Ten lisek zginął przez ludzką głupotę

  • 12.04.2017, 12:09
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Ten lisek zginął przez ludzką głupotę

9 kwietnia strażacy z JRG Oława i OSP Owczary gasili pożar nieużytków w pobliżu Niemila. Niestety tym razem nie skończyło się tylko na wypalonej powierzchni, ale strażacy byli też świadkami namacalnego dowodu na to, jak niebezpieczne są tego typu pożary dla zwierząt.

  Pomimo apeli w środkach masowego przekazu i coraz większej świadomości społecznej ciągle dochodzi do pożarów traw i nieużytków wywołanych przeważnie przez człowieka. Na pogorzelisku strażacy odnaleźli młodego lisa, który bardzo mocno ucierpiał na skutek wysokiej temperatury. Strażacy wezwali lekarza weterynarii, Wojciecha Aksmana, który po obejrzeniu liska, musiał go uśpić. - Strażacy kolejny raz apelują o zaniechanie wypalania traw i nieużytków z uwagi na zagrożenie jakie to niesie dla zwierząt, ale także z uwagi na zagrożenia dla mienia - mówi kpt. Bartłomiej Marcinów. - Niekontrolowany pożar na skutek zmiany kierunku wiatru może spowodować o wiele większe spustoszenie i straty niż tylko spalona powierzchnia... (AH)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosia
Gosia 13.04.2017, 07:57
Wiosna to i głupota ludzka rozkwita na nowo .
bolek
bolek 13.04.2017, 01:13
Głupie wiejskie cepy, jak widać po waszych wpisach to faktycznie nie dziwię się, że konieczna jest reforma edukacji, bo nie dość, że pisać w ojczystym języku poprawnie nie potraficie to jeszcze nie wiecie podstawowych rzeczy na temat, który wam w szczególności powinien być znany. WYPALANIE POWODUJE WYJAŁOWIENIE GLEBY!!!. Powiedzmy sobie szczerze robić się wam nie chce więc idziecie na łatwiznę. Za wypalanie jak i za wyjeżdżanie nieumytym sprzętem z pola na jezdnię powinny sypać się takie mandaty, żebyście w końcu nauczyli się jakiegoś porządku. Przez was co chwilę trzeba remontować drogi, bo jeden tłuk z drugim nawiezie bruzd z pola i nawet nie posprząta po sobie.
as
as 13.04.2017, 22:01
Bolek wybrudziłeś sobie koła w swoim polonezie czy o co Ci chodzi?
termy jakuba
termy jakuba 12.04.2017, 21:22
spróbujcie zgłosić spalanie oławskiej straży miejskiej.
jak skończą ważne i pilne sprawy typu pogaduchy z pięknymi paniami z recepcji i sklepiku basenowego term jakuba to może się tym zajmą i udzielą ustnego upomninenia
takie o
takie o 12.04.2017, 23:27
zazdrość czy brzydka pani?
antek
antek 12.04.2017, 14:40
przestańcie chodzić do sklepu i kupować mięso bo każde udko czy pierś to jest śmierć jakiegoś zwierzaka...wy krzykacze i obrońcy zwierząt
taka ja
taka ja 12.04.2017, 23:27
nie zgadzam się. są zwierzęta hodowane właśnie na pożywienie dla nas i są takie dzięki którym żyjemy. i to właśnie "dzika" przyroda daje nam życie i zwierzęta hodowlane jedzenie. nie zapominajmy o tym.
antek
antek 13.04.2017, 16:50
ale to też śmierć zwierzaczka Twój tok rozumowania jest taki to co dla Ciebie do gara można zabić tak? a jak zabijemy zwierzę dziki to już nie można?
Charllyyy
Charllyyy 12.04.2017, 14:27
Pier*****ie trzeba wypalac ludzie od setek lat wypalali i bylo dobrze a teraz jeden lisek bo to piepszona tv i facebuki naglasniaja ludzie sr*m na was jedtescie po***ani dami doprowadziliscie do tego ze na tym swiecie jest taki syf...
albertowa
albertowa 13.04.2017, 11:28
Charllyy, tak na marginesie pisze się: piepRZony ;) Twoja elokwencja poraża!
Masz buraczane podejście do sprawy, takie wiejskie :)
wal-dek
wal-dek 13.04.2017, 17:12
Dadaj więcej "emotionków" będzie poważniej.
Zygfryd Wielki
Zygfryd Wielki 13.04.2017, 08:04
Sawanny w Afryce samoczynnie się wypalają każdego roku. Gdyby stosować ta samą logikę to po tylu pożarach nie zobaczylibyśmy tam nic żywego a jednak i zwierzęta i rośliny żyją i mają się dobrze.
Zgadzam się tylko w jednej kwestii. W kwestii bezpieczeństwa dla ludzi i ich majątku. Więc nie o przyrodę tu chodzi bo ta jest mądrzejsza od nie jednego tłuka-nieuka
Zygrfydek Malutki
Zygrfydek Malutki 13.04.2017, 16:10
Zygfrydzie Wielki, bycie "tłukiem-nieukiem" objawia się między innymi brakiem znajomości zasad pisowni. Pozdrawiam i życzę samoczynnego przypływu wiedzy.
kol
kol 13.04.2017, 10:09
A to dowaliłeś. Opowiedz mi o tym corocznym, samoczynnym wypalaniu się sawanny:-)
A nie słyszałeś może, że sawanny podpala się aby uzyskać teren pod uprawę?
W wysokich trawach ukrywają się też dzikie i groźne zwierzęta, więc w pobliżu osady wypala się trawy.
Do tego jest to sposób nawożenia gleby na uprawy. Po 2 latach ziemia jest wyjałowiona i przenosi się uprawę w inne miejsce.
Kol
Kol 13.04.2017, 06:52
Ty głupku! Po co takie bzdury opowiadasz? Setki lat temu ludzie syfa kąpielą w rtęci leczyli co nie oznacza, że to dobry pomysł. Jesteś prostym człowieczkiem.
kama
kama 12.04.2017, 16:16
łeb sobie wypal
wes
wes 12.04.2017, 20:04
kama tak wyzywasz tych ludzi ze wsi a jestem ciekawy gdzie jeździsz w weekendy się opalać?
kama
kama 12.04.2017, 13:40
pierd.... wiesnioki trawy wypalaja! wy glaby zabijacie zwierzeta!!! tlumoki ze sloma w butach bez rozumu
Zenek
Zenek 12.04.2017, 22:04
Kama sama pewnie śpisz na słomie,a wieśniackie pochodzenie masz w rodowodzie,nie ubliżaj innym bo sama masz słomę ale nie w butach a w głowie.
bruce
bruce 13.04.2017, 11:15
Zenek gdyby twój mózg wsadzić do łebka od szpilki to była by z tego grzechotka.
kama
kama 12.04.2017, 23:56
w rodowodzie to ty masz napisane mieszaniec
jelczanin
jelczanin 12.04.2017, 13:31
TYLKO WYSOKIE KARY MOGĄ TROCHĘ POMÓC MOŻE LUDZIE NABIORĄ ROZUMU ŻE SZKODZĄ SOBIE I PRZYRODZIĘ
arek
arek 12.04.2017, 15:55
tez mam takie zdanie
albertowa
albertowa 12.04.2017, 12:49
Albert, a skąd wiesz, że to był ten lisek? A tak z innej beczki: zainwestuj w porządną wolierę dla swoich kur ( które i tak zabijesz :/ )
Infiniti
Infiniti 12.04.2017, 12:44
Jak nie potrafisz zabezpieczyć kurnika to już twój problem, lis nie jest człowiekiem, w przeciwieństwie do Ciebie
Albert
Albert 12.04.2017, 12:19
Taki "miły" lisek wlazł nocą do mojego kurnika i podusił 20 kur. Mi tam go nie żal.
Andżelika
Andżelika 12.04.2017, 13:31
Trzeba bylo lepszy kurnik zbudowac. Zabieramy lasy czyli naturalne srodowiska zycia takiego lisa nie ma sie co dziwic ze szuka jedzenia gdzies indziej. Powodzenia bez duszna istoto. Mi nawet jest ciebie zal mam nadzieje ze doswiadczysz kiedys takiego bolu jak ta biedna istota. Zenada !

Pozostałe