Sport to zdrowie

  • 20.11.2017, 09:04 (aktualizacja 16.03.2020, 13:38)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Sport to zdrowie
Do zdrowej diety i aktywności sportowej nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Bycie fit jest po prostu nie tylko modne, ale w duży stopniu wpływa na nasze życie. Dlatego właśnie specjaliści z Mamaluch przekonują, że nie ma konieczności rezygnowania z aktywności nawet w wyjątkowym dla kobiety okresie. Sport w ciąży, która prawidłowo się rozwija, jest wręcz zalecany - oczywiście w odpowiednim nasileniu czy też rodzaju aktywności. Najlepiej jest, gdy w stanie błogosławionym kontynuujemy aktywność, która towarzyszyła nam od dłuższego czasu. Dzięki temu nie nadwyrężymy organizmu, a trening będziemy mogły dostosować do możliwości.

Konieczne konsultacje

Warto pamiętać, że wszystkie aktywności, przyjmowane leki czy też inne sytuacje w ciąży należy skonsultować z lekarzem. Poza tym, jeśli chcemy wiedzieć więcej o ciąży i porodzie, warto sięgnąć po fachowe artykuły. W dużym stopniu określają one, jakie sporty można uprawiać w ciąży, co jest bezpieczne i jak należy się przygotować, żeby nie zaszkodzić ani sobie, ani dziecku. Najpopularniejszą aktywnością Polek jest bieganie. Pozwala na ruch na świeżym powietrzu o każdej porze roku, wzmacnia organizm i pomaga zachować odpowiednią wagę. Według specjalistów, jeśli wszystko przebiega dobrze i lekarz wyrazi zgodę, nie ma potrzeby rezygnować z biegania. Być może trzeba będzie zapomnieć, że istnieje wyczynowe uprawianie sportu w ciąży i na kilka miesięcy porzucić myśl o maratonie, ale dopasowany do możliwości czy wielkości brzucha trening może przynieść same pozytywne zmiany.

Przyjemna aktywność

Wielu specjalistów z http://mamaluch.pl/cwiczyc-cwiczyc-sport-ciazy-a-bezpieczenstwo-dziecka/ doradza, jaki sport można uprawiać w ciąży. W praktyce okazuje się, że niemalże każdy z dostosowanymi obniżeniami do kondycji, wielkości brzuszka i możliwości. Należy pamiętać, że aktywność w tak wyjątkowym okresie powinna być przede wszystkim przyjemnością, a nie sportem ekstremalnym. Każda ciąża jest inna i należy o sobie myśleć w kategoriach wyjątkowego, odmiennego stanu, który ma swoje prawa i ograniczenia. Dla wytrwałej sportsmenki ten okres może być czasem jedynie zmniejszenia intensywności treningów, dla amatorki to bywa przygoda z możliwościami, dobieraniem aktywności tak, by nie zaszkodzić i dziecku, i sobie. Poza poprawą kondycji fizycznej spoty wpływa na zdrowie psychiczne, pozytywne nastawienie do świata, pozwala przygotować się do porodu oraz ułatwia powrót do sprawności po połogu. Racjonalne podejście skonsultowane z lekarzem może nam tylko pomóc w tym, by żyć i czuć się zdrowo nawet we dwójkę.

(tekst sponsorowany)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe