Problemy ze spłatą? Dowiedz się, jak zapobiec takim sytuacjom po wzięciu kredytu gotówkowego

  • 07.09.2017, 16:07
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Problemy ze spłatą? Dowiedz się, jak zapobiec takim sytuacjom po wzięciu kredytu gotówkowego
Kredyt gotówkowy w porównaniu do pożyczek pozabankowych, uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych produktów, który umożliwia zarządzanie pieniędzmi na dowolny cel. Tutaj na pewno warto wspomnieć również o tym, że bardzo dużo zależy od nas samych, czy przyczynimy się do problemów ze spłatą, czy jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Pożycz zgodnie ze swoimi możliwościami finansowymi

Bardzo częstym problemem, który później wpływa na opóźnienia w spłacie, jest pożyczanie zbyt dużej sumy, niż w rzeczywistości potrzebujemy. Warto mieć na uwadze to że faktycznie kredyt gotówkowy ma to do siebie, że można pożyczyć pieniądze na dowolny cel. Z racji tego, że nie musimy się tłumaczyć przed bankiem, na co wydamy pożyczkę, często kusi nas by pożyczyć pieniądze również na wiele całkiem niepotrzebnych wydatków. Oczywiście mamy do tego całkowite prawo. Ale czy na pewno na niektóre wydatki jesteśmy gotowi przeznaczyć pieniądze z kredytu? Trzeba mieć świadomość tego, że jeżeli pożyczymy konkretną kwotę, to będziemy musieli oddać nie tylko kapitał, ale również pozostałe doliczone koszty kredytowej.

Dobierz odpowiednią ratę

Jeżeli już dokładnie określimy jaką kwotę faktycznie potrzebujemy, powinniśmy jeszcze jednak dokładnie określić wysokość miesięcznej raty. Niestety bardzo często zdarza się tak, że nasze zobowiązanie chcemy spłacić jak tylko najszybciej będzie to możliwe. Czy jednak takie postępowanie będzie dla nas dobre? Jeżeli po drodze nie przytrafią nam się żadne nieprzyjemne niespodzianki, to faktycznie im krótszy czas spłaty kredytu, tym dla nas lepiej, ponieważ poniesiemy niższe koszty. Jednak należy jeszcze wziąć pod uwagę to, że często w takich okolicznościach mamy również do czynienia z bardzo napiętym harmonogramem wszystkich wydatków. Nie zostawiając sobie żadnego zapasu na niespodziewane wydatki, możemy doprowadzić do tarapatów finansowych przy najbliższych kosztach, które nie będą wcale planowane. Lepiej zatem spłacać dużo niższą ratę, ale mieć jednocześnie pewność, że z naszych dochodów będziemy w stanie odłożyć pieniądze w razie awaryjnych sytuacji.

Brak stałych i odpowiednio wysokich dochodów

Taka sytuacja dotyczy niestety najczęściej osób zatrudnionych na umowie cywilnoprawnej, działających jako freelancerzy, czy też osób zarabiających w oparciu o własną działalność gospodarczą. Właśnie wtedy nie są one w stanie przewidzieć, jakie dochody będą miały za kilka lat, ponieważ nie mają żadnej umowy, która mogłaby im to w stu procentach zagwarantować. W takich okolicznościach należy wziąć pod uwagę, że mogą pojawić się również gorsze miesiące. Jeżeli bank wyliczył naszą zdolność kredytową na podstawie wyciągu z konta z kilku ostatnich miesięcy, które należały dla nas do jednych z najlepszych, to bank nie będzie brał pod uwagi innej średniej. Jest to w naszym interesie, by patrzeć jak najbardziej realnie, a nie tylko przez różowe okulary. Wystarczy odejście jednego poważnego Kliena, bądź też chwilowe kłopoty zdrowotne i niemożność wykonywania swojej pracy, by szybko wpędzić się w poważne kłopoty finansowe.

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy

Na Twoją ostateczną sytuację finansową w czasie spłaty kredytu będzie miało również to, na jaki produkt się zdecydujesz. Ponieważ jak wiadomo, wyróżnić można zarówno kredyty o niskich kosztach, jak i również te zdecydowanie droższe. W tym celu doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tak zwanego rankingu kredytów gotówkowych takiego jak ekredytgotowkowy.pl W ten sposób najszybciej ocenisz, które kredyty są dla Ciebie najkorzystniejsze, a na których niestety mocno możesz przepłacić.
(tekst sponsorowan)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Do Zarząd SMSM
Do Zarząd SMSM 27.03.2018, 22:00
Aha i jeszcze jedna sprawa. Na miejscu właściciela portalu wystapiłbym do Zarządu SMSM o zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych, bowiem Zarząd SMSM podważył swoimi wpisami wiarygodność portalu nie mając tak naprawdę jakiejkolwiek ku temu podstawy. Przypomnę tylko, że katalog dóbr osobistych jest otwarty a ochronie prawnej podlegają nie tylko dobra osób fizycznych ale także osób prawnych oraz jednostek org. nie posiadających osobowości prawnej. Idźcie spać i nie berdźcie już więcej bo tylko sobie sami problemow przysporzycie.
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 23.02.2018, 11:11
Po wejściu na stronę https://www.ekredytgotowkowy.p… nie można znaleźć absolutnie żadnych danych o tym oferencie kredytów gotówkowych. Nie ma żadnej nazwy, żadnego adresu, żadnego telefonu, żadnej informacji o rejestracji w KRS, jest tylko adres e-mailowy.

Krótko mówiąc – firma „krzak”.

Dlatego SMSM zdecydowanie odradza korzystanie z usług tej firmy i jednocześnie wyraża zdumienie, że najlepsza w Polsce gazeta regionalna zamieszcza reklamę takiej firmy.

W żadnym wypadku nie wolno takiej firmie powierzać swoich danych osobowych, których żąda, jak tylko wyrazi się zainteresowanie ich usługami.
Do Zarząd SMSM
Do Zarząd SMSM 27.03.2018, 12:45
No tak widzę Pan Rolf podpisał się teraz jako zarząd bo wie, że to co zrobił zakrawa o zwykła pomówienie. Zadałem sobie trochę więcej trudu niż szanowny Pan Rolf i dokładnie przejrzałem stronę ekredytgotowkowy.pl/ . Można tam znaleźć wszlkie niezbędne i bardzo ciekawe informacje pomocne przy staraniu się o dany kredyt. Ponadto jest to zwykła wyszukiwarka ofert która zwyczajnie ma za zadanie porównywać oferty różnych banków i przedstawia tym samym osobom zainteresowanym. Zainteresowany kontaktuje się już natomiast zwykle z danym bankiem, który może mieć najkorzystniejszą ofertą. Nie wiem co jest tutaj niezrozumiałego i wątpliwego?. Zajmij się Pan lepiej czymś innym, czymś na czym się Pan znasz.
A żeby nie było, nie jestem ani komunistom ani nie mam nic wspólnego z wyszukiwarką, rankomatem czy jak ją nazwiemy. Śmieszy mnie po prostu wystawianie opinii przez kompletnych laików.
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 27.03.2018, 15:19
Nawet jeśli Pan nie jest „komunistom”, to nie mając na to żadnych dowodów, nie powinien Pan podważać autorstwa komentarzy. To po pierwsze.

Po drugie, żadna „wyszukiwarka” na rynku finansowym nie pracuje za darmo. Jeśli ktoś chce wziąć kredyt w banku, to idzie do dwóch trzech banków w pobliżu swojego miejsca zamieszkania lub miejsca pracy, prosi o oferty i negocjuje warunki dopasowane do jego dochodów, potrzeb kredytowych, majątku itd. Żaden pośrednik, który w takiej sytuacji dostałby do ręki wszystkie możliwe dane osobowe zainteresowanego, nie jest tu do niczego potrzebny. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z takich usług, ponieważ nie są one bezpłatne i mogą prowadzić do dostania się wrażliwych danych osobowych w niewłaściwe ręce.

Tak się składa, że mamy w SMSM bankowców, którzy się na tym doskonale znają, więc Pańskie obraźliwe uwagi są przynajmniej niestosowne
Do Zarząd SMSM
Do Zarząd SMSM 27.03.2018, 21:50
Żałosne i zarazem śmieszne bo widzę, że chyba z czytaniem i rozumieniem pewnych faktów u kogoś słabo. Takie wyszukiwarki niekoniecznie muszą działać na zasadnie pieniędzy bezpośrednio od klientów ale od banków za reklamy itp. sprawy. Więc chyba Ci wasi bankowcy to jacyś troszeczkę nie do końca na czasie mówiąc delikatnie skoro nie wiedza na czym może zarabiać dany blog czy wyszukiwarka. W tej akuratnie wcale nie trzeba wpisywać żadnych danych aby zasięgnąć opinii jaki bank czy parabank ma najkorzystniejszą ofertę. Ponadto czytając ze zrozumieniem można z tej strony dowiedzieć się naprawdę dużo ważnych i ciekawych rzeczy na temat usług finansowych. Polecam czytać z uwagą i nieco wystopować z zupełnie niepotrzebnymi nikomu komentarzami. Aha i jeszcze jedna sprawa bo SMSM chyba nie ogarnia teraźniejszości. Mamy dobę cyfryzacji jakże rozwijaną przez Waszego idola Morawieckiego więc nie bardzo rozumiem co macie do zaciągania zobowiązań przez internet. Nie każdy musi chcieć iść osobiście do banku nie każdy musi mieć na to czas. Czyżby SMSM było przeciwne bankowosci elektronicznej?
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 28.03.2018, 12:32
Zarząd, członkowie i sympatycy SMSM są przeciwni udostępnianiu swoich danych osobowych jakimś szemranym pośrednikom finansowym. Z bankowością elektroniczną ma to tyle wspólnego, co świnia z samolotem.
27.03.2018, 16:59
Więc jak u ciebie w Niemczech działa wyszukiwarka najkorzystniejszego ubezpieczenia samochodowego? To tylko przykład. Nazwy nię będę wymieniał, ale oferty firm ubezpieczeniowych poprzez taką wyszukiwarkę są dużo korzystniejsze od tych do których chcesz pukać. Bankowców macie. I tak bezpośrednio naciągani są klienci nie mający wiedzy w tym temacie, a bankierzy i banki opływają w luksusy żądając niebotycznych zabezpieczeń. Oszczędź sobie tej stowarzyszeniowej filozofii.
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 27.03.2018, 18:26
Wypraszamy sobie zwracanie się do Zarządu Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców w Stanowicach w formie „u ciebie w Niemczech”. To jest niedopuszczalne. Przy powtórzeniu będziemy interweniować u administratora forum i wnosić o usuwanie takich obraźliwych komentarzy.
Wiemy, że nasze Stowarzyszenie jest przysłowiową solą w oku pewnych osób, które mają problemy z prawem, więc nie będziemy tolerować takich zachowań, bo wiemy, kto za nimi stoi.
23.02.2018, 15:34
Ja wyrażam zdumienie, że gazeta jeszcze publikuje twoje komentarze.
23.02.2018, 08:09
W takich sytuacjach lepiej skonsultować to z prawnikiem. Często te długi są przedawnione, a zawarcie umowy refinansowania powoduje zwiększenie długu, jego uznanie i usunięcie przedawnienia.
Zwiększenie długu powstaje w bardzo prosty sposób. Mamy określony dług załóżmy 1000 złotych plus do tego 200 złotych z tytułu odsetek. Więc całość długu wynosi 1200 złotych. Podpisując umowę refinansowania podpisujemy ją na całą kwotę czyli 1200 złotych plus do tego dochodzą odsetki od kwoty 1200 złotych plus prowizje i opłaty.
kalka
kalka 22.02.2018, 21:18
Miałam dłuższy czas problem ze spłatą chwilówek , w końcu w recredit refinansowało pożyczkę, spłacili mój dług w firmie a ja u nich w kilku ratach wszystko spłaciłam.
jogurt
jogurt 27.03.2018, 08:49
Na ile rat możesz rozłożyć u nich spłatę ?
Karolina
Karolina 27.03.2018, 20:13
W recredit, jeśli się nie mylę, zawsze masz 5 rat, bez względu na to czy refinansujesz jedną pożyczkę, czy konsolidujesz kilka.
Anna
Anna 23.02.2018, 11:56
Kalka jaki tam macie krs?
23.02.2018, 07:56
A później zapukał do drzwi komornik.

Pozostałe