Co z przejściem dla pieszych i progami w parku?

  • 18.11.2019, 12:46
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Co z przejściem dla pieszych i progami w parku?

Czytelnik pyta dlaczego na nowej drodze w parku nie wyznaczono przejść dla pieszych. Martwi się o bezpieczeństwo spacerujących i proponuje trzy przejścia. Chce też progów zwalniających. Czy słusznie?

- Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie braku przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów na nowo oddanej do użytku drodze w parku miejskim w Oławie, będącą ciągiem ulicy Spacerowej - pisze do redakcji. - Samo powstanie tej drogi jako twardej było bardzo dobrym pomysłem, który zdecydowana większość mieszkańców pochwala. Jednak w projekcie zapomniano, że przebiega ona przez park i przecina kilka bardzo uczęszczanych ciągów pieszo-rowerowych, nie wykonując w tych miejscach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Droga jest oznaczona znakiem "Strefa ruchu" co oznacza, że obowiązują na niej przepisy ruchu drogowego. Jest ograniczenie prędkości do 30 km/h i tylko jeden próg zwalniający. Park powinien być ostoją dla zwierząt i miejscem do wypoczynku i aktywnego spędzania czasu dla mieszkańców. Przecinając go na pół ruchliwą drogą, gdzie zdecydowana większość kierujących będzie pędzić raczej grubo więcej niż te 30 km/h, sami prosimy się o nieszczęście. Tam potrzebne są trzy przejścia z przejazdami dla rowerów. Pierwsze w miejscu gdzie zbudowano próg zwalniający (przy dużym stawie), drugie przy wiadukcie kolejowym i trzecie przy moście na Oławce. Dodatkowo powinny w obrębie drugiego i trzeciego zostać zamontowane progi zwalniające. Pytanie dlaczego tego nie zrobiono od razu? Zrobiono natomiast coś czego nie ma na projekcie (przynajmniej tym dostępnym na stronie UM), mianowicie odpływ wód deszczowych z ulicy Spacerowej bezpośrednio do dużego stawu. Proszę więc redakcję o interwencję w sprawie przejść. Pytania o drogę w parku wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Oławie. Czekamy na odpowiedź. Do tematu wrócimy.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Damian
Damian 19.11.2019, 21:29
Polaku cebulaku jak zwykle nic nie pasuje!!! Trzeba było nie ruszać tej drogi niech wiesniak w swoich białych adidasach chodzi po błocie i jeździ po dziurach!!! Takich krytyków to powinni oałą po plecach lać ile wlezie bo nigdy nikomu nic nie pasuje!!!!
sw
sw 20.11.2019, 09:33
Hej, nie zagalopowałeś się , chłopcze?!
AsusROG
AsusROG 19.11.2019, 16:58
A ja jako mieszkaniec Oławy pytam co z dworcem PKS?Który wygada jak barak dla zapijaczonych żuli.
anonim
anonim 20.11.2019, 09:38
pytaj radnych platformy którzy byli za postawieniem lodówki dla bezdomnych. Niech teraz radzą co z tym fantem zrobić
Jarosław
Jarosław 19.11.2019, 14:30
Oj Walerek naiwniaku, jeszcze będziesz zdumiony....no i ważne, że nie masz mentalności Polaka. Niech żyje mentalność Korei Płn.
Walerian
Walerian 19.11.2019, 12:04
Trudno krytykować za taką drogę jak na obrazku.
Bardzo ładnie wygląda.
Nie widzę tego aby wymyślać jeszcze jakieś pierdoły.
Na zachodzie ustawiają gazony aby slalomem jeździć, może jeszcze tu ustawią?
Były dziury, było narzekanie, droga ładna znowu narzekanie - taka mentalność Polaka.
Tomek
Tomek 19.11.2019, 06:02
Drogi anonimie, wielki obrońco Pana Burmistrza, za dobre rzeczy jest wypłata i głosy w wyborach, natomiast za fuszerkę której w Oławie nie brakuje należy się trochę krytyki, która może zadziałać mobilizująco. Gazeta Powiatowa to nie TVP INFO nie będzie tylko klaskać władzy.
anonim
anonim 19.11.2019, 18:36
Ale gdzie widzisz fuszerkę? Wy z platformy i kamiński z trybulskim wynajdujecie absurdalne mankamenty. Czepiacie się takich spraw, które nie mają żadnego znaczenia. Krytykujecie dla samej krytyki, bez żadnego głębszego sensu.
18.11.2019, 20:33
A może gazeta mogłaby zapytać co tam słychać w sprawie podwójnych płatności za basen kryty i ile "niezwykle skuteczny radca prawny" odzyskał pieniędzy podatników?
anonim
anonim 18.11.2019, 17:54
u was ciągle tylko krytyka burmistrza, ale błazeńsko wam wychodzi to wyciąganie minusów. Zamiast pochwalić, i do tego przykrywacie to że do was czytelnicy przychodzą. Ta jasne. Przyszedł przykładem trybul do kamińskiego słuchaj dowalmy coś burmistrzowi tylko napisz że to czytelnik.
To że to pierwszy etap budowy drogi, która w przyszłości połączy się z Nowym Otokiem też nie napiszecie. A po co. Niech ludzie dopytują się i niech będą wściekli na burmistrza. U was na zebraniach dziennikarzy to tematy podają wam radni platformy?
Mario max
Mario max 18.11.2019, 15:22
Przejscie dla pieszych i znak B-35 trzeba dołożyć
Marek
Marek 18.11.2019, 14:44
Ja bym proponował zrobić kładę dla pieszych, zawsze to będzie bezpieczniej.
Może dla zwierzyny też zrobić wiadukt tak jak nad autostradami.
Gościu się chyba zapomniał, że jest to mało ruchliwa droga przez park.
20000 aut na dobę raczej tą drogą nie przejedzie. To jest raczej aleja parkowa z przeznaczeniem na ruch pojazdów.
KIEROWCA GENERAŁ
KIEROWCA GENERAŁ 18.11.2019, 14:09
Możecie temu czytelnikowi odpisać, ze gazeta to nie urząd miejski i nie zdecyduje gdzie co ma być zamontowane, a gdzie nie.

Pozostałe