Tak dłużej być nie może!

  • 24.03.2018, 10:12
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Tak dłużej być nie może!
Podesłane do naszej rubryki MINUS - Kiedyś wywożono śmieci dwa razy w tygodniu, teraz dołożono jeden kontener i są wywożone tylko jeden raz na tydzień - skarżą się mieszkańcy ul. Rybackiej w Oławie. - Jakie są efekty, widać. To po prostu skandal! Zgłaszaliśmy to do różnych instytucji, ale poprawy nie widać. Komentarz wydaje się zbędny. (MON)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 28.03.2018, 12:46
Jesteście społeczeństwem brudasów, wywalacie wszystko gdzie się da, na ulice, trawniki.
Oczywiście wymagacie aby sprzątaczki to sprzątały, tylko nie chcecie podatków płacić, a za darmo nikt sprzątał nie będzie.
Wniosek prosty podnieść wam podatki lokalne zatrudnić za te pieniądze sprzątaczki co będą codziennie za Wami sprzątać i będzie czysto.
Czy do tego chcecie dążyć?
Na kontenery rada prosta - zatrudnić sprzątaczki co będą codziennie pakować i ubijać te kontenery i obciążyć wspólnoty, mieszkańców podległych po kontenery. Czystość gwarantowana.
Burmistrz powinien pobierać podatek za wynajem miejsca pod kontener. Nie ma nic darmo.
ładna Violetta
ładna Violetta 28.03.2018, 10:55
Uważam że to nieprawda że jest nieczysto. A ja zawsze mam rację W Grecji na Majorce Dubaju jest pod tym względem gorzej a wiem bo widziałam
ślepy UM
ślepy UM 27.03.2018, 21:59
co to jest UM? śmieci walają się po całej Oławie, idzie lato czekamy na rosnące trawsko do 1 metra wzdłuż ulic ;) panie Frischmann.
Pelegrino
Pelegrino 27.03.2018, 20:58
Mariusz tutaj jest mowa o ulicy Rybackiej.Ja się odnoszę do tego co zostało tu napisane, a napisano, że śmieci się wysypują, a nie, że ktoś je podrzuca.A skoro widzisz, że ktoś podrzuca śmieci, to zareaguj, zrób zdjęcia, złóż zawiadomienia.Teoretycznie SM powinna zareagować i wlepić mandat.

Do gościa- Przez dobrych kilka lat prowadziłam działalność gospodarczą i wymogiem było podpisanie umowy na wywóz śmieci, miałam swój kontener, lokal miałam w obrębie wspólnoty.Nikt nikomu śmieci nie podrzucał.Kwestia kultury.No, ale to nie było w Oławie...
A co ma do tego UM? UM nie jest zarządcą nieruchomości.
Mariusz
Mariusz 26.03.2018, 21:36
Pelegrino - głupoty piszesz.
Często , gęsto z rana , tak gdzieś koło godz. 5.00 na Młyńskiej podjeżdżają auta i wysypują do kontenerów śmieci.
W/w kontenerów nie można odgrodzić z racji tego , że konserwator zabytków nie pozwolił.
..... , a szczury latają.
Mariusz
Mariusz 26.03.2018, 21:30
Rybak , może nikt nad tym nie panuje ...... , ale monitoruje cały czas .
UM pozdrowić trzeba po raz kolejny.
Pelegrino
Pelegrino 26.03.2018, 15:27
Trochę się nie zgadzam z tym co jest tu napisane. Uważam, że winni są mieszkańcy, którzy zadeklarowali mniejszą ilość osób przebywających w mieszkaniu. Stąd ten bałagan. Kubaturę kontenera dobiera się do ilości osób. Jeśli w budynku wielorodzinnym mieszka 20 godzin dajmy na to 4 osobowych i każda z nich zadeklaruje o jedną osobę mniej niż faktycznie przebywa w mieszkaniu to powstaje nam różnica, która jest widoczna w postaci przepełnionych kubłów. No bo przecież 80 osób produkuje więcej śmieci niż 60 osob. Podobną sytuację mieliśmy we wspólnocie po sąsiedzku. Ludzie się burzyli, że śmieci się wysypują z kontenerów, a się potem okazało, że na 10 zamieszkałych mieszkań było tam zadeklarowanych tylko kilka osób, a faktycznie osób było 3xwiecej.Zrobiono z tym porządek i już jest ok. Tak więc nie zawsze jest to wina zarządcy nieruchomości.
gość
gość 26.03.2018, 21:36
A w przypadku zakładów gastronomicznych ( na Młyńskiej jest ich 4 + browar Probus!) jaka powinna być kubatura kontenerów ???? setki ludzi w ciągu tygodnia !
Oława
Oława 26.03.2018, 11:46
Opłaty za wywóz śmieci podnoszą non stop ale jakość wywozu taka sama - totalne dno w całej Oławie! oprócz śmietników też warto zwrócić uwagę jak Oława jest zaśmiecona, Frischman chyba czeka na dzieci które posprzątają w dniu ziemi!
jagoda
jagoda 25.03.2018, 18:37
Co poniedziałek widze ta biedna kobiete ktora sprzata ten caly syf. wiatr rozwiewa wszystko dookola, co ona pozbiera to do południa znowu lata po całej okolicy. W srode przyjezdza smieciara, panowie laduja kosze i jadą, cały bałagan zostaje. W piatek ta sama kobieta znowu ładuje co sie da w kontener i od poniedziałku to samo.
lokator łąkowa1.
lokator łąkowa1. 25.03.2018, 11:58
To samo jest na łąkowej mieszka 10 rodzin jest 3 kontenery zawsze pełne za sprawą (MILIONERÓW) z osiedla domków których nie stać na dokupienie dodatkowego kubła na śmieci lepiej zaoszczędzić i wrzucić do komunalki. Biedota i tak ma wliczone w czynsz wywóz śmieci a (INTELIGENCJA) ma zaoszczędzone parę groszy.Ale proszę o uwagę jest kamera która nagrywa tych obcych i już niedługo ich podobizny mogą być ogólnie dostępne w internecie kto jest taki oszczędny bez obawy o konsekwencje.
gość
gość 26.03.2018, 00:04
jedyne wyjście to ogrodzenie śmietników i zamykanie na klucz .Koszt niewielki w porównaniu z korzyścią
antoni z monu
antoni z monu 25.03.2018, 00:20
Powinni zaczac palic smieci w piecu
Dave
Dave 25.03.2018, 00:20
Nowe bloki na Iwaszkiewicza po weekendzie bywają w jezcze bardziej opłakanym stanie!
Dorota
Dorota 24.03.2018, 20:37
Tak samo jest na Wiejskiej ,a prezesik tylko ploteczki ze starymi babami z doczepionymi wlosamai
24.03.2018, 13:17
Wyglada ze nikt
rybak
rybak 24.03.2018, 10:59
Na Młyńskiej podobnie ! Bałagan, wiatr rozwiewa śmieci po całej okolicy. Kto nad tym panuje???!!!

Pozostałe