ZGO GAĆ realizuje kolejny projekt unijny

 • 14.02.2018, 20:30
 • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
ZGO GAĆ realizuje kolejny projekt unijny

Zakład Gospodarowania Odpadami Gać Sp. z o.o. wraz z początkiem roku 2018 rozpoczął realizację Projektu pn.: „Optymalizacja procesów i dostosowanie zakładu do funkcjonowania w gospodarce o obiegu zamkniętym” w ramach Osi Priorytetowej nr 4 „Środowisko i zasoby” Działania nr 4.1 „Gospodarka odpadami” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Projekt dotyczy optymalizacji istniejącej infrastruktury Zakładu w zakresie niezbędnym do zapewnienia kompleksowej gospodarki odpadami komunalnymi w regionie, zaplanowanej zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami. Celem głównym Projektu jest usprawnienie procesów technologicznych przy gospodarowaniu odpadami tak, aby nastąpiło skuteczne zmniejszenie ilości odpadów deponowanych na składowisku oraz zwiększenie odzysku surowców z odpadów - recyklingu odpadów.

Przedsięwzięcie ma dostosować Zakład do zmieniających się uwarunkowań prawnych w zakresie gospodarowania odpadami. Istotnym celem jest niewątpliwie poprawa, jakości środowiska naturalnego oraz życia mieszkańców w regionie. Realizując jeden z kontraktów Projektu tj.: „Kampania informacyjno-edukacyjna” pojawiają się realne szanse na zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie gospodarowania odpadami, w tym głównie w zakresie recyklingu. Wiedza w tym temacie jest nadal bardzo uboga. Projekt daje także szanse na redukcję bezrobocia w regionie wschodnim, poprzez zwiększenie przedsiębiorczości lokalnej społeczności oraz utworzenie nowych etatów w ramach jego realizacji.

Zaplanowane inwestycje obejmują optymalizację procesów i dostosowanie ZGO Gać Sp. z o.o. do funkcjonowania w gospodarce odpadami o obiegu zamkniętym, przyczynią się do zmniejszenia ilości odpadów kierowanych na składowisko oraz do zwiększenia poziomu odzysku i recyklingu z zagospodarowywanych odpadów. Dzięki nim zwiększy się również moc przerobowa instalacji.

Dofinansowany w 85% Projekt obejmuje realizację następujących kontraktów:

 1. K1 - Domaszynowienie wraz z montażem urządzeń w sortowni
 2. K2 - Domaszynowienie linii produkcji paliwa RDF
 3. K3 - Dostawa urządzeń wraz z montażem do suszenia paliwa RDF
 4. K4a - Budowa magazynu odpadów wielkogabarytowych wraz z segmentem odzysku
 5. K4b -Budowa magazynu odzyskanych i selektywnie zebranych odpadów
 6. K5 -Dostawa zbiornika biogazu wraz z montażem na fundamencie i oprzyrządowaniem
 7. K6a - Nadawa do komór fermentacyjnych
 8. K6b - Linia doczyszczenia selektywnie zebranych bioodpadów
 9. K7a - Dostawa rozdrabniacza mobilnego
 10. K7b - Dostawa ładowarki kołowej                                                                                                                                                                                                                                        (tekst sponsorowany)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 17.02.2018, 14:32
Ciekawe ilu „Hańderków” – podopiecznych Jana Kownackiego z Gaci – obłowi się na tych dotacjach dla Gaci. Zobacz więcej:

http://stanowice-marcinkowice.… - publikacja z 10 lutego.
17.02.2018, 21:51
Zbysiu i tak nikt tego nie czyta. Aktualnosci wsadz sobie do szostego kubla.
Barbara
Barbara 18.02.2018, 00:12
Ja czytam i polecam znajomym ale oni już też czytali. Tą stronę czyta się jak kryminał.
ced
ced 18.02.2018, 10:33
Barbara , żona Rolfa?
Obywatel
Obywatel 17.02.2018, 10:54
I co z tego jak ja mam mieć 5 różnych kubłów na każdy rodzaj odpadu, odpowiednio segregować odpady z apteczną dokładnością i co miesiąc płacić wysoki haracz za zagospodarowanie odpadów. A i jeszcze kubły muszą być postawione w odpowiedniej odległości od domu, od sąsiada i nie wolno ich stawiać na chodniku. Ten kraj to wielka paranoja. A po co to dosprzętowienie jak mieszkańcy za free segregują odpady??

Pozostałe