Jelczańska hala znów ożyła

  • 17.06.2017, 11:48
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Jelczańska hala znów ożyła
W hali Jelczańskiego Parku Technologicznego przy ul. Techników 1c od rana trwa zlot i piknik Jelcza, zorganizowany przez Józefa Adamowicza i Stowarzyszenie Wsparcie Techniczne Ratownictwa z Miłoszyc. Można obejrzeć kilkadziesiąt pojazdów produkowanych niegdyś w JZS i powspominać stare czasy. Niestety, nie dojechał zapowiadany ciężarowy żubr, ale jest słynny ogórek, czyli polskie wydanie czeskiej "karosy", są pojazdy pożarnicze, autobusy, ciężarówki. - Najważniejsze, że samochody są prezentowane w miejscu, w którym zostały wyprodukowane - mówi Adamowicz. Można wsiadać, dotykać, a nawet poczuć charakterystyczny zapach, wysłuchać opowieści miłośników starych aut, spotkać się  z dawnymi pracownikami JZS, a nawet zobaczyć najnowszą produkcję motoryzacyjną ze starych jelczańskich hal, czyli pojazdy spółki "Jelcz", produkującej dziś na potrzeby obronności. Pojazdy można oglądać przez całą sobotę - do godz.20.00. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Powiatowej" fot. Jerzy Kamiński
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iwona
Iwona 18.06.2017, 12:47
Chętnie wybrałabym się do JZS. Tym bardziej, że obecnie czytam powieść Krzysztofa Tokarza, Renn Breslau miasto złota i miłości. Część akcji dzieje się właśnie we Friedrich Krupp Bertha Werke czyli w tych samym miejscu. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej o tej imprezie. Przyjechałbym z książką.
Slawekpobo
Slawekpobo 17.06.2017, 19:49
"Super, że Dudkowski i ekipa coś robią..."
Panie Tadeuszu, a mógłby Pan zdradzić jakieś szczegóły, co konkretnie robią? Szanuję Rafała, ale uważam, że nie ma kompetencji, by zarządzać spółką "Jelcz". Uważam, że jest szansa na rozwój tej firmy i produkcję samochodów nie tylko dla armii, lecz także dla potrzeb gospodarczych. Pisałem już kiedyś o tym i nie będę się powtarzał, ale zaproponuję Panu, by sprawdził Pan w necie, jak jest np we francji, dlaczego np firmy zajmujące się wywozem śmieci kupują tylko Renaulty. Myślę, że gdyby teraz Jelcz wszedł w produkcję tanich, prostych samochodów z specjalistycznych z łatwym i tanim kredytowaniem, to w przyszłości mógłby produkować nawet TIRy.
Pozdrawiam.
jelczanin
jelczanin 18.06.2017, 09:48
całkowicie się zgadzam.
Lipa
Lipa 17.06.2017, 19:08
Trochę kiepsko, że do 18.00 wystawa zdążyła się już zwinąć. Po co klepać, że do 20.00? Ludzie z dzieciakami przyjechali, a tu lipa.
Tadeusz Sucharski
Tadeusz Sucharski 17.06.2017, 16:41
Teresa ty sobie wylej kubel zimnej wody... albo.lepiej wlej kubeł oliwy do glowy !!
Super ze Dudkowski i ekipa cos robi obecny włodarze ten mały i ten drugi chamowaty albo ten najwazniejszy co nic nie ma do powiedzenia nie robia w tym.kierunku nic wiesz dla czego bo.maja to w dupie bo nie kochają Jelcz-laskowice a kochać to cos wiecej niż politykowac i rządzić miastem. Elo elo dzięki Łukasz i dzieki Adamowicz i dzieki Sofinski ze kochacie JELCZ
mirek
mirek 17.06.2017, 16:30
Jak dobrze idzie to niech zalewa czym chce. Jak widać, "można"!!!. Zresztą coraz więcej rzeczy w Polsce zaczyna nagle się opłacać. Dziwne, że do tej pory się nie opłacało?. Żałosna PO zgiń przepadnij na wieki wieków, a tym co się nie podoba w POLSCE PIS jak ją nazywacie to do Afryki, tam cieplej i dużo wolnych terenów, które opuszczają wasi ukochani "uchodźcy". Kopalnie diamentów stoją przed wami otworem nie zatruwajcie nam życia i sami się z nami nie męczcie, nikt tu was na siłę nie trzyma.
Teresa
Teresa 17.06.2017, 13:30
Szkoda, że pozostałością po JZS prezesuje miejscowy Misiewicz. Ciekawe czy dalej zalewa głowę wiadrem zimnej wody?
Oława
Oława 17.06.2017, 13:17
Brawo, nasz region, nasz Jelcz!

Pozostałe