Nowy chodnik i ścieżka są, ale nie można z tego korzystać. Jak długo jeszcze?

  • 20.04.2017, 13:51
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Nowy chodnik i ścieżka są, ale nie można z tego korzystać. Jak długo jeszcze?

Remont torów i budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Wiejskiej zakończyły się kilka tygodni temu, zgodnie z planem. Jednak piesi i rowerzyści wciąż nie mogą korzystać z chodnika... Oto pytanie od jednej z czytelniczek. - Może państwo napiszą coś o przejeździe na Nowy Otok, chodnik po remoncie jest nieczynny i nie wiem, po co to robili, skoro nie można z niego korzystać...

Prośbę o wyjaśnienie sytuacji wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Oławie. Odpowiedzi udzielił Tadeusz Kułakowski: - Wszystkie roboty budowlane zostały zakończone. Do uruchomienia ciągu pieszo-rowerowego pozostało zamontowanie rogatek, sygnalizacji ruchu kolejowego oraz monitoringu. Z uwagi na charakter linii kolejowej, która należy do najszybszych tras tego typu w Polsce (dopuszczalna prędkość pociągów wynosi do 160 km/h), przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac na przejeździe kolejowym niezbędna jest certyfikacja systemu zarządzania ruchem kolejowym ETCS/ERTMS, która ma potrwać do czerwca bieżącego roku. W tym czasie PKP S.A. wskaże termin uruchomienia przejścia.    
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.04.2017, 20:11
Cyt. "Z uwagi na charakter linii kolejowej, która należy do najszybszych tras tego typu w Polsce..." już dawno powinien być wybudowany w tym miejscu wiadukt!!! Miast powinno dogadać się z PKP i właścicielem drogi (droga wojewódzka) i rozpocząć starania o budowę wiaduktu. Argumentów na tak jest bardzo wiele: szybka linia kolejowa, duży ruch na tej drodze - dojazd do autostrady, nie wspomnę jakie korki są aż za Kaufland jak zamkną przejazd i trafią się dwa pociągi w tym jeden który powoduje zamknięcie rogatek jeszcze przed wjazdem pociągu na stację i postojem na stacji.
21.04.2017, 09:19
Popieram!!!
Kazio
Kazio 21.04.2017, 09:10
Popieram Mieszkańca. Z tym, że estakada powinna przebiegać nad ulicą Strzelną (ze zjazdami bezkolizyjnymi do kebabów) i kończyć się w okolicach Rynku, a może nawet przy lodach na Rocha. Martwi mnie tylko fakt, że wtedy kierowcy, którzy do tej pory stali na rogatkach, przestaną czuć pociąg. A to w naszej sytuacji demograficznej jest niewskazane. No, ale coś za coś.
as
as 20.04.2017, 21:26
Dokładnie tak ale patrząc na Oławskie inwestycje jak długo to wszystko trwa i się ślimaczy to chyba za 100 lat wybudują...patrz. obwodnica, rondo przy lipowej czy remont wiaduktu na Brzeg. Czasami mam wrażenie, że nasza władza nic nie może.
kol
kol 20.04.2017, 17:15
Na dłużej starczy
TO JA
TO JA 20.04.2017, 14:34
OTWARCIE SCIEZKI NASTAPI ZA POL ROKU W ZIMIE.

Pozostałe