wszędzie, we wszystkich władzach, we wszystkich dziedzinach życia, w gospodarce, w wojsku, w sądach, w organach ścigania itd. itd. Przecież rządzili w Polsce przez 50 lat, więc wszystko mieli pod swoją kontrolą.

I co się z nimi stało? Po okrągłym stole, a właściwie po Magdalence, bo okrągły stół był tylko formalnym przyklepaniem ustaleń z Magdalenki, nagle wszyscy komuniści zniknęli, albo nagle stali się uczciwi? Nie, te wszystkie komunistyczne układy nadal funkcjonują, częściowo formalnie, jak np. sądownictwo, a częściowo nieformalnie, jak np. WSI.

Szczególnie na szczeblu samorządowym działają ciągle stare komunistyczne układy, wykorzystujące zmianę ustroju RP wyłącznie do swoich celów, a te cele są z kolei, bo zawsze były, podporządkowane obcym agenturom, głównie rosyjskiej i niemieckiej. Zmieniają się tylko pokolenia, ale postkomunistyczne układy i zgnilizna moralna postkomunistów nadal niszczą Polskę od wewnątrz.

Tu nie wystarczą zmiany strukturalne i proceduralne, np. w sądownictwie. Najważniejszym elementem są zmiany personalne. Komuchów/postkomuchów trzeba wywalić z instytucji państwowych i samorządowych, bo inaczej będą bruździć i sprzedawać Polskę przez kolejne pokolenia. Nie da się postawić nowego domu na kupie gnoju. Gnój trzeba najpierw wywieźć na śmietnik, wyczyścić do gołej ziemi i dopiero budować w tym miejscu nowy dom.

Ciąg dalszy poniżej:
RR
RR 22.04.2018, 07:52
Brawo Pati
gość
gość 21.04.2018, 16:42
Cała prawda na temat Michałowskiego.
Endriu
Endriu 20.04.2018, 22:09
Co to w ogóle za dyskusja? Wy macie po 15 lat? Gość wygrywa godnie reprezentuje nasz powiat flaga gminy kibice sama kwintesencja sportu a tu tematy co to jest za sport ... Na pewno dużo lepszy niż kopanie gały przez 22 ludzi i mniej tam korupcji pozdrawiam wszystkich nieudaczników , fajki i WAS ruszcie się w końcu z przed komputera :)
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 20.04.2018, 12:05
Rzeczywiście, różni ludzie mają różne gusty sportowe. Są też tacy, którzy za sport uważają korridę, albo walki psów, czy kogutów, albo walenie się ludzi po mordach bez żadnego powodu. Jakiemuś komunistycznemu oprawcy chętnie skułbym mordę, ale koledze, dla sportu, raczej nie. To wszystko rzecz gustu. Jak tam wolę np. żeglarstwo albo szybownictwo.
Pati
Pati 20.04.2018, 13:58
To nie jest "walenie się ludzi po mordach", tylko sport walki. Człowieku nie masz pojęcia ile pracy, siły,wytrwałości potrzeba żeby coś w tym osiągnąć. To jest pasja i ciężka praca! Setki treningów a nie siedzenie przed komputerem i krytykowanie innych, taki mądry jesteś to pokaz sam co osiągnąłeś zanim skrytykujesz innych tylko dlatego żeby coś powiedzieć. Ale cóż, dużo krzykaczy jest i dużo zawistnych ludzi, którzy niestety nigdy nic w życiu nie osiągnęli i nie osiągną i żal im dup** ściska jak widać...
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 20.04.2018, 20:49
Jedna wielka agresja bije z tego komentarza. Wszyscy muszą lubić, ba, kochać boks, bo to taka ciężka praca. Każdy sport wyczynowy wymaga bardzo ciężkiej pracy i wytrwałości, jednak każdy może lubić jeden sport, a nie lubić innego i uzasadnić, dlaczego ten lubi, a tamtego nie.

Napisałem wyraźnie, że to rzecz gustu. A gusty mogą być przecież różnie, a nawet wypaczone i dopóki to nikomu nie szkodzi, wszystko jest w porządku.

Z zawiścią nie ma to już zupełnie nic wspólnego. Nie chcę stać w ringu i dostawać po mordzie, ani nikogo walić po mordzie, bez żadnego powodu. Przysięgam, że nikomu tego nie zazdroszczę. Wyluzuj zatem drogi „Pati”, bo nie mam zamiaru obrażać, ani poniżać bokserów. Po prostu, nie lubię boksu i tyle. Mogę nie lubić? Pozwolisz? A że wyrażam to dość obrazowo, chyba też pozwolisz?
P&P
P&P 20.04.2018, 11:30
Dokładnie. Sport jak sport każdy lubi co innego. To jest kwestia wyboru, wiele pracy, motywacji, siły i serca. To sport dla prawdziwych facetów, a nie dla buraków. Ogromne brawa dla Przemka za to co robi! Tym bardziej niech Pani nie wypowiada się na temat zbydlęcenia, bo nie ma Pani pojęcia jakim człowiekiem jest Przemek i nie ma Pani pojęcia o sporcie który uprawia.
Ania
Ania 19.04.2018, 17:45
Cóż za głupi sport. Bicie po twarzy aż krew leci. Zbydlęcenie.
Tomek
Tomek 19.04.2018, 19:20
Sport w którym dwóch ludzi walczy a na koniec podaje sobie dłonie w przyjaźni.
Rzeczywiście bydło lepiej iść na wyprzedaż torebek.
Brawo Przemek.

Pozostałe