"Dwójka" w międzynarodowym projekcie na rzecz Ziemi

  • 20.11.2019, 15:00
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
"Dwójka" w międzynarodowym projekcie na rzecz Ziemi

Uczniowie klasy VId ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie, pod kierunkiem Beaty Drabczak i Beaty Narolskiej, uczestniczą w międzynarodowym projekcie Powszechnej Deklaracji Praw Ziemi, organizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Francji, Telewizję Francuską oraz producentkę filmową i dziennikarkę Elsę Da Costa - Grangier.

Założeniem projektu jest wspólne utworzenie Deklaracji Praw Ziemi, dotyczących obszarów szczególnie zagrożonych tj. nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych, degradacji środowiska poprzez zanieczyszczenia i postępującą urbanizację, niezrównoważony rozwój oraz wymieranie kolejnych gatunków roślin i zwierząt. W projekcie uczestniczy 19 państw Unii Europejskiej, w tym Polska, którą reprezentują młodzi oławianie. Przez ostatni rok pracowali wspólnie nad punktami DPZ, a 27 listopada br. wraz z przedstawicielami pozostałych państw uczestniczących w projekcie, przedstawią ją przed zgromadzeniem Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w trakcie zorganizowanej konferencji prasowej. Wczoraj w SP nr 2 gościła telewizja TVP3 Wrocław, która przygotowuje materiał informacyjny o projekcie.  

źródło: UM Oława

 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe