ZGO odwiedziły dzieci z czterech placówek z terenu sąsiadujących gmin 

  • 23.11.2017, 09:33 (aktualizacja 16.03.2020, 13:31)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
ZGO odwiedziły dzieci z czterech placówek z terenu sąsiadujących gmin

10 października Zakład miał zaszczyt gościć i edukować przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej z Michałowic

W Sali edukacyjnej mieszczącej się w budynku administracyjnym gdzie Pani Karolina Korycka w formie wykładu z pokazem slajdów przybliżyła dzieciom najważniejsze informacje dotyczące rodzajów odpadów oraz zasad ich prawidłowej segregacji.

Dzieci obejrzały filmiki, z których dowiedziały się na jakie grupy odpadów dzieli się odpady komunalne oraz jak w naszym zakładzie odbywa się ich zagospodarowanie. Filmy pt.: „Drugie życie odpadów” oraz „Eko Janek – Lekarstwa”. Dzieci obejrzały również makietę naszego Zakładu, która wzbudziła duże zainteresowanie. Zawsze ubrane w kamizelki odblaskowe dzieci zwiedzają Zakład i poznają drogę jaką przebywają odpady prosto z ich domu, do ZGO. Punk kulminacyjny wycieczki to materiały edukacyjne oraz drobne upominki. W ramach podziękowania za wizytę, zdarza nam się otrzymać własnoręcznie wykonaną pracę w postaci laurki z surowców uzyskanych w wyniku recyklingu.

11 października odwiedziły nas Przedszkolaki z Łosiowa. Schematycznie, zajęcia wizyta rozpoczyna się w sali edukacyjnej w budynku administracyjnym.

Przy okazji każdych zajęć, tradycyjnie prosimy aby dzieci spróbowały umieścić odpady w odpowiednich pojemnikach. Stanowi to mały test, czy najmłodsi zapamiętali lekcję jak poprawnie segregować odpady.

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe