Czołówka na prostej

  • 08.08.2017, 09:23
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Czołówka na prostej
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś rano około godz.8.00 na drodze między Marcinkowicami a Jankowicami Wrocławskimi, czyli tam, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych Dziś rano mieszkanka Marcinkowic jechała skodą fabią w kierunku Wrocławia. Kierowca jadący za nią vanem (prawdopodobnie biały samochód, mógł mieć reklamy po bokach, być może z kolorem czerwonym lub pomarańczowym, a z tyłu szyby u góry) nagle zaczął ją wyprzedzać. Z naprzeciwka jechało czarne bmw, którego kierowca, mieszkaniec jednej ze wsi w okolicy Groblic, aby uniknąć czołowego zderzenia z vanem, zjechał na lewą stronę, gdzie uderzył w skodę. Kierowca vana, który na razie nie został ustalony, nie zatrzymał się na miejscu wypadku. Do szpitala trafiła kierująca skodą.  

(ck)

 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ŚWIADKÓW !!!!!!!
ŚWIADKÓW !!!!!!! 13.09.2017, 01:06
Świdkow prosimy o kontak
WOJTEK
WOJTEK 10.09.2017, 17:57
JEŚLI KTOS COS WIE PROSZE O KONTAK.
cd.odp.
cd.odp. 16.08.2017, 18:42
Szanowny Panie Rolf, podstawą merytorycznej dyskusji na forach internetowych jest poszanowanie odmiennego zdania adwersarzy, nawet jeśli w pańskiej ocenie się mylą. Pan dość często w dyskusjach używa półsłówek, porównań bądź coś pan sugeruje a to niestety wywołuje często odwet z drugiej strony i spirala obrażania nakręca się!

Pozdrawiam ,panie Rolf , mniej agresji więcej wyrozumiałości dla tych mają odmienne zdanie !
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 16.08.2017, 20:51
Czy łamanie prawa, to jest odmienne zdanie? Czy okradanie i oszukiwane innych, to jest odmienne zdanie? Czy notoryczne niedopełnianie obowiązków służbowych, to jest odmienne zdanie? Czy ochrona korupcyjnych układów, to jest odmienne zdanie? Czy służenie obcej agenturze, to jest odmienne zdanie? Czy rozpowszechnianie bezczelnych kłamstw, to jest odmienne zdanie?

Jeśli tak, do poprzedni rząd a dzisiejsza totalna opozycja nie jest postkomunistyczną mafią okradającą i demoralizującą Polaków, lecz ma jedynie „odmienne zdanie”?

Pani raczy wybaczyć, ale nigdy nie będę miał żadnej wyrozumiałości dla takiego „odmiennego zdania”. Jak długo będę żył będę tępił w czambuł złodziejstwo, oszustwo, kłamstwo, korupcję, zdradę, nadużywanie uprawnień, niedopełnianie obowiązków służbowych przez polityków i urzędników i demoralizację polskiego społeczeństwa, bo to nie jest żadne „odmienne zdanie”, lecz działalność przestępcza.

Jeśli osoby pełniące funkcje publiczne nie robią nic, albo robią stanowczo za mało, aby chamów za kierownicą skutecznie odstraszyć od łamania przepisów drogowych i narażania przez to zdrowia i życia innych, popełniają przestępstwo niedopełnienia obowiązków służbowych.

Proszę pozdrowić ode mnie totalną opozycję, która na Ziemi Oławskiej jeszcze sprawuje władzę.

I jeszcze raz powtarzam: prawda nie może obrażać.
mary
mary 16.08.2017, 18:10
panie Rolfo nie należę do żadnej partii,klanu itp tylko chciałam stwierdzić że jednak tylko niemyślący kierowcy są winni jazdy ,
przykład podam Panu przechodziłam z wózkiem przez pasy na ul. kutrowskiego koło szkoły jeden kierowca zatrzymuje się i przepuszcza a inaczej nie mogę tego nazwać idiota wjeżdża na trzeci pas i jedzie prosto na nas gdyby nie mój refleks to zabił by
dziecko czy uważa Pan że to jest wina policji tamtego rządu czy starosty - Pan niech się lepiej nie wypowiada bo od Pana jedzie
taka nienawiść
polonista
polonista 16.08.2017, 12:11
Panie Rolfo , zaczyna pan obrażać kobiety a to już może świadczyć o pańskim zagubieniu w świecie kultury.
No cóż , jak się pisze „establisz-mętu” a nie establishmentu to trudno się dziwić!
Prof. Miodek by się z chichrał ze śmiechu!
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 16.08.2017, 12:56
Panie Polonisto dla ubogich! Jeśli coś jest napisane w cudzysłowie, to trzeba się zastanowić dlaczego. Trzeba też potrafić rozróżnić satyrę od poprawnej pisowni, ale do tego trzeba mieć w miarę sprawny mózg.

Jeśli zarzuca mi Pan, że rzekomo obrażam kobiety, to żądam konkretów. Prawda nie może nikogo obrażać. Takie bezpodstawne zarzuty obrażają mnie, oczywiście o ile ktoś taki, jak Pan, jest w stanie mnie obrazić, tak jak nie jest w stanie obrazić mnie np. pijak leżący w rynsztoku i rzucający pod moim adresem niecenzurowanymi słowami.
mary
mary 14.08.2017, 20:15
do pana rolfa
bardzo pan naskakuje na policje, starostę oraz na poprzedni rząd w sprawie wykroczeń przez niepoważnych kierowców,
czy oni ich zmuszają do bezmyślnej jazdy?
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 15.08.2017, 09:39
Wielce Szanowna i Droga Mary,

Tu nie chodzi o jakieś drobne wykroczenia paru „niepoważnych kierowców”. Tu chodzi o poważne przestępstwa, jakimi są wypadki zabijania i okaleczania ludzi na drogach, nie mówiąc już o bardzo poważnych szkodach materialnych, które poprzez odszkodowania z ubezpieczeń ponosimy my wszyscy.

Przyczyną tych przestępstw są wykroczenia drogowe i trzeba zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do popełniania tych wykroczeń, czyli prowadzić działalność prewencyjną, za którą na Ziemi Oławskiej odpowiada Komendant Powiatowy w Oławie Policji i Starosta Oławski.

Komendant jest znowu nowy, ale nie widać żadnych działań z jego strony w kierunku widocznej prezencji Policji na drogach powiatu i na obszarach zabudowanych.

Starosta panuje nam już długo i na dodatek jest działaczem lokalnej struktury Prawa i Sprawiedliwości. Niech Pani zgadnie, gdzie nasz Starosta ma prawo, sprawiedliwość i bezpieczeństwo mieszkańców. Do trzech razy sztuka. No gdzie ma?

Jak już Pani pisze o niepoważnych kierowcach, to proszę wziąć pod uwagę, że prawdziwa elita Narodu Polskiego została przynajmniej dwukrotnie wymordowana przez naszych sąsiadów. Władzę w Polsce sprawowała ostatnia hołota i tak „wychowywała” społeczeństwo, że jest w nim duży odsetek jednostek zdegenerowanych i zdemoralizowanych. Ten odsetek rządził Polską do roku 2015, w którym wreszcie władzę przejęli ludzie uczciwi, normalni i służący Narodowi, a nie różnym mafiom i obcym agenturom.

Ci „niepoważni kierowcy”, to właśnie ten zdegenerowany i zdemoralizowany element społeczeństwa, którego się już nie wychowa na świadomych i uczciwych obywateli, jest na to za późno. Pozostaje zatem jedynie policyjny reżim na drogach, który spowoduje, że ci „niepoważni kierowcy” będą bać się nieuchronnej kary za ich chamstwo i rozbój na drogach. Zadaniem Starosty, sprawującego nadzór nad Policją i Komendanta Policji, jest zbudowanie takiego reżimu, żeby zapobiec dalszym ofiarom śmiertelnym i kalectwu niewinnych ludzi, w tym również naszych dzieci.

Pani pytanie, czy poprzedni rząd, Starosta i Policjat zmuszają kierowców do bezmyślnej jazdy, jest chamską demagogią, typową dla postkomunistycznego „establisz-mętu”. Należy Pani do niego?

Kłaniam się uniżenie i serdecznie pozdrawiam.
Sulimów
Sulimów 11.08.2017, 23:35
To nie Policja jest skandaliczna, tylko ci co jechali tą bmw to prostacy bezmyślni.
Normalny Sulimów
Normalny Sulimów 29.10.2017, 16:32
Do Sulimów-masz złych informatorów,bo bmw jechała jedna osoba a nie dwie,to nie jego wina że jakiś debil wyprzedza na trzeciego i zamiast wyzywać ludzi od prostaków zapisz się do koła gospodyń wiejskich ,o ile już nie należysz-prostaku albo prostaczko
RR
RR 12.08.2017, 08:31
Witaj w gronie prostakow
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 11.08.2017, 18:10
Bardzo często na tej drodze pojawiają się powolne samobieżne maszyny budowlane, bez numerów rejestracyjnych, czyli niedopuszczone do ruchu na drogach publicznych i nie posiadające ubezpieczenia OC.

Kiedyś widziałem, jak koło takiej koparko-ładowarki na drodze nr 94 w rejonie Marcinkowic przejechał radiowóz policyjny i w ogóle nie zareagował. Jeśli taka maszyna spowoduje wypadek, to poszkodowani nie dostaną ani grosza odszkodowania. W dodatku, wobec braku numeru rejestracyjnego, trudno będzie ustalić, kto jest właścicielem tej maszyny, a jak operator ucieknie z miejsca wypadku, to w ogóle nic nie będzie można ustalić.

Taki obrazek jest np. w Niemczech, ale też i w wielu innych częściach Polski, nie do pomyślenia. Maszyny budowlane muszą być transportowane na odpowiednich (najczęściej niskopodwoziowych) przyczepach, a nie jeździć po publicznych drogach na własnych kołach. Taka powolna maszyna stanowi na drodze ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Wyżej opisana bezczynność Policji jest skandaliczna, a odpowiada za to osobiście Komendant Powiatowy Policji w Oławie i Starosta Oławski.
12.08.2017, 09:17
Te ekspert, o Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym słyszałeś? Za szkodę na osobie dostaną z UFG odszkodowanie nawet jak sprawca ucieknie z miejsca zdarzenia. A jeśli jest sprawca znany a nie ma OC to dostaną również odszkodowanie za szkody na pojeździe, a UFG sobie później od sprawcy ściągnie.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 12.08.2017, 17:26
Taka jest teoria. Poczytaj sobie w sieci jaka jest praktyka, to ci ochota do głupich komentarzy przejdzie. Poza tym, jeśli nawet UFG po wielkich bojach w końcu zapłaci odszkodowanie, to pójdzie to z naszych kieszeni. chcesz finansować debilizm tych, którym żal jest czasu i pieniędzy na transportowanie maszyn budowlanych zgodnie z przepisami? Ja nie!
kataryna86
kataryna86 09.08.2017, 20:52
Popieram Nn , jeżdżę notorycznie tą trasą i niedzielni kierowcy to przekleństwo tej drogi. Jak nie jadą 40km/h i wyprzedzisz to za chwilę przed tobą pojawi się traktor albo piaskarka i znów człowiek przymierza się do ryzykownego manerwu jakim jest wyprzedzanielll
MIKI
MIKI 09.08.2017, 14:58
NN KOL KIEROWCA BOMBOWCA
WŁASNIE TAKA JAZDA TO TEZ DUŻY PROBLEM. JEZDZE TRASA OPOLE WROCŁAW I LUDZIE NIE POTRAFIA DOSTOSOWAC PREDKOSCI!!!! 90 A JADA 60 ,50 A JADA 30! NIERAZ JECHAŁAM Z MARCINKOWIC DO WROCŁAWIA 40 PONIEWAZ GDY KTOS JEDZIE 40KM , ZANIM KOREK I Z NAPRZECIWKA JEST RUCH I NIE DA SIE WYPRZEDZAĆ ! I WLASNIE WTEDY NIEKTORZY ZACZYNAJA WYPRZEDZAC SIE DENERWOWAC I DOCHODZI DO WYPADKÓW. (SAMA NIE RAZ MAM NERWA BO WYJEZDZAM WCZESNIEJ I PRZEZ COS TAKIEGO ZAWSZE JESTEM W PLECY) TRZEBA TEZ MYSLEC I DOSTOSOWAC TA PREDKOSC TAK JAK JEST NA ZNAKACH A NIE 30KM CAŁA DROGE!! TO JEST TEZ DUZY PROBLEM!
kinga
kinga 09.08.2017, 12:02
jesli ktos coś wie w tej sprwie prosze o kontakt
Nn
Nn 09.08.2017, 08:37
A czemu nikt nie pisze o dur.. ktorzy zamiast jechac 50km albo 90km to jada 40 km przez cala droge z olawy do Wrocławia??! I niestety tacy ludzie tez stwarzają zagrożenie!! Bo jak ktos jedzie przepisowo to trzeba zwalniac i specjalnie wyprzedzac bo komus ciezko dostosowac predkosc !! 90 to 90 a nie 40 pozazabudowanym
kierowca bombowca
kierowca bombowca 09.08.2017, 13:04
a potwierdzam, takich jadących 40 km/h na całej trasie Oława-Wrocław jest masa, o różnych porach dnia i nocy i ci najbardziej stwarzają zagrożenie, chociażby tym że podnosza ciśnienie innym użytkownikom drogi. boją się zawrotnej prędkości 90km/h to niech jadą 80 ale nie 40, litości a jak się boją hamowania to niech się przesiądą na pociąg
10.08.2017, 07:52
Jak się boją jechać 90 km/h to niech się przesiądą do autobusu albo pociągu.
amidet
amidet 09.08.2017, 15:08
popieram!
Nn
Nn 09.08.2017, 15:05
tak własnie! popieram. takim też mandaty wystawiać! :) 90 to 90 a nie 40
a pozniej wina tego co wyprzedzał bo ktos sobie spacer autem robi :D .
kol
kol 09.08.2017, 11:00
Drogi Nn. Codziennie jeżdżę ta drogą do Wrocławia i z powrotem. O rożnych godzinach, od ponad 10 lat. Nigdy nie spotkałem kogoś kto jeździ tam z prędkością 40 km/h.

Piszesz: "(...)jada 40 km przez cala droge z Olawy do Wrocławia(...)" - jechałeś za taką osobą z prędkością 40 km/h przez cała trasę? Bo skąd wniosek, że ktoś jechał tak do samego Wrocławia?
Z resztą na tej trasie prędkość 40km/h też będzie przepisowa :-)
Nn
Nn 09.08.2017, 15:02
kol
gdy z naprzeciwka jest duży ruch to niestety nie da sie wyprzedzic.. ;/ i sie jedzie 40km za kimś . zazwyczaj sie wyprzedzi ale pare razy sie zdarzyło ze nie da rady jak. cała trase 40? przepisowo?
Don
Don 09.08.2017, 20:53
Dokładnie. Całą trasę przepisowo c:
Jedem
Jedem 08.08.2017, 22:03
A o 9.00 ktoś komuś wjechał w d... w Groblicach.....
czes
czes 09.08.2017, 08:23
Biedroń???
RR
RR 09.08.2017, 21:25
Tuman twojego pokroju
D.A. Dredd
D.A. Dredd 08.08.2017, 16:25
^( =.* d)( =.* a-z )( =.* a-z )( .* s).*$

Rolf, mam nadzieję, że czytasz to, co piszesz i rozumiesz swoje przemyślenia.
Teza, jaka prezentujesz, ma tyle wspólnego z rzeczywistością co twoje nastawienie do problemu, który zarysowałeś na forum.

Ja rozumiem, że w dzisiejszych czasach samodzielne, logiczne myślenie i odpowiedzialność publiczna za swoje przemyślenia i czyny noszą znamiona teorii naukowej (sarkazm), są wysiłkiem z wszech miar ponad możliwości wielu ludzi.

„Na skrzyżowaniu drogi 94 w Jankowicach obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Bardzo niewielu tam zwalnia, bo nie widać nigdzie Policji...”
Przykra sprawą jest rzeczywistość, w której wielu prosi się o bicz treserski i formę wychowawczą oparta na metodzie kija i marchewki.

Samodzielność w myśleniu i działaniu nie polega na byciu cwańszym od innych, choć wielu tak uważa czego efekty widać w życiu i na drogach... polega na byciu świadomym każdego swojego kroku w przyszłość (dosłownie i w przenośni).
Weź się w garść człowieku i zacznij żyć własnym życiem!

;)

Nie odbieraj mojego tekstu jako ataku na Twoją osobe.
Potraktuj to raczej jako zachęte do spróbowania samodzielności w decyzjach podejmowanych w życiu i na drodze.

M.

;)
gość
gość 09.08.2017, 10:35
Co to za bełkot? Czy ktoś rozumie o co mu chodzi poza atakiem na Rolfa?
woźny
woźny 08.08.2017, 13:37
Dziś w dobie kamer , monitoringu prawdopodobnie gdzieś ten Van został zarejestrowany. Albo w Oławie albo Wrocław. Można tez poszukać po telefonie komórkowym ,który musiał się na trasie przelogowywać od stacji do stacji w tych godzinach. Trochę pracy jest ale jestem przekonany ,że jakby chcieli to by znaleźli ale czy zechcą ????????? Policja pracuje tak samo jak nasze prokuratury i sądy. Są tak przeciążone, że nie mają czasu na nic. Na prace też.
08.08.2017, 16:43
Monitoring w szczerym polu, toś chłopie dowalił. Komórki nie musiał mieć przy sobie, z resztą po BTSach ciężko będzie ustalić w szczerym polu na niezabudowanym terenie gdzie dokładnie był, z resztą tam niedaleko jest dziura w zasięgu, widać to zwłaszcza jak się jedzie pociągiem.
Kierowca nie jest nienamierzalny, ale to nie jest wcale takie proste.
cześ
cześ 08.08.2017, 12:31
i jeszcze (...) cham sp*****ił
Karolina
Karolina 08.08.2017, 11:24
Poszukiwany jest sprawca wypadku, prosimy o kontakt świadków zdarzenia
Takajama
Takajama 11.08.2017, 22:21
witaj, czy jesteś rodziną poturbowanego faceta z skody ? może mogę ci pomóc
Koko
Koko 10.08.2017, 01:57
Świadkiem nie jestem ale chciałbym podpowiedzieć jeśli kierowca jechał od strony Oławy na Wrocław to w miejscowości Stanowice po prawej patrząc w kierunku Wro jest warsztat a tam kamery bardzo dobre które obejmują ulice i to bardzo dobrze bo sam miałem zderzenie i ich kamery mi bardzo pomogły. Proszę je wykorzystać właściciel jest bardzo miły napewno pomoże
slayer 68
slayer 68 08.08.2017, 19:26
moja malzonka siedem lat temu w tym sam miejscu miala podobny wypadek .jest osoba niezdolna do samodzielnej egzystencji .tak to sie fachowo nazywa. a sprawca sie oddalil.i tyle po nim.byli swiadkowie ale nikt nic nie widzial bo po co po policji sie wloczyc.zycze szybkiego powrotu do zdrowia
Takajama
Takajama 11.08.2017, 22:17
Cześć slayer 68. Chyba mogę ci pomóc w sprawie sprawcy wypadku twojej żony, chciałabym jej pomóc
magda
magda 08.08.2017, 10:35
chcąc uniknąć czołówki z vanem spowodował czołówkę ze skodą... BMW, tak bardzo
p0jeb
p0jeb 08.08.2017, 11:21
@magda jedziesz a na przeciwko siebie masz do wyboru pojazd jeden o większej masie i prędkości i drugi o mniejszej masie oraz prędkości, gdzie walisz? Gdzie będą większe zniszczenia? Zasada zachowania pędu. Przy różnicy kilkuset kilogramów i prędkości nawet 20km/h różnica w sile uderzenia będzie duża
marcin
marcin 11.08.2017, 09:25
gość w BMW na pewno to dokładnie obliczył... haha
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 08.08.2017, 10:09
To kompletny brak prezencji Policji na drogach, a szczególnie na tak niebezpiecznych odcinkach. Nie wysokość kary, lecz jej nieuchronność może powstrzymać debili drogowych od takich zachowań. Pamiętacie, jak rząd PO/PSL obcinał Policji budżety, likwidował etaty i całe posterunki? To są efekty takiego postępowania. Na drogach nie ma miejsca na demokrację i liberalizm. Na drogach musi być żelazny reżim policyjny. Inaczej tragedie będą na porządku dziennym.

Na skrzyżowaniu drogi 94 w Jankowicach obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Bardzo niewielu tam zwalnia, bo nie widać nigdzie Policji, a jest tam nie tylko skrzyżowanie, ale też przystanek autobusowy po obu stronach i przejście dla pieszych. Za kompletny brak nadzoru nad ruchem drogowym na tym odcinku odpowiedzialny jest Komendant Powiatowy Policji i Starosta. Obaj powinni stanąć przed sądem karnym za niedopełnienie obowiązków służbowych. Jednak najpierw trzeba wyczyścić prokuratury i sądy z kolesi postkomunistycznej mafii i z tej "zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi", jak to publicznie sformułowała sędzia Kamińska.
malkontent
malkontent 13.08.2017, 21:18
Nasz ekspert pan Rolfo , od spraw przyziemnych i kosmicznych znowu nadaje i znowu wina tych z PO/PSL Coś się pan tego starosty czepił? Że też panu jeszcze nie zaproponowali funkcji doradcy w rządzie?
gość
gość 14.08.2017, 12:11
Czego chcesz od wypowiedzi pana Rolfa Michałowskiego? Są rzeczowe, logiczne i trafne. Nie lubisz prawdy? O wyczynach naszego starosty poczytaj sobie tutaj:

http://stanowice-marcinkowice.…

http://stanowice-marcinkowice.…

http://stanowice-marcinkowice.…
tez gość
tez gość 14.08.2017, 15:13
Do gościa - autopromocja to nie grzech ale WSTYD!
14.08.2017, 13:34
Rolf, sam sobie pochwały pisze?
15.08.2017, 01:04
Ja mam ambiwalentny stosunek do niego. Po prostu nie zgadzam się ze znaczną częścią jego poglądów i nie podoba mi się jego sposób bycia.
gość
gość 14.08.2017, 15:36
Dlaczego tak nienawidzisz tego Rolfa? Co on ci złego uczynił?
Qmax
Qmax 08.08.2017, 17:40
Nie widać policji bo pojechała ochraniać żałobników smoleńskich.
gość
gość 09.08.2017, 10:37
Jesteś złośliwym (...) wypranym z wszelkiej przyzwoitości i wszelkiej moralności.
gość
gość 09.08.2017, 11:09
Żałobnik smoleński?
belzebub
belzebub 08.08.2017, 11:07
Pleciesz . Nie dawno capneli mnie w tym miejscu nieoznaczonym radiowozem. Zapłaciłem.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 08.08.2017, 11:27
Nic nie „plotę”. Nieoznakowane radiowozy nie działają tak prewencyjnie, jak widoczny z daleka patrol mundurowy. Nie chodzi o to, żeby tylko „capnąć” takich, którzy już dopuścili się chamstwa na drodze, lecz głównie o to, żeby do takiego chamstwa i związanego z tym śmiertelnego zagrożenia, w ogóle nie dochodziło.
bezlebub
bezlebub 08.08.2017, 13:17
Myślę ,że nie da się taką metodą daleko zajechać. Jak zwolnią w tym miejscu to przyspieszą w innym miejscu. Sam tak robię. W Marcinkowicach jest stały radar i zobacz jak tam każdy jedzie ? Jak w pacierzu a po chwili.......
JOJO
JOJO 08.08.2017, 21:26
Jakby kolega nie zauważył, radar stacjonarny w Marcinkowicach to tylko puszka bez wnętrza
kamil
kamil 08.08.2017, 09:37
powiem tak, bedac w Pl przez kilka tygodni na prostej z Olawy do Wroclawia widzialem: wyprzedzanie na 4go i nawet juz piatego, na podwojnej ciaglej, wymuszenia, notoryczne przekraczanie predkosci, po pijaku tez niejeden jechal bo miotalo nimi jak po dobrej polowce...
wnioski - zupelna degregolada jesli chodzi o wielu wielu kierowcow, powinni zabierac prawa jazdy bez mrugniecia okiem takim potencjalnym mordercom...
sa wypadki i to bardzo wiele smiertelnych a pozniej wini sie drzewa bo przy drodze rosna... to nie drzewa, to chora metalnosc "kierowcow" degeneratow.
belzebub
belzebub 08.08.2017, 11:05
Jak widziałeś w tym miejscu wyprzedzanie na czwartego a nawet na piątego to rzuć to gówno które jarasz albo przestań tyle chlać bo rzuca ci się na czaszkę i masz już problemy z widzeniem.
Owszem popylają w tym miejscu . Owszem wymuszają . Owszem widuje się wyprzedzanie na trzeciego. Ale w tym miejscu nie da się ustawić czterech aut a już piąte to cię nie źle poniosło. Chyba że opisujesz zachowanie na motorach
kamil
kamil 09.08.2017, 17:39
sluchaj mozesz tam sie rzucac i nie wierzyc wiem co widzialem i malo mnie interesuje twoja wiara czy nie wiara. tak bylo i tak napisalem. pozdo 600
Kij
Kij 11.08.2017, 20:35
Wyprzedzanie na czwartego, to nie wyprzedzanie czterech kolejnych aut, ale cztery pojazdy jadące równolegle. Nie ma tam możliwości by zmieściły się tam cztery czy pięć aut.

Pozostałe