Czy karmić gołębie?

  • 16.11.2019, 10:37
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Czy karmić gołębie?

.

Zbliżają się chłody. Ci, którzy przychodzą pod miejskie śmietniki, by wyrzucić gołębiom trochę zebranego chleba, będą je dokarmiać częściej. - Tymczasem efekt takiego dokarmiania widać w wielu miejscach - pisze do redakcji pan Daniel z Oławy. - Na starych budynkach, zwłaszcza z cegły, którą odchody ptasie po prostu niszczą. Na naszych kurtkach. Na samochodach - a taki zanieczyszczony lakier, jeśli szybko się go nie wyczyści, to może być dla właściciela spory problem. Przy okazji - ma ktoś dobry pomysł na taki bardzo zasuszony "ładunek"? Jak go usunąć z auta, nie niszcząc lakieru? O ile wiemy, w Oławie jest tylko jedno miejsce z tabliczką zakazującą karmienie gołębi - na stacji PKP. Czy powinno ich być więcej? Czy na każdym parapecie powinno się montować ostre druty, zniechęcające ptaki do siadania tuż za oknami (jak na ratuszu)? A przynajmniej na wszystkich obiektach zabytkowych, jak stare oławskie stajnie pokoszarowe? Czy powinni być wyznaczone miejsca do dokarmiania ptaków? A może Straż Miejska powinna wlepiać mandaty za dokarmianie gołębi?  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Roman od Kazika
Roman od Kazika 20.11.2019, 12:37
Naprawdę g****ana galeria...
Mariusz
Mariusz 20.11.2019, 11:19
Rozwiń temat bo nie nadążam
Mariusz
Mariusz 16.11.2019, 18:09
Jedźcie do miast położonych nad morzem.
Mewy obrabiają całe miasto , dachy , itd. i wcale nie są dokarmiane przez ludzi.
..... , i jakoś większego problemu ludzie z tego powodu nie mają.
Sprzatają po nich i tyle.

Posiadaczom aut polecam myjnie Orlen .
Kupujac usługę w opcji Premium wosk idzie na karoserię i takie g****** przecierając papierową chusteczką fajnie schodzi.
jesteś
jesteś 20.11.2019, 09:44
głupi czy udajesz?
poloM
poloM 20.11.2019, 17:23
Tu nie ma co rozwijać, jesteś niedorozwinięty?

Pozostałe