Jak polski ksiądz Niemca witał

  • 18.09.2017, 09:30
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Jak polski ksiądz Niemca witał
Janusz Giluń, proboszcz parafii św. Mikołaja w Miłoszycach podczas dożynek gminnych spotkał się z niemiecką delegacją z Gudensbergu. Po tym, co powiedział, prawdopodobnie już nigdy na takie spotkanie nie zostanie zaproszony (...) Pierwsze sygnały otrzymaliśmy tuż po imprezie. - Wszystko fajnie, ale to, co zrobił ksiądz, było skandaliczne - mówi nam osoba, która prosi, by nie ujawniać jej nazwiska. - Powiedział do naszych gości z Niemiec, że nie będzie z nimi siedział przy jednym stole, ponieważ w trakcie wojny zabijali Polaków i przerabiali na mydło. Jak można było z czymś takim wyskoczyć? I to w sytuacji, gdy sami ich zapraszamy! Gudensberg jest miastem partnerskim Jelcza-Laskowic. Stosunki między miejscowościami są bardzo dobre, a delegacje z Niemiec i Polski odwiedzają się wzajemnie. Słowo "przyjaźń" odmieniane jest na wiele sposobów. Podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem nasi zachodni sąsiedzi uczestniczyli w gminnych dożynkach. - Przyszedł, najadł się za darmo, zmieszał nas z błotem i pojechał do domu - relacjonuje świadek zdarzenia. - Nie będę się wypowiadał się na ten temat. - odpowiada ksiądz Giluń. Więcej o sprawie - w papierowym wydaniu "GP-WO". Kamil Tysa [email protected]
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
magda
magda 05.01.2019, 22:43
Popieram ks..powiedział prawdę..
internałtka..
internałtka.. 04.03.2018, 22:30
Tego księdza czas wyslać na emeryturę i bedzie spokój..
Piętaszek
Piętaszek 27.09.2017, 15:29
Panie Rolf z Pana to wesoły gość, co pan na tym forum napisze to zaraz wszyscy drą łacha. Tak trzymać nie będzie lepiej ale będzie za to wesoło.
das lehh
das lehh 26.09.2017, 11:03
Drogi RR - zgadzam się z Twoją oceną i wskazówkami - w całości i na 200 %, ale mam prośbę - może nie ograniczajmy tego gościa w jego eksplozjach, Mamy z tego niezły ubaw a internauci niech widzą jak choruje i pisze przeciętny członek - pisiorek.
RR
RR 25.09.2017, 14:57
Rolf chłopino zajmij sie domem, moze wnukami (chociaż w trosce o ich dobro zabroniłbym kontaktu). Jesteś sfrustrowanym człekiem, ktory powinien szukac wsparcia psychologa. Moze psychiatry.
gość
gość 23.09.2017, 20:47
Nie krytykuj posła bo jest On wartościowym człowiekiem. Ma mój głos.
25.09.2017, 21:22
Ania, nie wątpimy w to, ale daj już spoko, wiemy na kogo będziesz głosować.
anonim
anonim 26.09.2017, 16:36
to Magda, a Anka ma inny styl pisania
olga
olga 23.09.2017, 16:31
Kaczor już miał okazje się popisac i nic mu nie wyszlo oprócz kłamstw i obiecanek!!!!!!!!!!!!
23.09.2017, 15:33
Czy pan Rolf mógłby zająć stanowisko względem pana Kaczora, bo krytykuje platformę, a tu pojawił się komentarz w którym chwali pana Kaczora i liczy na jego start w wyborach.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 25.09.2017, 10:51
To nie był mój komentarz. Ktoś próbuje się podszyć pode mnie. Takich metod używają właśnie "wielbiciele" tego byłego posła, co świadczy o nim samym.
twlolek
twlolek 22.09.2017, 20:58
Widzę, że idi... z PeŁo chyba na bezrobociu siedzą, bo aż roi się tu od platfusów itp. szumowin. Jak napisał wyżej Pan Rolf zbliża się wasz koniec, także w samorządach a Kaczor to może sobie postartować w biegu koguta ;) Swoją drogą to nie zazdroszczę wam tych waszych ikon. Wystarczy spojrzeć na ich życiorysy i wykształcenie. Śmiechu warte.
Hans.
Hans. 22.09.2017, 03:42
Powiedział prawdę.Brawo ! A lemingi niech dalej kupują niemieckie samochody-szroty znaczy.
fred
fred 22.09.2017, 12:56
Głupek czy z PiSu?
Waldek
Waldek 21.09.2017, 14:30
Słoma z butów wylazła księżulkowi.
Jedyna metoda to nie paść trutni.
Nie chodzić do takiego kościoła, nie dawać kasy!
Rolf Mich.
Rolf Mich. 21.09.2017, 13:47
Mam nadzieję, że Roman Kaczor będzie startował w następnych wyborach abym mógł na niego zagłosować.
Anna ze stowarzyszenia
Anna ze stowarzyszenia 21.09.2017, 21:25
Dokładnie, najwyższy czas skierować się ku właściwej partii czyli platformie obywatelskiej.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 25.09.2017, 10:58
Ze Stowarzyszenia Skorumpowanych Buraków, Oszustów, Kłamców i Złodziei?
26.09.2017, 07:47
Panie Rolfie tak się pan wypowiada o własnym stowarzyszeniu?
Qmax
Qmax 26.09.2017, 12:31
Panie Rolfie!
Dawno nie czytałem takich bzdur o tajności zarządu.Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 roku ,,Prawo o Stowarzyszeniach: art 18 pkt 6 ust 2 jasno o tym mówi,że skład zarządu jest jawny dla wszyskich , nawet osób trzecich.
Postępowanie likwidacyjne: Monitor Sadowy i Gospodarczy nr 197/2016 poz 25947.
Mało tego,na stronie internetowej stowarzyszenia jest skan postanowienia sądu o wszczęciu likwidacji
Kurator: Na każdym piśmie wychodzącym ze stowarzyszenia widnieje informacja :kurator tymczasowy-Paweł Kolak.,Dla jasności,proszć podać kiedy odbyły sie wybory nowego zarządu.Pozdrawiam
Qmax
Qmax 25.09.2017, 13:30
A co tam słychać w pańskim stowarzyszeniu.Podobno zawitał tam kurator , a sąd rozpoczął postępowanie likwidacyjne.
Qmax
Qmax 27.09.2017, 11:24
Typowa odpowiedż:Dużo,byle nie na temat,ale oczywiście dużo epitetów .A całą sprawę załatwia jedna data,oraz podanie daty walnego zebrania.Pozdrawiam
PS.
Tak na marginesie to Urban to przy panu mały pikuś.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 26.09.2017, 21:53
Panie „Qmax”! Szerzy Pan zakłamaną propagandę, jak za „najlepszych” ubeckich czasów. Wskazane przez Pana w Monitorze Sądowym i Gospodarczym postanowienie Sądu KRS mówi o o wszczęciu postępowania o rozwiązanie bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego podmiotu o nazwie: Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców w Stanowicach, więc łże Pan, aż się belki wyginają.

Ponadto przemilczał Pan „dyplomatycznie”, że postanowienie to zostało skutecznie zaskarżone, ponieważ Stowarzyszenie posiada zbywalny majątek i faktycznie prowadzi działalność, co wyklucza wykreślenie go z rejestru.

Cytat z ww. postanowienia:
„W przypadku stwierdzenia, że podmiot wpisany do Rejestru nie posiada zbywalnego majątku i faktycznie nie prowadzi działalności, sąd rejestrowy może orzec o rozwiązaniu tego podmiotu bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego i zarządzić jego wykreślenie z Rejestru.”

Stowarzyszenie nie zostało rozwiązane i nie zostało wszczęte postępowanie likwidacyjne. To są fakty.

Kurator oczywiście był, ale się zmył. Jak już wcześniej napisałem, podkulił ogon i się wycofał, bo mu się zrobiło za gorąco, a sąd wydał postanowienie o jego odwołaniu. Wcześniej kurator widniał też w KRS, ale już nie widnieje ani w KRS ani w stopce adresowej Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie może utajnić skład zarządu w drodze uchwały, jeśli wymaga tego interes społeczny, nawet jeśli ustawa o stowarzyszeniach takiego rozwiązania nie przewiduje. Utajniliśmy skład zarządu i aktualną listę członków, żeby historia z ich zastraszaniem i szykanowaniem się nie powtórzyła. I co nam Pan zrobi?

Jest Pan cynglem oławskiej mafii postkomunistycznej, że to Stowarzyszenia tak Pana uwiera? A może jest Pan wyżej w hierarchii tej mafii? Tym gorzej dla Pana, bo nie złożymy broni, dopóki lokalna sitwa nie zostanie definitywnie odsunięta od władzy, a ci, którzy dopuścili się przestępstw, nie staną przed prawdziwie niezależnym sądem.

Pozdrawiam serdecznie.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 25.09.2017, 21:27
Po pierwsze, to nie jest „moje” Stowarzyszenie, lecz Mieszkańców, jak sama nazwa na to wskazuje. Ja jestem jedynie sługą Mieszkańców, a informacje o tym, co się dzieje, nie tylko w Stowarzyszeniu, można uzyskać na naszej stronie internetowej:

http://stanowice-marcinkowice.…

Po drugie, kurator faktycznie był, nasłany przez lokalną sitwę, ale podwinął ogon i się wycofał.

Po trzecie, nie zostało wszczęte postępowanie likwidacyjne Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

Drugie i trzecie jest łatwe do sprawdzenia w KRS nr 0000377608:

https://ems.ms.gov.pl/krs/dane…

Pozdrawiam w imieniu nowego zarządu, który jednak z powodu szykan i prześladowań ze strony lokalnej sitwy, jest niejawny.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 25.09.2017, 17:22
To nie jest moje Stowarzyszenie, lecz Mieszkańców, jak już sama nazwa mówi. Ja jestem tylko sługą Mieszkańców. Wszelkie informacje dotyczące Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców są na stronie internetowej tego Stowarzyszenia:

http://stanowice-marcinkowice.…

Zapraszamy do lektury, bo jest tam wiele ważnych informacji.

P.S.
Kurator podwinął ogon i uciekł, a postępowanie likwidacyjne nie zostało wszczęte. Patrz tu:

https://ems.ms.gov.pl/krs/dane…
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 21.09.2017, 16:20
Ktoś tu się pode mnie podszywa. Jakiś żałosny idi..., aż żal, że tacy po tej Ziemi chodzą.
Pełowiec
Pełowiec 26.09.2017, 21:05
Nie sie pan nie wstydzi sympatii politycznej ! Popierać Peło nie grzech ale wstyd.
22.09.2017, 07:59
Panie Rolfie, co pan? Tak pan krytykuje platformę a teraz pan popiera Kaczora? Zawiodłem się na panu.
RR
RR 22.09.2017, 07:42
Aż żal że tacy jak Pan mają dostęp do internetu.
gość
gość 21.09.2017, 15:43
Mój głos ma też poseł Kaczor. Musi wystartować bo ma duże szanse. Super człowiek!
Artur
Artur 21.09.2017, 13:24
Brawa dla księdza!
W końcu ktoś miał odwagę nazistom=Niemcom
Kim są.
RR
RR 22.09.2017, 07:46
Inteligentnych inaczej jednak nie brakuje
Don
Don 21.09.2017, 07:48
A teraz zadajcie sobie pytanie, kto ten kler utrzymuje? Z kogo się śmiejecie? Z siebie... Nie zapraszać na wszelkie uroczystości gminne, szkolne, sportowe itp., nie karmić, nie posylac dzieci na religię, nie całować w te złote pierścienie, nie wykorzystywać politycznie... Wystarczy?
20.09.2017, 21:34
Mamy teraz religię w szkołach. Kościół katolicki/kler jest w mediach. A ludzie coraz gorsi.
Rudolfo
Rudolfo 20.09.2017, 21:27
Panie Rolf na litość Boską czy pan się szaleju najadł, przecież mamy XXI wiek, komuna upadła 27 lat temu, sztandar PZPR wyprowadzono a pan do znudzenia do każdego tematu przykleja swoje zwidy ; ubecja.esbecja, agentura , prowokatorzy itp. i itd. to już robi sie nudne i niesmaczne.Teraz kiedy sa rządy ,,dobrej zmiany" pan dalej straszy komuną?
Co do meritum sprawy , zachowanie księdza ,było haniebne nie przystoi pasterzowi który głosi miłosierdzie, pojednanie i przebaczanie.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 21.09.2017, 10:22
Panie „Rudolfo”, na litość Boską czy to Pan się szaleju najadł? Czy nie widzi Pan, co wyprawia ta „totalna opozycja”, jak sama się nazwała i kim jest ta „totalna opozycja”? Nie widzi Pan, jak te zakłamane kanalie szkodzą Polsce, jak bronią interesów obcej agentury i różnych mafijnych struktur opartych na byłej bezpiece i nomenklaturze komunistycznej?

Czy nie dotarło do Pana, że „okrągły stół” to było zwycięstwo i uwłaszczenie się komunistów działających do dziś pod takimi szyldami jak PO, PSL, SLD, KOD, Nowoczesna, sądownictwo itd.?

Rządy dobrej zmiany są cały czas poważnie zagrożone przez postkomunistycznych dywersantów, którzy nie mogą się pogodzić z utratą władzy, a tym samym z utratą możliwości dalszego rozkradania majątku narodowego.

Są dwie możliwości. Albo jest Pan głupi jak but, albo łże Pan świadomie jak z nut, uważając, że ci, do których Pan to mówi, są głupi, jak but. W pierwszym wypadku nie ma to żadnego znaczenia, ale w drugim może się Pan spotkać z bardzo przykrymi konsekwencjami, bo ludzie bardo nie lubią, kiedy się ich traktuje tak, jakby byli głupi jak but.
Rudolfo
Rudolfo 25.09.2017, 10:29
Panie Rolf, żeby było wszystko jasne , totalną opozycję to ja mam daleko w niedomówieniu, a pańskie dewiacje polityczne potwierdzają , że ma pan jakieś problemy z oceną rzeczywistości?
...zakłamane kanalie szkodzą Polsce, jak bronią interesów obcej agentury i różnych mafijnych struktur opartych na byłej bezpiece i nomenklaturze komunistycznej?Stawia pan tezy a jednocześnie stawia pan znak zapytania , o co panu chodzi?
.... „okrągły stół” to było zwycięstwo i uwłaszczenie się komunistów działających do dziś? Ma pan racje , towarzysz prokurator poseł Piotrowicz z PiS to twór dobrej zmiany.
Są dwie możliwości. Albo j Pan ma problemy w rozumowaniu tego co się dzieje w Polsce i tu proponuje skorzystać
z pomocy z NFZ albo pan sobie świadomie robi ,,JAJA", no i tu niestety nikt pana nie będzie traktować poważnie? Wątpię czy ktokolwiek z internautów poważnie pana traktuje czytając te banialuki rodem z Wąchocka - przepraszam mieszkańców tej miejscowości. Co do porównywania kogoś kto ma inne zdanie ,,głupim jak but" , niech pan zmieni ta retorykę , bo to już jest nudne i żenujące, tyle w internecie jest innych bardzie obraźliwych porównań, bo przecież o to panu chodzi ?
Pozdrawiam i liczę na merytoryczna dyskusję a nie hucpę polityczna.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 25.09.2017, 21:41
Prawda, to nie jest hucpa polityczna, a popieranie opcji politycznej dbającej o Polskę i Polaków a także tępiącej zorganizowane rozkradanie Polski przez postkomunistów i obce koncerny, to nie jest „dewiacja polityczna”. Dewiantem politycznym jest jednak z pewnością każdy, kto popiera rozkradanie Polski, niszczenie i demoralizowanie Narodu Polskiego, oczernianie Polski i demokratycznie wybranego rządu za granicą i masową dywersję poczynań tego rządu.

Hucpą zaś można nazwać jedynie to, co wyprawia dziś totalna opozycja i tacy bezczelni i zakłamani hejterzy jak Pan, zdradzający Polskę za garść srebrników.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 26.09.2017, 22:00
„Zmądrzeć”, to w Pańskim mniemaniu – przejść stronę postkomunistycznej mafii?

I jeszcze jedno. W języku polskim nazwiska pisze się z dużej litery. A Pan skąd, jeśli wolno spytać?
Rudolfo
Rudolfo 26.09.2017, 19:28
Panie Rolf , co do rozkradania Polski , miliony dla papy dyrektora na geotermie z kieszeni podatników to według pana jegomości jest ok.?
Podobno pan jest człekiem wykształconym, czy używanie takich obraźliwych określeń wobec innych przystoi ?
Nie uważam, że jest pan bezczelnym zakłamanym hejterem , panu trzeba po prostu współczuć, głupoty i zagubienie w świecie rzeczywistym.
Nie będę się zniżać do pańskiego poziomu , pan nie zasługuje na merytoryczną dyskusję.
Mimo wszystko mam szacunek dla Pana ale tylko i wyłącznie ze względu na Pański wiek !
asd
asd 26.09.2017, 10:32
Kiedy pan zmądrzeje panie michałowski?
Qmax
Qmax 21.09.2017, 19:07
Tymi postkomunistycznymi dywersantami jest prokurator Piotrowicz,sędzia Kryże , ambasador Przyłębski,by wymienić tylko tych najgłośniejszych. Pozdrawiam.
Obywatel O
Obywatel O 21.09.2017, 16:26
Kochany Panie Rolf nie ma man innych zmartwień tylko jedno postkomuna to obsesja sfrustrowanego człowieka wszędzie widzi zło .
Koniec z Konkordatem
Koniec z Konkordatem 20.09.2017, 15:00
Jak to dobrze, ze ja wsrod takich Rolfow nie bede nigdy mieszkac. Wspolczuje sasiadom
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 20.09.2017, 11:50
Tak, Panie "Adamie Fortuna". Śmiertelnie poważnie. Jak ma Pan inne zdanie, to bardzo proszę merytorycznie.
Edward
Edward 20.09.2017, 16:06
Merytorycznie... dobre. To jak merytoryczne podejscie do bajki smerfy.
Adam Fortuna
Adam Fortuna 20.09.2017, 10:40
Panie RolfieMichałowski, pan tak na poważnie?
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 20.09.2017, 10:19
Nie jest dla nikogo tajemnicą, że polski Kościół Katolicki jest celem komunistycznej i postkomunistycznej dywersji, bo głosi prawdę o komunistycznej mafii i naucza, jak żyć bez zakłamania, oszustwa, złodziejstwa, rozboju i pomówień, czyli przekazuje elementarne wartości chrześcijańskie.

W tym celu ubecja i esbecja poumieszczały w Kościele swoich agentów i prowokatorów, którymi zawsze są ludzie o moralności Lucyfera a nawet jeszcze gorszej. Na całe szczęście jest ich bardzo niewielu, a olbrzymia większość wśród ponad 30.000 księży i około 40.000 zakonnic i zakonników, to oddani chrześcijaństwu i Bogu słudzy polskiego społeczeństwa.

Jest zatem olbrzymim nadużyciem, jeśli na podstawie jakichś pojedynczych przypadków szkaluje się cały Kościół w Polsce, a nawet sięga się do szkalowania Watykanu. Twierdzenie, że niewłaściwe zachowania kilku jednostek jest rzekomo typowym przykładem polskiej parafii, jest bezczelnym kłamstwem, za które autor takiego kłamstwa będzie się smażyć w Piekle.

Jak jest mowa o sądownictwie w Polsce, przegniłym do szpiku kości korupcją i postkomunistyczną polityczną poprawnością , to wrzeszczycie, że to tylko jakieś pojedyncze przypadki, ale w wypadku Kościoła odwracacie kota ogonem i rzeczywiście zupełnie wyjątkowe przypadki odtrąbiacie jako rzekomą regułę.

Już dość naszkodziliście Polsce! Wasz koniec zbliża się nieuchronnie i nic wam nie pomoże plucie na Kościół Katolicki i na głoszone przezeń wartości chrześcijańskie. Wrota do Piekła już się dla was szeroko otworzyły i wylądujecie tam razem z tymi nielicznymi księżmi, którzy za kasę zdradzili Naród i Boga, bo to są wasi kumple „po fachu”.

Takim księżom, ale też tym, którzy takich księży wykorzystują do szkalowania całego Kościoła, wybaczać nie będziemy, bowiem, jak mówi stara mądrość ludowa, miłosierdzie okazane wilkowi jest okrucieństwem dla owiec.

Pozostałe