Jaka będzie płaca minimalna w 2020 roku?

  • 16.11.2019, 12:56
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Jaka będzie płaca minimalna w 2020 roku?

Rząd zadecydował o podwyższeniu minimalnego wynagrodzenia do 2600 zł brutto na 2020 r. 10 września Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r.

Podwyższenie minimalnego wynagrodzenia do 2 600 zł oznacza wzrost o 15,6 proc. w stosunku do 2019 r., w którym najniższa pensja wynosi 2250 zł). Jeżeli  chodzi o minimalną stawkę godzinową, to w roku 2020 wyniesie ona 17 zł, czyli o 2,30 zł więcej w stosunku do roku 2019. Proponowane zmiany oznaczają, że w przyszłym roku najniższe wynagrodzenie za pracę netto, czyli na rękę wyniesie 1878 zł, zaś stawka godzinowa ukształtuje się na poziomie 14,70 . Poniżej przedstawiamy zmiany w wynagrodzeniu minimalnym na przestrzeni ostatnich 15 lat: 2005 - 849 zł brutto 2006 - 899 zł brutto 2007 - 936 zł brutto 2008 - 1126 zł brutto 2009 - 1276 zł brutto 2010 - 1317 zł brutto 2011 - 1386 zł brutto 2012 - 1500 zł brutto 2013 - 1600 zł brutto 2014 - 1680 zł brutto 2015 - 1750 zł brutto 2016 - 1850 zł brutto 2017 - 2000 zł brutto 2018 - 2100 zł brutto 2019 - 2250 zł brutto    
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mario max
Mario max 22.11.2019, 16:09
asdf napisał:

,, Musisz coś skomentować , bez tego nie byłbyś sobą. Za dużo ciebie na forum ! "

Oooo..... , naprawiłeś Caps Lock-a
Nawet się do Ciebie uśmiechnę teraz :)

p.s.
Spoko - Pani redaktor czuwa ..... , nie wszystkie moje komentarze są publikowane.
Mario max
Mario max 21.11.2019, 14:30
Pracodawcy znaleźli sposób na ominięcie wymuszonego podniesienia płacy minimalnej do 2600 zł.
.... to skrócenie czasu pracy.
Od 1 stycznia 2020 r. najniższe wynagrodzenie ma wzrosnąć właśnie do tej kwoty z obecnych 2250 zł.

Nie takiego efektu podwyżki minimalnej płacy spodziewał się rząd, gdy ją zapowiedział.

.... i piłeczka odbita. :/

p.s.
info do asdf

zmień nick na ADHD
asdf
asdf 22.11.2019, 10:34
Musisz coś skomentować , bez tego nie byłbyś sobą. Za dużo ciebie na forum !
asdf
asdf 21.11.2019, 10:09
Mario max naPiSał: " Nie zasługujesz na PiSanie o tobie z wielkiej litery, frajerze od cytatów. ”

Polemika z tobą mnie rozwala.
Wzbogać słownictwo i wróć na forum.

Jesteś rozwalony od dłuższego czasu - spadaj z forum. A ... może żona żona cię bije? nie współczuję.
Mario max
Mario max 21.11.2019, 01:22
asdf napisał;

,, Nie zasługujesz na PiSanie o tobie z wielkiej litery, frajerze od cytatów. "

Polemika z tobą mnie rozwala.
Wzbogać słownictwo i wróć na forum.
i tak bywa ....
i tak bywa .... 20.11.2019, 14:40
emeryt - nie przejmuj się.

Jest projekt o podwyższeniu składek na ZUS dla osób zarabiających 8 tys. zł netto miesięcznie.

.... , jak to przejdzie , to znajdzie się kasa dla Ciebie i dostaniesz (nie) swoje.
Mariusz
Mariusz 20.11.2019, 11:07
asdf napisał "

,, Wyborca = Mario max, poznać cię po cytatach. Po co ci to? "
Jak zwracasz się do mnie , to użyj Caps Lock-a i pisz ,, Tobie" ..... a nie ,,ci "
..... tłuku.
asdf
asdf 20.11.2019, 17:17
Nie zasługujesz na PiSanie o tobie z wielkiej litery, frajerze od cytatów.
Wyborca
Wyborca 19.11.2019, 20:56
,, ..... Nie wolno pomijać osoby z niepełnosprawnością, bo nie wszyscy otrzymali zapowiadane 500+. "

.... , zwróć się do obiecującego.
asdf
asdf 20.11.2019, 09:37
Wyborca = Mario max, poznać cię po cytatach. Po co ci to?
obserwator
obserwator 19.11.2019, 12:14
A emerytury/renty powinny też rosnąć o 15,6 % od marca 2020 r, tak jak jest to w krajach UE.
Zasiłki rodzinne na dzieci i świadczenie pielęgnacyjne również wzrost o taki %.
Nie wolno pomijać osoby z niepełnosprawnością, bo nie wszyscy otrzymali zapowiadane 500+.
emeryt
emeryt 20.11.2019, 09:40
Obiecanki - cacanki, a emerytom (wyborcom) teraz wstyd , że głosowali na PiS myśląc , że dotrzyma słowa!
Mario max
Mario max 16.11.2019, 13:56
Niech jeszcze wymyślą aby pracownik bez kwalifikacji płacę minimalną był w stanie wypracować.
..... pieniadze na drzewie nie rosną.

Pozostałe