Chłopak zaatakowany na dworcu!

  • 15.11.2019, 12:04
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Chłopak zaatakowany na dworcu!

Pani Magda opisuje sytuację, która wydarzyła się wczoraj na dworcu PKS. Martwi się o bezpieczeństwo uczniów!

- Zwracam się z prośbą o pomoc w imieniu mojej siostry, której syn w dniu wczorajszym został zaatakowany przez pijanego mężczyznę na dworcu PKS - pisze do nas czytelniczka. - Proszę Was o artykuł na ten temat gdyż nie może być tak, że młodzi ludzie wracają ze szkoły do pobliskich wiosek do domów i boją się czekać na autobus w holu dworca PKS. Wczorajsza sytuacja miała miejsce o godz. 18.30. Gdy młodzi ludzie czekali i mieli wchodzić do autobusu, jeden z grzejacych tam się panów i uderzył z całej siły chłopca w głowę. Młodzież zaczął uciekać i dzwonić na policję. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mamy taką porę że o godz. 17.00 jest już ciemno. Czy na Oławski PKS wstęp mają tylko bezdomni?
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mario max
Mario max 17.11.2019, 13:11
Anonim - z takim tekstem to raczej do władz miasta.

Podstawowym zobowiązaniem miasta powinno być zapewnienie takiego wsparcia, by osoba mogła wyjść z bezdomności.

Poczytaj sobie Kartę Praw Osób Bezdomnych ..... , żyj i daj żyć innym człowieku.
Anonim
Anonim 17.11.2019, 16:20
Mario Max oczywiście i nigdzie nie ma mowy o tym w Karcie Praw Osób Bezdomnych …. Że jak jest bezdomny to może wejść komuś na głowę może kogoś bić A nikt nie ma prawa jego ruszyć bo jest bezdomny. Dużo jest takich osób że nawet przy pomocy osób trzecich zwyczajnie z tej bezdomności nie chcą wyjść bo jest im tak wygodniej. Po co mają opłacać rachunki chodzić do pracy jak wszystko na gotowe dostaną A na alkohol zarobią jak nie pod Kaufem to dając komuś w mordę.
Znam się na prawie, możliwościach prawnych i problemy z bezdomnymi
Znam się na prawie, możliwościach prawnych i problemy z bezdomnymi 16.11.2019, 17:11
Ludzie jesteście tak głupio mądrzy, że aż się ciężko czyta wasze komentarze. Wszyscy macie dobre rady dla Prezesa, Straży Miejskiej i Policji, ale na temat praw i obowiązków pojęcia nie macie żadnego. Waszym największym problemem jest to, że wam się wydaje, że coś wiecie i ochoczo w myśl zasady "nie znam się to się wypowiem" piszecie te debile komentarze....
Anonim
Anonim 16.11.2019, 22:10
Szanownej osobie ,która tak dobrze zna się na prawie i dużo wie na temat bezdomnych przypominam ,że tutaj nie ma mowy o lekturze szkolnej Stafana Żeromskiego- Ludzie Bezdomni. Mówimy o zwykłych nierobach i menelach, którzy swoim zachowaniem zagrażają innym. Zbliża się zima zamiast podnosić rękę na słabszych niech wezmą łopatę i do roboty. W ramach swojej wiedzy proszę im w tym pomóc, żeby wyszli na ludzi.
Danuta
Danuta 16.11.2019, 19:39
Jezeli tak dobrze znasz się na prawie to zaproś bezdomnego na klatkę schodową do siebie ważne że Ty się zgadzasz bo inni lokatorzy już tego robić nie muszą skoro jest trzeźwy i się nie awanturuje. Ale zobaczymy czy jak jesteś tak mądra osoba i ten bezdomny będzie na głodzie narkotykowym lub po pijanemu i skończy do Ciebie lub Twojego dziecka do bicia czy już ta wiedza tobie pomoże czy wykorzystasz ja czym prędzej w Sądzie. Bezdomny Nie otrzyma mandatu bo nie ma z czego zapłacić nie dostanie wezwania na rozprawę bo nie ma stałego meldunku i koło się zamyka. Madralo
Gość
Gość 16.11.2019, 17:08
PKS powinien zrobić tak żeby na dworzec mieli wstęp tylko ci co posiadają ważny bilet jak i również pracownicy spółki. Nie może być tak żeby bezdomni robili tam co chcą A miasto daje na to przyzwolenie. Postawmy kolejna lodówka w holu Urzędu Miasta czy spodoba się to władzą jak zaczną tam schodzić się lumpy!!!! Wstyd panie Burmistrzu proszę o interwencję w tej sprawie również.
Zenek
Zenek 16.11.2019, 17:01
Mamy wolny kraj więc nic żulom z dworca nie zrobicie.
To teren publiczny więc nie można ich wyrzucić. Tak więc dworzec jest dla żuli a wy sobie stójcie za dworcem bo tam bezpieczniej.
Mario max
Mario max 16.11.2019, 13:48
Marcin - przeczytaj raz jeszcze co napisałeś.

Bezdomny wchodzi na dworzec aby posiedzieć i ogrzac się w poczekalni.
..... masło maślane wyszło Tobie z tego wywodu.

..... i nie każdy bezdomny jest pijany - do do innych pachnących abstynentów.
asdf
asdf 17.11.2019, 16:44
Idź na L4, Mario max. Twoje ''mądre" komentarze są żenujące.
Marcin
Marcin 16.11.2019, 09:01
Od pilnowania porzadku na pks wewnątrz budynku nie jest straz miejska,wiejska czy policja.odpowiedzialnosc spada na i tak juz podupadajacy pks i caly zarzad .powinni zatrudnic pracownikow ochrony .a ja bym na pani miejscu wytoczyl sprawe wlasnie pks w olawie za pobicie syna mial wazny bilet za przejazd.sam pks powinien wprowadzic regułę ze wejscie na dworzec tylko gdy masz bilet lub zamierzasz skorzystac z uslug roznych lokali.koniec
Mec.
Mec. 16.11.2019, 10:27
Dokładnie tak jak opusuje to Pan Marcin. Dziecko posiadające bilet miesięczny będące na terenie PKS podlega pod ich ubezpieczyciela. To zarząd PKS powinien zagwarantować jemu bezpieczenstwo. Jezeli tego nie zrobil niech za to odpowie.
XYZ
XYZ 16.11.2019, 08:51
Policja może i zrobila by porządek i użyła palek ale na tym durnym świecie są ludzie którzy życzliwie narobia im koło d...y nagrywają ich. I później wielce wszyscy oburzeni co ta policja robi. Nie mają możliwości przez ludzi i technologie która wiąże im ręce.
Mec.
Mec. 15.11.2019, 21:58
Jedyne co mogę powiedzieć w tej sprawie to tyle że rodzice tego dziecka powinni udać się do Prezesa PKS w Oławie i zażądać numer polisy ich ubezpieczyciela. Sprawa została zgłoszona na Policji A więc dziecku należy się odszkodowanie i to z ich prywatnego OC. Wiadoma sprawa bezdomny menel tego nie zapłaci ale skoro PKS nie zapewnia bezpieczeństwa to niech podczuwa się do winy.
Milicjant
Milicjant 15.11.2019, 20:18
Ja bym tam zrobił porządek ale co ja mogę...
max
max 15.11.2019, 19:35
Postawcie im tam jeszcze jedną LODÓWKĘ O:
Damian
Damian 15.11.2019, 17:59
Policja powinna używać pałki a nie nosić tylko ja przy sobie i był by szacunek do policji i jakiś porządek!!! A nie cackać się z lumpami!!!
Dagmara
Dagmara 15.11.2019, 18:37
Jestem tego samego zdania co Pan Damian. Co jakiś czas powinna wejść Policja na dworzec i zrobić porządek z tym talatajstwem. Oława nie jest małym miastem i to my odpowiadamy za bezpieczeństwo naszych dzieci. Pan Prezes PKS zamiast lodówki dla bezdomnych niech ich wszystkich zaprosi do siebie na Wigilię skoro tak trudno o dobra ochronę żeby zapanował tam ład i porządek
elektorat
elektorat 16.11.2019, 08:03
A dzieci też bijecie, żeby Was szanowały? Ja myślałem, że szacunek do Policji wynika z wychowania. Teraz piszecie, że powinni bić, ale jak kogoś obezwładnią i nie jest to Ukrainiec czy bezdomny, to wtedy "j...ne psy", super, piękny model społeczeństwa Wam się marzy.
Gargamel
Gargamel 15.11.2019, 17:05
Powinno się przywrócić kary cielesne i wybatożyć gnoja.
Tomek
Tomek 15.11.2019, 16:04
Policja i Straż Miejska mają ważniejsze rzeczy na głowie... np wystawianie mandatów za złe parkowanie ;) przecież przeganianie bezdomnych z dworca (czy tam znalezienie dla nich odpowiedniego miejsca) budżetu nie zasili ;)
adek
adek 16.11.2019, 11:01
Straż Miejska w Oławie się rozrasta - więcej strażników a mniej bezpieczeństwa i porządku. Policji już w ogóle nie widać - mamy taką???
15.11.2019, 17:13
Żeby jeszcze jakieś mandaty wystawiali.
anonim
anonim 15.11.2019, 15:49
powinni współodpowiadać ci lewacy z platformy których ta lodówka na dworcu stoi i przyciąga bezdomnych. Siedzą i czekają aż ktoś przyniesie jedzenie do lodówki. Co za głupi pomysł z tą lodówką. Wiadomo było, że wszyskie pijaczki zlecą się i będą tam koczować.
16.11.2019, 12:20
Obrażanie
Piotr
Piotr 16.11.2019, 12:18
Obrażanie Stowarzyszenia OPP które bardzo pomaga i nie ma wspólnego z tym
Dawid
Dawid 15.11.2019, 15:07
Taka prawda młodzierz i osoby starsze będą bać się aby wejść i poczekać na autobus.a za chwilę to niebędzie pks tylko noclegownia.Ale i tak tam panują inne prawa bo w noclegowni nie wolno przebywać osobom po alkoholu lub z alkoholem.
Anna
Anna 15.11.2019, 15:00
Tam strach wejsc juz od lat. Ja rozumiem ze to bezdobni ale dlaczego oni zaczepiaja i atakuja innych. To nie pierwsza taka sytuacja. Smrod az w oczy szczypie bo Ci "bezdomni" pija i zalatwiaja swoje potrzeby gdzie popadnie, jeszcze zaczepiaja ludzi. Nikt nic z tym nie ribi od lat. Maja to gdzies, poki nie wydazy sie cos grozniejszegi.... Strach przejsc obok PKSu, a co dopiero wchodzuc tam do srodka....
Karolina
Karolina 15.11.2019, 13:41
Na dworcu panuje jeden wielki smród!!!! Gdzie jest Prezes PKS ?? Niech on coś zrobi ZEBY Podróżujący mogli czuć się tam bezpiecznie. Po co są takie miejsca żeby nawet Nie można było zaczekać na autobus tylko biec do autobusu z językiem na brodzie?
Magdalena
Magdalena 15.11.2019, 14:35
BRAWO ??? Mamy okres jesienno zimowy dlaczego mam stać przed wejściem bo na dworcu siedzi 5 brudnych smierdzacych mężczyzn od których jedzie jak z gorzelni. Co więcej nie pierwszy raz żeby tam kogoś nie zaczepiali. Teraz dzieciaki mają super smartfony różne gadżety przy sobie okazja czyni złodzieja
Natalia
Natalia 15.11.2019, 13:26
To nie pierwsza taka sytuacja.. sama byłam jakiś czas temu ofiarą bodajże naćpanego Pana, który zaczął mnie zaczepiać i nagrywać bez pozwolenia właśnie na dworcu PKS. Facet praktycznie nie kontaktował, krzyczał, przeklinał. Interwencja ochrony pks była ale chwilę im to zajęło. ;) Do tego czasu jedyną pomocą była starsza Pani, która kazała mu mnie zostawić, bo wezwie policje. Oczywiście Pani również się oberwało - pełno pięknych wyzwisk. Sama interwencja ochrony trwała bardzo długo, zamiast wziąć go za fraki i wyprowadzić. Ludzie wystraszeni chowali się i odsuwali na bezpieczną odległość, bo facet był nieobliczalny. Ochroniarze powinni tam patrolować zwłaszcza w późniejszych godzinach, bo robi się tam naprawdę niebezpiecznie i patrząc tak po czasie, to cud, że ja też jeszcze nie oberwałam w głowę wracając do domu..
Bogdan
Bogdan 15.11.2019, 13:17
Gonić dziadów!!!!!! A nie im jeszcze lodówkę stawiacie
anonim
anonim 15.11.2019, 15:45
za chwilę pawdpodobnie dziennikarze lewaki przedstawią Cię jako nazistę i rasistę? Oławskiej gazecie bardzo blisko do wyboczej
wsx
wsx 16.11.2019, 10:57
Porównanie do Wyborczej to komplement, jakby porównać do Gazety Polskiej to obraza.
Krysia
Krysia 15.11.2019, 13:16
Co za chamstwo. Gdzie jest straż miejska !!! Przed wejściem na dworzec PKS zawsze stoi pełno młodzieży A w holu dworca panosza się bezdomni, którzy nie pójdą do noclegowni bo tam zwyczajnie nie wolno im pić. WSTYD

Pozostałe